از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی 1401 – لیست کامل رشته ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی به نسبت سایر رشته ها پر متقاضی تر هستند و به همین دلیل تنوع بیشتری نیز دارند. داوطلبانی که علاقه مند به پذیرش بدون کنکور در رشته های انسانی دانشگاه آزاد هستند ،  دو بار در سال به آنها فرصت داده می شود که به صورت اینترنتی و یا به صورت حضوری برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود اقدام نمایند.

در ادامه این مطلب ضمن معرفی لیست کامل رشته های انسانی بدون کنکور آزاد ، به بررسی زمان و شرایط ثبت نام می پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

برای راهنمایی در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، با مشاوران ما تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی 1401

دانشگاه آزاد در تمام گروه های علوم انسانی ، علوم تجربی ، فنی مهندسی ، هنر و زبان رشته های بدون کنکور ارائه می دهد و داوطلبان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد رشته مورد علاقشان شوند. بیشترین تنوع رشته های تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه علوم انسانی دیده می شود که از جمله آنها می توان به رشته های حقوق ، حسابداری ، مدیریت ، روانشناسی و … اشاره کرد.

رشته های انسانی آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شوند که به شرح زیر هستند :

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد - مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

زمان ثبت نام رشته های انسانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دو بار در سال انجام می گیرد که بازه زمانی اول در مهرماه و بازه زمانی دوم در بهمن ماه می باشد.

برای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی یعنی مهرماه ، معمولا از اواخر مردادماه فرصت ثبت نام آغاز می شود و تا اواخر شهریورماه نیز ادامه دار  است. همچنین ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم تحصیلی نیز از اوایل دی ماه آغاز می گردد. نحوه ثبت نام نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org می باشد که البته ممکن است ثبت نام به صورت حضوری نیز انجام گیرد.

مرتبط بخوانید : دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد انسانی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد اما داوطلبان باید از شرایطی برخوردار باشند. ارائه مدرک فارغ التحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی مورد تقاضا ، مهم ترین شرط ثبت نام در دانشگاه آزاد است که برای هر یک از مقاطع به شرح زیر می باشد :

  • ارائه مدرک دیپلم نظام جدید و نظام قدیم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش برای ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته
  • ارائه مدرک دیپلم نظام جدید رشته های نظری ، مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم رشته های نظری و یا مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کاردانی ناپیوسته
  • ارائه مدرک دیپلم نظام جدید رشته های نظری ، مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم رشته های نظری و یا مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته
  • ارائه مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته
احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره تحصیلی تلفنی دانشگاه آزاد

لازم به ذکر است که داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، می توانند وارد رشته ای متغایر با رشته فارغ التحصیلی خود شوند. به عنوان مثال داوطلب دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی رشته تجربی می تواند وارد رشته های انسانی شود.

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی

میزان شهریه رشته های انسانی در دانشگاه ازاد به نسبت سایر رشته های تحصیلی کمتر است و این دانشگاه در رشته هایی همچون حقوق ، حسابداری ، مدیریت بازرگانی ، روانشناسی و … به ازای هر ترم حدود 3 الی 3/5 میلیون تومان شهریه دریافت می کند که دانشجویان دو بار در سال باید پرداخت کنند.

 

سوالات متداول

  • رشته های بدون کنکور آزاد انسانی شامل چه رشته هایی هستند ؟

رشته هایی همچون حقوق ، روانشناسی ، حسابداری ، مدیریت بازرگانی و … از جمله رشته های بدون کنکور انسانی می باشند.

  • زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انسانی در چه تاریخی است ؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دوبار در سال و برای نیمسال های تحصیلی مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد.

  • شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست ؟

ارائه مدرک فارغ التحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی مورد تقاضا ، مهم ترین شرط ثبت نام در دانشگاه آزاد است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره دانشگاه آزاد

مشاوره دانشگاه آزاد – مشاوره تخصصی صفر تا صد دانشگاه آزاد

  دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های جامع و شهریه پردازی است که هر ساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر