از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شغل های رشته انسانی – آینده شغلی رشته های علوم انسانی برای خانم ها و آقایان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شغل های رشته انسانی - راهنمای کامل

 

شاید از همان دوران دبیرستان که دانش آموزان پایه نهم ، رشته انسانی را به عنوان رشته تحصیلی آینده خود انتخاب می کنند ، آن طور که باید دیدگاه خوبی به بازار کار و آینده شغلی این رشته نداشته باشند ، زیرا در حال حاضر اکثر شغل های رشته انسانی اشباع شده است و بازار کار ، به طوری که انتظار می رود ، نیست.

اما بد نیست بدانید که در کنکور انسانی ، تعدادی از رشته ها و شاخه ها هستند که از آن ها در ایران و حتی در جهان به عنوان پردرآمد ترین مشاغل یاد می شود و آینده روشنی را برای فارغ التحصیلان در آن رشته ها می توان تصور کرد به شرطی که علاقه مند به رشته تان باشید و خود را محدود به آموخته های دانشگاهی نکنید و سعی در گسترش تخصص تان داشته باشید.

در این مطلب ضمن معرفی تمامی شغل هایی که از طریق رشته انسانی به آن ها می توان دست یافت ، به معرفی پردرآمد ترین و کم درآمد ترین مشاغل انسانی و همچنین رشته های مناسب برای داوطلبان خانم و آقا می پردازیم. مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

به شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز پیشنهاد می شود قبل از اقدام به انتخاب رشته نهم یا انتخاب رشته کنکور سراسری ، حتما از طریق تماس تلفنی با مشاوران ارشد ما درباره بازار کار و آینده شغلی رشته های مختلف اطلاعات جامع کسب کنید تا با آگاهی کامل و متناسب با توانمندی ها و علاقه ای که دارید ، بهترین انتخاب رشته را انجام دهید.

برای ارتباط با مشاوران ، کافیست تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شغل های با استخدام قطعی رشته انسانی

شغل های رشته انسانی - راهنمای کامل

 

ممکن است بسیاری از شما ندانید که با ورود به تعدادی از رشته های انسانی از همان ابتدا به استخدام رسمی در می آیید ! مزیت استخدام رسمی این است که سال های تحصیل شما در دانشگاه به عنوان سابقه کاری محسوب می شود و در نتیجه زود تر بازنشسته خواهید شد ، همچنین در دوران دانشجویی کسب در آمد می کنید و به شما حقوق تعلق می گیرد.

تحت پوشش بیمه می شوید و از سایر مزایای استخدام رسمی بهره مند خواهید شد.

از جمله این رشته ها می توان به رشته های دانشگاه فرهنگیان که شامل موارد زیر هستند ، اشاره نمود :

 1. آموزش ابتدایی
 2. آموزش تربیت بدنی
 3. آموزش کودکان استثنایی
 4. آموزش الهیات
 5. آموزش تاریخ
 6. آموزش جغرافیا
 7. آموزش زبان عربی
 8. آموزش زبان و ادبیات فارسی
 9. آموزش علوم اجتماعی

در واقع شما با تحصیل در این رشته ها معلم می شوید و پس از فارغ االتحصیلی زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت خواهید داشت.

از دیگر رشته هایی که تضمین استخدام رسمی دارند ، رشته های دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری که شامل دو رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی ، علوم قضایی می باشند ، است.

مرتبط بخوانید : شغل های رشته تجربی – لیست و معرفی آینده شغلی رشته های تجربی

علاوه بر دو مورد فوق ، در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی وابسته به وزارت اطلاعات نیز استخدام رسمی وجود دارد و از شغل های این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای دانشگاه دولتی رشته انسانی - لیست دانشگاه ها و رتبه های لازم

دانشجویان پس از تحصیل در دانشگاه امنیت اطلاعات به استخدام وزارت اطلاعات در خواهند آمد البته در این رشته فقط پذیرش داوطلبان آقا انجام می گیرد و شغلی مناسب آقایان است.

پر درآمد ترین شغل های رشته انسانی

شغل های رشته انسانی - راهنمای کامل

 

با یک نگاه کلی به دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی متوجه خواهید شد که شاخه های این رشته دارای تنوع بسیار زیادی است اما سوالی که پیش میاید این است که کدام یک از آن ها بهترین بازار کار را دارد و می توان به درآمد بالایی در آن ها رسید ؟

در ادامه سعی شده کرده ایم شما را با تعدادی از پردرآمد ترین شغل های رشته انسانی آشنا کنیم اما شما می توانید برای شناخت همه مشاغل ، از مشاوران مجرب پاسخ با ما ، راهنمایی بخواهید.

در سال سرنوشت ساز خود ریسک نکنید ، همین حالا برای بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته های انسانی و آشنایی با تمام رشته های انسانی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

حقوق ، اولین شغل پر درآمد رشته انسانی

با ورود به رشته حقوق ، با فرصت های شغلی متفاوتی روبرو خواهید شد. وکالت و قضاوت دو شغل پر درآمد است که از طریق کنکور انسانی می توان به آن ها دست یافت.

مشاور حقوقی بانک ، مشاور حقوقی شهرداری و شرکت های مختلف ، بازپرسی و دادیاری ، تحریر ادله ، ادارات اجرای احکام شامل موارد مدنی و کیفری ، ادارات ثبت اسناد و املاک ، دفاتر اسناد رسمی به صورت سردفتر و دفتریار ، تنظیم قراردادهای اقتصادی و بازرگانی داخلی و خارجی و … از راه های کسب درآمد در رشته حقوق می باشد.

روانشناسی ، بهترین شغل برای خانم ها

یکی دیگر از شغل های پرطرفدار رشته انسانی که اکثرا داوطلبان خانم به سراغ آن می روند ، رشته روانشناسی است. روانشناس به طور مستقیم با مردم در ارتباط است و باید روحیه کافی برای برخورد با بیماران روحی و روانی داشته باشد.

از جمله حوزه های فعالیت روانشناس می توان به مشاوره تحصیلی ، مشاوره خانواده ، مشاور آموزش کودکان استثنایی ، مشاور ازدواج و طلاق و … دانست. همچنین با ادامه تحصیل در این رشته می توان مرکز مشاوره شخصی نیز تاسیس نمود.

حسابداری ، شغلی که بیکاران کمتری دارد

با وجود اینکه گفته می شود حسابداری بازار کار مناسبی ندارد ، اما باید بگوییم که این رشته جزو رشته هایی است که بیکاران کمتری را به خود اختصاص داده و در واقع اگر فارغ التحصیل رشته حسابداری مهارت و تبحر کافی در رشته خود داشته باشد ، فرصت های شغلی متنوع و با درآمد بالا را پیش رو خواهد داشت.

از شرکت ها و کارگاه کوچک تا بزرگ ترین موسسات مالی و کارخانجات بزرگ همگی نیاز به استخدام یک حسابدار کار بلد دارند و مزیت این شغل این است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب می باشد

حسابدار ، حسابرس ، استاد دانشگاه ، مدیر مالی ، کارشناس امور مالیاتی ، کارمند بانک، رئیس بانک ، کارشناس پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری، کارشناس گمرک و … از جمله مشاغلی است که با رشته حسابداری می توان به آن ها رسید.

مدیریت ، شغلی با آینده روشن

در رشته مدیریت نیز آینده شغلی روشتی برای فارغ التحصیلان آن وجود دارد البته در این رشته نیز تخصص و تبحر حرف اول را می زند و بدون این موارد ، نمی توان به شغل ایده آل امیدوار شد.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای دانشگاه دولتی رشته انسانی - لیست دانشگاه ها و رتبه های لازم

مشاغل مدیریتی متنوع هستند ، مدیریت صنعتی ، مدیریت منابع انسانی ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت جهانگردی ، مدیریت هتداری ، مدیریت اموربانکی ، شرکت های بیمه و … از جمله شغل های رشته انسانی هستند که بسیاری از شرکت ها و موسسات غیر دولتی برای استفاده از دانش و تخصص فارغ التحصیلان این رشته ، حاضر به هر هزینه ای هستند.

علاقمندان به رشته مدیریت پس از دریافت مدرک کارشناسی خود ، در رده های پایین مدیریتی شروع به کار می کنند و اگر تلاش و همت داشته باشند ، مطمئن شوند که در آینده یک مدیر موفق و ثروتمند خواهند شد.

اقتصاد ، زمینه های کاری متنوع

رشته اقتصاد نیز زمینه های شغلی متنوعی را برای فارغ التحصیلانش فراهم می کند ، فعالیت در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ؛ وزارت صنایع ، شرکت های بازرگانی و تجاری ، شرکت های فعال در زمینه صادرات و واردات ، کارخانجات ، وزارت صنایع ، مدیر فروش ، بورس و … از فرصت های کاری رشته اقتصاد می باشد.

میزان در آمد در استخدام غیردولتی ثابت نیست و بدون شک تخصص بیشتر منجر به درآمد بیشتر نیز می شود.

شغل های کم درآمد رشته انسانی

شغل های رشته انسانی - راهنمای کامل

 

مطمئنا اگر رشته ای در دانشگاه ها ارائه می شود ، حتما زمینه های کاری آن نیز فراهم است ، اما برخی از مشاغل پاسخگویی تعداد زیاد نیروی کار نمی باشند.

رشته های مرتبط با معارف اسلامی مانند معارف اسلامی و کلام ، معارف اسلامی و علوم قرآنی ، معارف اسلامی و ادیان ، معارف اسلامی و تاریخ و همچنین رشته های فقه شافعی ، فقه و حقوق امامی ، فلسفه و حکمت اسلامی و …. به نسبت در مقایسه با سایر رشته های انسانی ، فرصت های شغلی کمتری دارند.

البته فعالیت به عنوان کارشناس مذهبی و معارف در صدا و سیما ، تدریس دروس مرتبط با رشته در دانشگاه ها و مدارس ، هیئت علمی دانشگاه ، مبلغ در سازمان های تبلیغات اسلامی ، سردبیر یا نویسنده معارف ، تالیف کتاب و …. از حوزه هایی است که می توان در آن ها اشتغال داشت.

سایر مشاغل انسانی

به غیر از مشاغل فوق ، شغل های دیگری هم هستند که شامل موارد زیر می باشند :

 • روزنامه نگاری
 • تاریخ شناسی
 • جفرافیا
 • هتلداری
 • جهانگردی
 • مترجم زبان انگلیسی
 • مترجم زبان عربی
 • گردشگری
 • خدمات اداری
 • مطالعات خانواده
 • مردم شناسی
 • تربیت مبلغ قرآن کریم
 • تربیت معلم قرآن کریم
 • روابط کار
 • مشاوره
 • علوم اجتماعی
 • علوم تربیتی
 • تربیت بدنی
 • مربیگری عقیدتی
 • مددکاری اجتماعی
 • خبرنگاری
 • کاردانی امور دفتری
 • کارشناسی تولید سیما
 • علوم انتظامی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • و …

شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های متمرکز اجرایی که هر ساله برگزار می شود نیز راهی برای ورود به شغل های رشته انسانی است و می توان با شرکت در این آزمون وارد دستگاه های اجرایی از جمله شرکت ملی نفت ایران ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، بانک مرکزی ، بانک ها و بیمه های دولتی و … شد.

سوالات متداول 

 • شغل های رشته انسانی برای خانم ها شامل چه مشاغلی است ؟

مشاغلی همچون روانشناسی ، حسابداری ، دبیری و تربیت معلم و سایر مشاغلی که در این مطلب گفته شد برای خانم ها مناسب است.

 • شغل های رشته انسانی معلمی شامل چه مشاغلی هستند ؟

رشته های تربیت معلم شامل رشته های آموزش ابتدایی ، آموزش جغرافیا ، آموزش تاریخ ، آموزش تربیت بدنی و … هستند.

 • شغل های رشته انسانی برای آقایان کدام مشاغل هستند ؟

آقایان می توانند وارد مشاغلی همچون مدیریت ، وکالت ، دبیری ، حسابداری و … شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

5 نظر

 1. سلام ختسه نباشید پر درآمد ترین شغل رشته انسانی کدوم میتونه باشه؟

 2. مرسیی از راهنمایی خوبتون رشته حقوق بهترین هستش و رشته حسابداری

 3. الان من رشتم انسانیه
  فرهنگیان زبان انگلیسی نداره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر