از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد – راهنمای انتخاب رشته و قبولی در رادیولوژی دانشگاه آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد - راهنمای انتخاب رشته و قبولی در رادیولوژی دانشگاه آزاد

 

رشته رادیولوژی از شاخه های پزشکی کنکور تجربی و به نسبت رشته پرطرفداری است که در تعدادی از دانشگاه های سراسری و آزاد علوم پزشکی ارائه می شود. ظرفیت پذیرش محدود در رشته رادیولوژی باعث شده است که فارغ التحصیلان کم تری داشته باشد و در نتیجه با اشباع نشدن بازار کار ، فرصت های شغلی بیشتری پیش روی کارشناسان رادیولوژی قرار بگیرد و همین موضوع یعنی بازار کار مساعد و درامد رشته رادیولوژی سبب علاقه مندی تعداد زیادی از داوطلبان به تحصیل در این رشته شده است.

راهنمای انتخاب رشته و قبولی در رادیولوژی دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد تعدادی از رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی شامل رشته های ؛

ارائه می شوند که ظرفیت پذیرش این رشته ها در دانشگاه آزاد معمولا بیشتر از دانشگاه های سراسری است و در نتیجه داوطلبان با رتبه های بدتر که شانس قبولی در دانشگاه های روزانه و پردیس خودگردان علوم پزشکی ندارند ، می توانند وارد دانشگاه آزاد شوند. اما در دانشگاه آزاد رشته رادیولوژی تاکنون ارائه نشده است و البته تنها رشته ای نیست که در این دانشگاه تدریس نمی شود بلکه رشته های دیگری مثل فیزیوتراپی ، بینایی سنجی ، شنوایی شناسی و چند رشته پیراپزشکی دیگر نیز در دانشگاه آزاد ارائه نمی گردند.

برای اطلاع از اینکه در سال 99 رشته رادیولوژی یا همان تکنولوژی پرتوشناسی در دانشگاه ازاد ارائه می شود یا خیر ، باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 باشیم که در دهه دوم شهریور ماه منتشر می شود و در صورت ارائه شدن این رشته ، شما نیاز به اطلاعاتی از جمله رتبه قبولی ، شهریه و هزینه تحصیل ، اسامی دانشگاه های ارائه دهنده و … دارید که در ادامه این موارد توضیح داده شده است.

شهریه رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد

رادیولوژی (رشته تکنولوژی پرتوشناسی یا رشته سونوگرافی) از رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد است و میزان شهریه این رشته با اندکی تفاوت و تقریبا برابر با شهریه سایر رشته های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه است. داوطلبان پذیرفته شده در رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد به ازای هر ترم تحصیلی موظف به پرداخت شهریه به میزان 5 الی 6 میلیون تومان هستند یعنی در سال دو بار و برای دو ترم تحصیلی باید این شهریه را پرداخت کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای بهداشت حرفه ای دانشگاه ازاد - طبق قبولی های 1400 و 99

البته دانشجویانی که در دوره ظرفیت مازاد تحصیل می کنند باید دو برابر دانشجویان ظرفیت عادی یعنی 10 الی 12 میلیون در هر ترم شهریه دانشگاه آزاد را بپردازند.

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد رشته رادیولوژی ، شهریه رشته های مختلف و .. از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

رتبه لازم برای رادیولوژی دانشگاه آزاد

رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد - راهنمای انتخاب رشته و قبولی در رادیولوژی دانشگاه آزاد

 

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردیم تا به حال رشته رادیولوژی در دانشگاه آزاد ارائه نشده است بنابراین نمی توان به طور دقیق صحبت از کارنامه قبولی پذیرفته شدگان این رشته کرد اما می شود به صورت تقریبی تخمین زد که داوطلبان با چه رتبه ای امکان قبولی در این رشته محل را دارند.

دانشگاه آزاد در اکثر رشته های پیراپزشکی و علوم پزشکی ، رتبه های به نسبت بالاتر یعنی بدتری را پذیرش می کند و دلیل این امر در بیشتر بودن ظرفیت رشته های مختلف این دانشگاه نسبت به دانشگاه های سراسری و همچنین جذب تعداد بیشتری داوطلب برای تحصیل در این دانشگاه است زیرا برخی از داوطلبان به دلیل شهریه سنگین دانشگاه آزاد از تحصیل در این دانشگاه حتی در رشته مورد علاقه شان صرف نظر می کنند و دانشگاه آزاد با جذب رتبه های بالاتر و بدتر ، قصد دارد که دانشجوی بیشتری را پذیرش کند.

رتبه مورد بررسی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رتبه کشوری و پس از آن تراز اکتسابی داوطلب است و با فرض اینکه در سال آینده رشته رادیولوژی را با 200 نفر ظرفیت ارائه دهد ، داوطلبان با رتبه کشوری حدود 20 الی 45 هزار کشوری شانس قبولی خواهند داشت برای کسب این رتبه ، میانگین درصد دروس عمومی 60 و درصد دروس اختصاصی 50 ، لازم است.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد 1402 📞 زمان و راهنمای تکمیل ظرفیت

لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته رادیولوژی

چنانچه رشته رادیولوژی در دانشگاه آزاد ارائه شود ، دانشگاه های علوم پزشکی زیر احتمالا پذیرنده دانشجو در این رشته خواهند بود :

 1. دانشگاه آزاد اسلامی تهران
 2. دانشگاه آزاد تبریز
 3. دانشگاه آزاد اردبیل
 4. دانشگاه آزاد مشهد
 5. دانشگاه آزاد شاهرود
 6. دانشگاه آزاد ارومیه
 7. دانشگاه آزاد اصفهان
 8. دانشگاه آزاد علی آباد کتول
 9. دانشگاه آزاد لرستان
 10. و …

طبق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد 99 ، رشته رادیولوژی در هیچ یک از واحد های دانشگاه های علوم پزشکی ازاد ظرفیت پذیرشی نداشته است.

رشته رادیولوژی دانشگاه ازاد بدون کنکور

اصولا تحصیل بدون کنکور در رشته های علوم پزشکی ممکن نیست یعنی امکان آنکه در سال های آینده رشته رادیولوژی بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه شود ، خیلی کم است و تنها راه تحصیل در این رشته شرکت در کنکور تجربی است. البته تعدادی زیادی از رشته های تجربی مثل کاردانی دامپزشکی ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، میکروبیولوژی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی سلولی و مولکولی و … در دانشگاه آزاد بدون کنکور هستند. اما هوشبری بدون کنکور ، پرستاری بدون کنکور ، داروسازی بدون کنکور ، رشته سونوگرافی بدون کنکور و کلا پیراپزشکی و پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور نداریم.

کدام دانشگاه های دولتی رشته رادیولوژی را ارائه می دهند

رشته رادیولوژی با عنوان رشته تکنولوژی پرتوشناسی در دانشگاه های زیر ارائه می شود :

 • دانشگاه علوم پزشكی اراک
 • دانشگاه علوم پزشكی اردبيل
 • دانشگاه علوم پزشكی اروميه
 • دانشگاه علوم پزشكی اصفهان
 • دانشگاه علوم پزشكی ايران
 • دانشگاه علوم پزشكی بابل
 • دانشگاه علوم پزشكی بوشهر
 • دانشگاه علوم پزشكی بيرجند
 • دانشگاه علوم پزشكی تبريز
 • دانشگاه علوم پزشكی تربت حيدريه
 • دانشگاه علوم پزشكی جندي شاپور – اهواز
 • دانشگاه علوم پزشكی تهران
 • دانشگاه علوم پزشكي زاهدان
 • دانشگاه علوم پزشكي سمنان
 • دانشگاه علوم پزشكي شاهرود
 • دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
 • دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي – تهران
 • دانشگاه علوم پزشكي شيراز
 • و …

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی 1402 📞 راهنمای جامع انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تجربی مدتی پس از آنکه نتایج بر روی سایت سازمان سنجش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر