از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کاردانی به کارشناسی پیام نور 1402 📞 زمان و راهنمای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته پیام نور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کاردانی به کارشناسی پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که هر ساله تعداد زیادی از رشته‌ های تحصیلی خود را به صورت بدون کنکور در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد و داوطلبان با داشتن مدرک دیپلم ، پیش دانشگاهی ، کاردانی و کارشناسی می توانند در این رشته‌ ها ثبت نام نمایند. داوطلبان دارای مدرک کاردانی برای دریافت مدرک کارشناسی می بایست وارد رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته شوند و پس از دو سال تحصیل ، مدرک لیسانس خود را دریافت نمایند دانشگاه پیام نور زمینه تحصیل در مقطع کارشناسی را برای این دسته از داوطلبان فراهم کرده است که در ادامه این مطلب به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

سوالات خود را در خصوص ثبت نام دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های بدون کنکور از مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما بپرسید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ثبت نام کاردانی به کارشناسی پیام نور 1402

رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارائه می شوند اما این رشته‌ ها فقط مربوط به دوره تحصیلی کارشناسی پیوسته هستند و مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه پیام نور ارائه نمی گردد. بنابراین اگر دارای مدرک کاردانی هستید و می خواهید در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید ، امکان ثبت نام در دانشگاه پیام نور را ندارید و باید وارد دانشگاه های دیگری از جمله دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، غیرانتفاعی و … که این مقطع را ارائه می دهند ، شوید.

مرتبط بخوانید : مشاوره تحصیلی تلفنی دانشگاه پیام نورمشاوره انتخاب رشته‌ دانشگاه پیام نور

تفاوت مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در طول دوره تحصیل است. دانشجویان کارشناسی پیوسته طی 4 سال تحصیل مدرک لیسانس دریافت می کنند و داشتن مدرک دیپلم ، پیش دانشگاهی و فوق دیپلم شرط ثبت نام در این مقطع است.

احتمالا این را هم بپسندید  حداقل معدل برای دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1402 📞 شرط معدل دانشگاه پیام نور

اما طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی ناپیوسته 2 سال است و کسانی که مدرک فوق دیپلم دارند با ورود به این مقطع و گذراندن 4 ترم تحصیل ، در نهایت مدرک لیسانس دریافت می کنند. البته اگر می خواهید حتما وارد دانشگاه پیام نور شوید و مدرک شما کاردانی است ، در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته دروسی که را قبلا در مقطع فوق دیپلم گذرانده اید ، تطبیق زده می شود و در نتیجه طول دوره تحصیل و تعداد واحد هایی که باید بگذرانید کمتر خواهد شد.

زمان و راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور 1402

ثبت نام دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد و نحوه ثبت نام نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. اگر متقاضی پذیرش در نیمسال اول تحصیلی یعنی مهرماه هستید حداکثر تا اواسط شهریورماه فرصت دارید با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به انتخاب رشته‌ خود اقدام نمایید.

برای انتخاب رشته‌ دانشگاه پیام نور ابتدا باید در سایت سازمان سنجش هزینه بپردازید و پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه و دریافت سریال اعتباری ثبت نام ، فرم انتخاب رشته‌ را دریافت کرده و حداکثر با 150 کد رشته‌ محل تکمیل کنید. لیست رشته‌ ها نیز از طریق دفترچه در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

مرتبط بخوانید : هر ترم دانشگاه پیام نور چند ماه استهزینه هر ترم کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه پیام نور 

اگر قصد ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور را دارید ، بهتر است که وارد رشته‌ همنام با رشته‌ مقطع کاردانی خود شوید تا با تطبیق واحد های درسی گذرانده شده ، طول دوره تحصیل شما کمتر شود اما اگر قصد ورود به رشته‌ ای مغایر با رشته‌ مدرک فوق دیپلم خود دارید ، باید چند واحد دروس جبرانی بگذرانید.

رشته‌ های تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به شرح زیر هستند :

احتمالا این را هم بپسندید  هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 - راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

شهریه کاردانی به کارشناسی پیام نور 

تحصیل در دانشگاه پیام نور با پرداخت شهریه همراه است و دانشجویان باید برای ورود به ترم های بالاتر ، شهریه ثابت و متغیر دانشگاه را پرداخت نمایند. میزان شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی با توجه به نوع رشته‌ تحصیلی متفاوت است ولی رشته‌ های انسانی از رشته های ریاضی و فنی مهندسی شهریه پایین تری دارند. با توجه به متغیر بودن شهریه رشته‌ ها ، توصیه می شود برای اطلاع از شهریه رشته‌ و دانشگاه مد نظر خود در سال تحصیلی جدید با مشاوران ما تماس بگیرید. زمان پرداخت شهریه نیز دوبار در سال است ، هر ترم دانشگاه پیام نور شامل 4 ماه و 16 هفته آموزشی می باشد که هر سال نیز از دو ترم تشکیل شده است.

سوالات متداول

  • آیا داوطلبان با مدرک کاردانی می توانند در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند ؟

بله ، داوطلبان با مدرک کاردانی می توانند وارد مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور شوند.

  • زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی پیام نور چه تاریخی است ؟

ثبت نام دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد.

  • رشته‌ های کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور شامل چه رشته‌ هایی است ؟

رشته‌ هایی همچون حسابداری ، روانشناسی ، حقوق ، مدیریت ، اقتصاد ، رشته‌ های مهندسی و … در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ارائه می شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 – راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

  متقاضیان ثبت نام بدون کنکور مهر یا بهمن ماه دانشگاه پیام نور 1401 باید …

2 نظر

  1. سلام بنده میتونم دانشگاه پیام یو رشته تا کاردانی بخونم بعدش بزم آموزش ابتدایی آزاد کارشناسی بخونم و در آزمون استخدامی به مشکل بر نخورم؟

    • پاسخ با ما

      با سلام. دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی را ارائه نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر