از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی 1403 📞 زمان و سایت اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی

دانش آموزان دختر و پسر پایه نهم متوسطه اول مدارس استان مرکزی که تمایل به ادامه تحصیل در مدرسه نمونه دولتی دارند ، برای قبولی در این مدارس لازم است در آزمون شرکت کنند و تراز مناسبی را به دست آورند. نتایج نمونه دولتی مرکزی تحت عنوان کارنامه ای برای سه دسته از دانش آموزان پذیرفته‌ شده‌ ، دانش آموزان پذیرفته‌ نشده‌ و دانش آموزان ذخیره اعلام می شود که در ادامه این مطلب جزئیات بیشتر آن را بررسی می کنیم.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه اعلام نتایج نمونه دولتی ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمان اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی 1403

آزمون مدارس نمونه دولتی استان های مختلف به صورت هماهنگ کشوری برگزار می گردد و دانش آموزان واجد شرایط هر یک از استان ها باید با مراجعه به سایت اعلام شده‌ توسط سازمان آموزش و پرورش ، ثبت نام آزمون را انجام دهند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان مرکزی در تاریخ 1 تیرماه 1403 برگزار گردید و نتایج آزمون نیز حداکثر یک ماه و نیم بعد از برگزاری آزمون ، منتشر شده‌ و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

بنابراین با توجه به اینکه زمان اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی هنوز به طور دقیق مشخص نیست ، پیش بینی می شود در نیمه اول مردادماه اعلام شود. شما دانش آموزان و والدین عزیز می توانید برای پیگیری اخبار اعلام نتایج با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

نحوه دریافت نتایج نمونه دولتی مرکزی 1403

سامانه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم مرکزی مشابه با سامانه اعلام نتایج سایر استان هاست. دانش آموزان این استان که در آزمون شرکت کرده‌ اند ، برای دریافت نتایج آزمون خود باید به سایت my.medu.ir مراجعه کنند. برای دریافت نتایج از این سامانه نیاز به اطلاعاتی همچون شماره تلفن همراه ، کد ملی می باشد و پس از دریافت کارنامه خود ، در یکی از دسته های زیر قرار خواهید گرفت :

  • تراز قبولی مدارس نمونه دولتی را کسب کرده‌ اید : اگر موفق به کسب تراز قبولی مدارس نمونه دولتی شوید ، پذیرفته‌ خواهید شد و باید برای ثبت نام حضوری به مدرسه مراجعه کنید.
  • تراز قبولی مدارس نمونه دولتی را کسب نکرده‌ اید : دانش آموزانی که نتوانند تراز لازم برای قبولی در مدارس نمونه دولتی را به دست آورند ، پذیرفته‌ نخواهند شد.
  • ذخیره هستید : ممکن است شما حداقل تراز قبولی مدارس نمونه دولتی را به دست آورید ولی به دلیل تکمیل ظرفیت مدرسه موفق به پذیرش نشوید که در این صورت در لیست ذخیره ها قرار می گیرید.
احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج نمونه دولتی گیلان 1402 📞 زمان و سایت اعلام نتایج نمونه دولتی گیلان

اعتراض به اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی 1403

برای تمام دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم مرکزی شرکت کرده‌ اند ، کارنامه منتشر می شود که کارنامه حاوی درصد دروس و تراز اکتسابی دانش آموز در آزمون می باشد. شما با بررسی کارنامه خود می توانید یکبار دیگر خودتان درصد دروس و ترازی که کسب کرده‌ اید را محاسبه کنید و اگر احتمالا اشتباهی را در محاسبه این اطلاعات مشاهده کردید ، می توانید در سایت my.medu.ir به نتیجه اعتراض کنید. شما برای اعتراض به نتیجه آزمون نمونه دولتی مرکزی فرصت زیادی ندارید و حداکثر 3 روز در نظر گرفته‌ می شود که دانش آموزان بتوانند درخواست خود را ثبت کنند.

مرتبط ببینید : تراز ذخیره های نمونه دولتی

اعلام ذخیره های نمونه دولتی مرکزی

اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی

لیست ذخیره های نمونه دولتی مرکزی طی انتشار نتایج ، اعلام می شود و دانش آموزانی که در فهرست ذخیره شدگان هستند باید منتظر باشند تا مدرسه با آنها تماس بگیرد. البته تماس مدرسه قطعی نیست و اگر دارای ظرفیت خالی باشد ، با دانش آموزان ذخیره تماس می گیرد که ذخیره های اول تا پنجم شانس بیشتری دارند.

عدم تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی ممکن است به دلایل زیر باشد :

  • بسیاری از دانش آموزان همزمان با شرکت در آزمون نمونه دولتی ، در آزمون تیزهوشان نیز شرکت می کنند که با قبولی در هر دو آزمون باید یک مدرسه را انتخاب کنند که اگر مدرسه تیزهوشان را انتخاب کنند ، ظرفیت مدرسه نمونه دولتی خالی می شود.
  • بعضی از دانش آموزان پس از شرکت و قبولی در آزمون نمونه دولتی ، محل سکونت خود را تغییر می دهند که در این صورت باید از مدرسه انتقالی بگیرند یا مدرسه خود را تغییر دهند که در این شرایط نیز مدرسه با ظرفیت خالی مواجه می شود.
  • بعضی دیگر از قبول شدگان آزمون نمونه دولتی بنا به دلایلی از تحصیل در این مدرسه انصراف می دهند که در این صورت شانس قبولی برای دانش آموزان ذخیره وحود دارد.
احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج نمونه دولتی یزد 1402 📞 زمان و سایت اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم یزد

مرتبط بخوانید : لیست ذخیره نمونه دولتی – مشاهده لیست ذخیره نمونه دولتی

برگزاری تکمیل ظرفیت برای مدارس نمونه دولتی مرکزی

سوالی که پذیرفته نشدگان مدارس نمونه دولتی مرکزی دارند این است که آیا آزمون تکمیل ظرفیت برگزار می شود؟ این دسته از داوطلبان باید بدانند که مدارس نمونه دولتی در پایه نهم فقط یکبار آزمون برگزار می کنند و دانش اموزانی که قبول نشده اند ، شانس دیگری برای پذیرش ندارند. آزمون تکمیل ظرفیت نمونه دولتی تنها در بعضی از سال ها و برای پایه های یازدهم و دوازدهم برگزار می شود. هدف از برگزاری این آزمون ، تکمیل ظرفیت های باقی مانده است و معمولا ظرفیت پذیرش بسیارل محدودی دارد.

سوالات متداول

  • نتایج نمونه دولتی مرکزی در چه تاریخی اعلام می شود ؟

زمان اعلام نتایج نمونه دولتی مرکزی 1403 در مردادماه است.

  • آیا می توان به نتایج نمونه دولتی مرکزی اعتراض کرد ؟

بله ، فرصتی برای اعتراض به نتایج نمونه دولتی مرکزی برای دانش آموزان در نظر گرفته‌ می شود.

  • ایا ذخیره های نمونه دولتی همزمان با اعلام نتایج معرفی می شوند ؟

بله ، لیست ذخیره های نمونه دولتی مرکزی طی انتشار نتایج ، اعلام می شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

اعلام نتایج نمونه دولتی خراسان جنوبی

اعلام نتایج نمونه دولتی خراسان جنوبی 1402 📞 زمان و نحوه دریافت نتایج

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم امسال در استان خراسان جنوبی نیز برگزار شد. دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر