از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شهریه مدارس نمونه دولتی 📞 نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شهریه مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه یکی از مدارس برتر سطح کشور هستند که در برخی مقاطع بر اساس معدل و سوابق تحصیلی و در برخی مقاطع با برگزاری آزمون ورودی ، دانش آموز پذیرش می کنند. علاقه مندان به پذیرش در این مدارس باید توجه داشته باشند که پس از پذیرش تحصیل آنها رایگان نخواهد بود و باید سالانه شهریه مصوب مدرسه را بپردازند. میزان شهریه مدارس نمونه دولتی در مناطق مختلف ، متغیر است که در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای اطلاع از شهریه دقیق مدارس مد نظر خود در منطقه محل سکوننتان با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی 1403

در میان انواع مدارسی که در سطح کشور و در مناطق مختلف استان ها دایر هستند ، فقط تحصیل در مدارس دولتی رایگان است و دانش آموزانی که در مدارس غیر دولتی از جمله نمونه دولتی ، تیزهوشان ، شاهد ، هیات امنایی ، مدارس سما و … تحصیل می کنند باید شهریه پرداخت کنند.

بنابراین تحصیل در مدارس نمونه دولتی رایگان نیست و دانش آموزانی که در مقاطع تحصیلی مختلف این مدرسه مشغول به تحصیل هستند ، باید به ازای هر یکسال تحصیل خود شهریه ای را که مدرسه اول سال اعلام کرده است ، بپردازند تا امکان ورود به مقطع بالاتر را داشته باشند. شهریه مدارس نمونه دولتی معمولا برابر با نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی آن منطقه است ولی میزان شهریه در مدارس موجود در مناطق مختلف کشور ، متغیر است زیرا مدارس با توجه به امکانات آموزشی خود ، وضعیت مالی مردم منطقه و … شهریه دریافت می نمایند.

میزان تقریبی شهریه مدارس نمونه در سال تحصیلی جدید به صورت زیر است :

 • دوره ابتدایی : حداقل 3 میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر 7 میلیون و 500 هزار تومان برای 31 ساعت درسی در هفته
 • دوره اول توسطه : حداقل 4 میلیون و 200 هزار تومان و حداکثر 8 میلیون و 400 هزار تومان برای 38 ساعت درسی در هفته
 • دوره دوم متوسطه : حداقل 4 میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر  12 میلیون تومان برای 42 ساعت درسی در هفته

امکانات آموزشی مدرسه ، تعداد ساعات آموزشی ، شرایط اقتصادی و اجتماعی منطقه ، میزان درآمد خانواده ها، وضعیت اشتغال و محرومیت ، معلمان و دبیرانی که در آن مدرسه تدریس می کنند و … همگی در تعیین میزان شهريه مدارس نمونه دولتی تاثیر گذار هستند و شما دانش آموزان عزیز می توانید برای اطلاع از میزان شهريه دقیق مدارس منطقه محل سکونت خود ، از مشاوران ما راهنمایی دریافت نمایید.

مرتبط بخوانید : چگونه در مدارس نمونه دولتی قبول شویم – راه قبولی در نمونه دولتی

نحوه پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی

پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی به صورت حضوری انجام می گیرد و نیازی به پرداخت اینترنتی در سایت یا سامانه ای نیست. دانش آموزان باید در زمان ثبت نام ابتدای سال ، همه یا بخشی از شهریه کل سال را بپردازند و با توجه به زمان بندی که مدرسه اعلام می کند ، مابقی شهریه را واریز نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون تکمیل ظرفیت نمونه دولتی دهم به یازدهم 1403 📞 راهنمای کامل

امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی نیز وجود دارد و خانواده های کم درآمد و با توان مالی کمتر می توانند از مدرسه درخواست کنند شهریه آنها قسط بندی شود. معمولا پرداخت شهریه با چک هم ممکن است.

تفاوت شهریه نمونه دولتی با تیزهوشان

مدارس تیزهوشان همچون مدازس نمونه دولتی از مدارس برتر کشور هستند و داننش آموزان بسیاری متقاضی پذیرش در این مدارس هستند. تحصیل در مدارس تیزهوشان نیز رایگان نیست. اگر با آزمون سنجش هوش ششم به هفتم یا ازمون تیزهوشان نهم به دهم در این مدارس پذیرفته شده اید ، ملزم به پرداخت شهريه هستید. میزان شهريه مدارس تیزهوشان تقریبا برابر با شهريه مدارس نمونه دولتی است. ولی در مناطق مختلف ، این شهريه فرق می کند و با توجه به امکاناتی که دو مدرسه در یک منطقه ثابت در اختیار دانش آموزان قرار می دهند ، شهريه آنها تعیین می شود.

حدود شهریه مدارس تیزهوشان به شرح زیر است :

 • برای دوره اول متوسطه : 4 میلیون و 500 هزار تومان الی 8 میلیون تومان
 •  برای دوره دوم متوسطه : 6 میلیون و 500 هزار تومان الی 10 میلیون و 200 هزار تومان

مرتبط بخوانید : حذفیات نمونه دولتی نهم به دهم – کاملترین لیست حذفیات نمونه دولتی

فرق شهريه مدارس نمونه دولتی با غیرانتفاعی

مدارس غیرانتفاعی یکی از مدارس غیر دولتی هستند که تمام هزینه های خود را از طریق دریافت شهریه از دانش آموزان ، تامین می کنند. شهریه مدارس غیرانتفاعی معمولا بیشتر از مدارس دیگر است زیرا در این مدارس به نسبت سایر مدارس امکانات بیشتری وجود دارد ولی به جزء شهریه ، ممکن است هزینه تحصیل دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی بیشتر باشد. (خرید کتاب های کمک آموزشی ، کلاس های فوق برنامه و … که باعث بیشتر شدن هزینه تحصیل می شوند)

 • برای دوره اول متوسطه : 8 میلیون الی 30 میلیون تومان
 •  برای دوره دوم متوسطه : 10 الی 40 میلیون تومان

مرتبط بخوانید : نکات تست زنی نمونه دولتی

تفاوت شهريه مدارس نمونه دولتی با مدارس شاهد

مدارس شاهد نیز در میان دانش آموزان متقاضیان بسیاری دارند. تحصیل دار این مدارس برای دانش آموزان دارای سهمیه ، رایگان است اما سایر دانش آموزان که بر اساس جدول امتیاز بندی پذیرفته شده اند ، باید شهریه پرداخت کنند. در ارتباط با تفاوت شهریه مدارس نمونه دولتی و شاهد باید گفت که تحصیل در مدارس نمونه دولتی ، هزینه نسبتا بیشتری دارد و در دو مدرسه همسان از نظر کیفیت و منطقه ، شهریه نمونه دولتی بیشتر است.

احتمالا این را هم بپسندید  مشکلات مدارس نمونه دولتی 📞 تحصیل در مدارس نمونه دولتی چه مشکلاتی دارد

حدود شهریه مدارس شاهد به صورت زیر است :

 • مقطع ابتدایی : 800/000  الی 1/700/000 تومان
 • مقطع متوسطه اول : 900/000 الی 1/500/000 تومان
 • مقطع متوسطه دوم : 1/000/000 الی 2/200/000 تومان

میزان شهریه مدارس نمونه دولتی تهران

شهریه مدارس نمونه دولتی

شهریه مدارس نمونه دولتی تهران به دلیل داشتن امکانات و خدمات بیشتر ، معمولا بیشتر از شهریه مدارس شهرستان هاست. البته مدارس نمونه دولتی تهران از نظر کیفیت و سطح علمی ، تفاوت هایی دارند اما همانطور که در این مطلب نیز توضیح دادیم ، مدارس دارای امکانات بیشتر و تاسیس شده در منطقه بهتری از تهران ، شهریه تحصیل بالاتری دارند. با توجه به زیاد بودن مدارس تهران ، می توانید برای اطلاع از شهریه دقیق مدرسه مدنظر خود ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • شهریه مدارس نمونه دولتی در سال تحصیلی 1403 چقدر است ؟

میزان شهريه مدارس نمونه دولتی در مقاطع مختلف متفاوت است که در این مطلب بررسی کردیم.

 • نحوه پرداخت شهريه مدارس نمونه دولتی به چه صورت است ؟

دانش آموزان می توانند به صورت نقدی ، اقساطی و یا با چک شهریه خود را بپردازند.

 • شهريه مدارس نمونه دولتی بیشتر است یا تیزهوشان ؟

شهريه مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان تقریبا برابر است.

 • آیا شهریه نمونه دولتی را می توان به صورت اقساطی پرداخت کرد ؟

بله ، بسیاری از مدارس نمونه دولتی شرایط پرداخت اقساطی شهریه را فراهم کرده اند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی

نحوه تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی 📞 نحوه و راهنمای تغییر رشته در مدارس نمونه دولتی

تغییر رشته‌ در مدارس نمونه دولتی امکان پذیر است ؟ نحوه تغییر رشته در مدارس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر