از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام بدون کنکور کاردانی 1403 📞 در تمام دانشگاه های سراسری ، آزاد و علمی کاربردی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام بدون کنکور کاردانی

رشته‌ های بدون کنکور کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته توسط تعدادی از دانشگاه ها ارائه می شوند و داوطلبانی که به دنبال دریافت مدرک فوق دیپلم هستند می توانند در یکی از این مقاطع تحصیل کنند. رشته‌ های بدون کنکور کاردانی تنوع زیادی دارند و اکثر رشته‌ های فنی مهندسی ، علوم پایه ، علوم انسانی ، علوم تجربی و … را در بر میگیرند. داوطلبان مجازند که با مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم خود وارد رشته‌ مورد علاقه خود در این مقطع شوند و شرایط برای تغییر رشته‌ نیز فراهم است. ما در این مطلب می خواهیم شما را برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به طور کامل راهنمایی کنیم و لیست رشته‌ های این مقطع را معرفی خواهیم کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

سوالات خود را درباره ثبت نام بدون آزمون کاردانی از مشاوران ما بپرسید و به طور کامل راهنمایی شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

لیست رشته‌ های بدون کنکور کاردانی

همانطور که شرح داده شد ، رشته‌ های بدون کنکور کاردانی تنوع زیادی دارند و شما می توانید وارد رشته‌ مورد علاقه خود در این مقطع شوید. این رشته‌ ها شامل گروه های انسانی ، ریاضی ، فنی مهندسی ، علوم تجربی ، هنر و … به شرح زیر می باشند :

مرتبط بخوانید : رشته های کاردانی پیوسته و رشته های کاردانی ناپیوسته

دانشگاه های دارای رشته های بدون کنکور کاردانی

شما می توانید برای ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه های سراسری ، آزاد و علمی کاربردی را انتخاب کنید. منظور از دانشگاه های سراسری شامل روزانه ، نوبت دوم ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و … هستند که البته در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم تعداد رشته‌ های بدون کنکور کاردانی زیاد نیستند و بیشترین تعداد رشته‌ کاردانی در دانشگاه غیرانتفاعی ارائه می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور حسابداری 1402 📞 تمام دانشگاه ها

در دانشگاه آزاد نیز تنوع زیادی از رشته‌ های بدون کنکور کاردانی را شاهد هستیم که در دوره های پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود. رشته‌ های کاردانی پیوسته بدون کنکور عمدتا فنی حرفه ای هستند و داوطلبانی که دیپلم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش را دارند ، این رشته‌ ها را انتخاب می کنند اما رشته‌ های کاردانی ناپیوسته از گروه های تجربی ، انسانی و حتی هنر نیز ارائه می شوند. ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد همه ساله انجام می شود و بیشترین تعداد پذیرش را نیز این دانشگاه دارد.

به جزء دانشگاه های سراسری و آزاد ، گفته شد که دانشگاه علمی کاربردی نیز دارای رشته‌ های کاردانی بدون کنکور ارائه می شوند. دانشگاه علمی کاربردی رشته‌ های نسبتا متفاوت تری دارد و برای اکثر رشته‌ ها چند گرایش را در نظر گرفته است برای مثال رشته‌ حقوق در این دانشگاه شامل گرایش های حقوق ثبتی ، حقوقی امور قضایی ، حقوق حمل و نقل و … می باشد و بعضی رشته‌ های خاص از جمله کاردانی حرفه ای گریم ، کاردانی حرفه ای آشپزی ، کاردانی حرفه ای خوشنویسی ، کاردانی حرفه ای تبلیغات و … فقط در این دانشگاه ارائه می شوند.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه نوبت دوم کاردانی

زمان و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی 1403

ثبت نام بدون کنکور کاردانی

تمام دانشگاه های ارائه دهنده رشته‌ های بدون کنکور کاردانی ، دوبار در سال ثبت نام می کنند یکبار برای برگزاری نیمسال اول یعنی مهرماه و یکبار برای برگزاری نیمسال دوم یعنی بهمن ماه. داوطلبانی که می خواهند در مهرماه وارد دانشگاه شوند باید از اواخر مردادماه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته‌ اینترنتی خود اقدام کنند و متقاضیان پذیرش در نیمسال بهمن نیز می بایست از اواخر آذرماه پیگیر ثبت نام خود باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  کاردانی ناپیوسته چیست 📞 معرفی و راهنمای کاردانی ناپیوسته

لازم به ذکر است که ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه ها نیست. آدرس سایت ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می باشد و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و علمی کاربردی نیز در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

مرتبط بخوانید : ادامه تحصیل بعد از کاردانی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

در صورت تمایل به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد می توانید وارد یکی از مقاطع کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته این دانشگاه شوید. مقطع کاردانی پیوسته ، شامل رشته های فنی حرفه ای است و غالبا داوطلبانی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کار دانش دارند ، وارد این مقطع می شوند. در مقطع کاردانی ناپیوسته نیز رشته ها از گروه های ریاضی ، علوم تجربی ، انسانی ، علوم پایه و … دایر هستند. شما می توانید ثبت نام این دانشگاه را در نیمسال های مهر و بهمن انجام دهید که البته در نیمسال مهر ، رشته های تحصیلی بیشتر با ظرفیت بالاتری ارائه می شوند. برای ثبت نام هم شرط معدل دقیق تعیین نشده است و با هر معدلی می توانید ثبت نام کنید.

سوالات شما

  • رشته‌ های بدون کنکور کاردانی کدام رشته‌ ها هستند ؟

لیست کاملی از رشته‌ های بدون آزمون کاردانی را در این مطلب قرار داده ایم.

  • کدام دانشگاه ها امکان تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی را در مقطع کاردانی دارند ؟

شما می توانید رشته‌ های تحصیلی کاردانی بدون آزمون را در تمام دانشگاه های سراسری ، آزاد و علمی کاربردی انتخاب کنید.

  • برای ثبت نام مقطع کاردانی چه مدرکی نیاز است ؟

ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته با مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم انجام می گیرد اما برای مقطع کاردانی ناپیوسته نیاز به مدرک دیپلم نظام جدید ، پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کاردانی ناپیوسته

ثبت نام کاردانی ناپیوسته 1403 📞 ثبت نام کاردانی ناپیوسته در دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی

ثبت نام کاردانی ناپیوسته را می توانید در دانشگاه های آزاد ، علمی کاربردی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر