از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان – طبق آخرین اعلامیه شرایط 1400

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف تابستانه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

 

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است ؟ آیا افزایش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان از سال 1400 واقعیت دارد ؟ داوطلبان متولد چه سالی به بعد می توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند ؟ آیا امکان دارد شرط سنی دانشگاه فرهنگیان حذف شود ؟ اگر شما هم میخواهید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید و درباره شرایط سنی پذیرش در این دانشگاه سوالی دارید ، ادامه مطلب را مطالعه کنید تا شما را راهنمایی کنیم. اگر پس از مطالعه مطلب ، سوالات بیشتری داشتید حتما در بخش نظرات بپرسید.

افزایش شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ، به عنوان دانشگاه اصلی تربیت معلم و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در وزارت آموزش و پرورش کشور ، هر ساله از طریق کنکور سراسری گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان در رشته هایی همچون آموزش ابتدایی ، آموزش شیمی ، آموزش زیست شناسی و … دانشجو معلم پذیرش می کند.

مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باعث شده است که علاقه مندان بسیاری به سمت این دانشگاه جذب شوند اما دانشگاه فرهنگیان در مقابل مزایایی که ارائه می دهد ، شرایط پذیرش نسبتا سخت و متفاوت تری را نسبت به سایر دانشگاه ها دارد و همین شرایط سخت باعث شده است که بسیاری از داوطلبان از تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم شوند.

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان این است که داوطلبان باید از شرط سنی لازم برخودار باشند و معیار بررسی سن داوطلبان ، تاریخ تولد درج شده در شناسنامه آنها است و طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه فرهنگیان ، داوطلبان از کنکور 99 به بعد با حداکثر سن 24 سال تمام ، امکان ورود به این دانشگاه را دارند.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین اخبار تغییرات شرط سنی دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط داشته باشید ،

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

متولدین چه سالی به بعد می توانند در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند

تا کنکور 98 و پیش از آن ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 22 سال تمام بود ولی در کنکور 99 با توجه به درخواست مکرر داوطلبان شرط سنی از 22 سال به 24 سال تمام افزایش یافت و در کنکور 1400 اگر شرط سنی همین 24 سال تمام باشد ، داوطلبان متولد 1 مهر سال 76 و پس از آن مجاز به وورد و تحصیل در این دانشگاه خواهند بود.

لازم به ذکر است که چنانچه داوطلبان شرط سنی را رعایت نکنند و پس از دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مشخص شود که سن آنها بیشتر از حد تعیین شده می باشد ، از ادامه مراحل گزینش حذف خواهند شد حتی اگر از سایر شرایط برخوردار باشند.

همچنین داوطلبانی که در شناسنامه خود تغییراتی ایجاد کرده اند که سن آنها کمتر از 24 سال شود ، حتی اگر حین تحصیل این موضوع مشخص شود ، از ادامه تحصیل آنها ممانعت خواهد شد.

احتمال موقتی بودن افزایش شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

پیش از این دانشگاه فرهنگیان یکبار شرط سنی پذیرش دانشجو را افزایش داده بود اما دوباره به شرط سنی 22 سال تغییر یافت. با توجه به اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه فرهنگیان هر ساله دستخوش تغییراتی می شوند ، این احتمال وجود دارد در کنکور 1400 و یا کنکور سال های پس از آن ، شرط سنی دوباره به 22 سال کاهش یابد و هنوز نمیتوان به صورت قطعی پیش بینی کرد که آیا در کنکور 1400 نیز همچون کنکور 99 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام خواهد بود یا خیر.

اگر شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1400 افزایش یا کاهش یابد ، حتما از چند ماه قبل به اطلاع داوطلبان رسانده می شود ولی شما فعلا در نظر بگیرید که در سال بعد نیز شرایط سنی همان 24 سال تمام باشد.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی قابل تغییر نیست و حتی اگر داوطلبی سایر شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشد مثل معدل دیپلم و رتبه کنکور سراسری بسیار عالی ، باز هم باید واجد شرط سنی باشد. همچنین لازم است به داوطلبان آقا نیاز اطلاع رسانی کنیم که گذراندن خدمت سربازی و سوابق کاری یا هر مورد دیگری هیچ تاثیری در شرط سنی ندارد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین دانشگاه های فرهنگیان ایران

بهترین دانشگاه های فرهنگیان در ایران – امکانات آموزشی

  دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاهی برای تامین ، تربیت و توانمند سازی نیروی انسانی لازم …

6 نظر

  1. در حال حاضر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان چند ساله است؟؟

    • پاسخ با ما

      با سلام. در کنکور 99 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام بود و برای کنکور1400 فعلا مشخص نیست اما احتمالا مثل کنکور 99 همان 24 سال تمام باشد.

  2. سلام ببخشید غیر از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان چه شرایط دیگه ای هم برای قبولی داره ؟

  3. سلام خیلی ممنون پیدا کردن منبع موثق برای شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1400 خیلی سخت بود

  4. سلام من متولد ۱۳۷۷/۴/۸ هستم اگه شرط سنی ۲۴سال تمام باشد برای کنکور ۱۴۰۱ میتوانم درصورت کسب رتبه مناسب وارد دانشگاه فرهنگیان شوم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر