از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401 – آخرین شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف تابستانه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

 

یکی از مهم ترین شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ، شرط سنی است و علاقه مندان باید علاوه بر شرکت در کنکور سراسری و مصاحبه دانشگاه ، از شرط سنی لازم نیز برخوردار باشند. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401 احتمالا همانند سال قبل باشد و تغییراتی در این شرط اعمال نشود اما برای بررسی قطعی تر این موضوع که آیا در کنکور 1401 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان تغییر خواهد کرد یا خیر ، باید منتظر اطلاعیه های دانشگاه و همچنین سازمان سنجش آموزش کشور باشیم.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین اخبار تغییرات شرط سنی دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط داشته باشید ،

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401

دانشگاه فرهنگیان هر ساله از طریق کنکور سراسری رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، در رشته های تربیت معلم خود دانشجو پذیرش می کند و با توجه به مزایای ویژه ای که حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی در اختیار دانشجویان و دانش آموختگان خود قرار می دهد ، بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه مندند که از این دانشگاه پذیرش بگیرند.

دانشگاه فرهنگیان در مقابل مزایایی که دارد ، برای پذیرش دانشجو نسبت به سایر دانشگاه ها شرایط سخت تری دارد و تنها داوطلبانی که تمام شرایط را داشته باشند ، مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه خواهند بود. یکی از شرایط مهم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ، دارا بودن شرط سنی است و طبق آخرین اطلاعیه های رسمی دانشگاه و سازمان سنجش ، شرط سنی این دانشگاه 24 سال تمام است.

متولدین چه سالی می توانند در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند

با در نظر گرفتن  اینکه شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1401 ، 24 سال تمام باشد ، داوطلبان متولد 1 مهر سال 77 و پس از آن مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه خواهند بود و داوطلبانی که دارای شرط سنی نیستند حتی اگر سایر شرایط را داشته باشند و رتبه عالی نیز در کنکور کسب کنند ، مجاز به ثبت نام و تحصیل در دانشگاه فرهنگیا نخواهند بود.

احتمال تغییر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401

هر ساله تغییراتی در شرایط دانشگاه فرهنگیان اعمال می شود و به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد. در کنکور سال 98 ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان از 15 به 14 کاهش یافت و در کنکور سال 99 نیز شرط سنی از 22 سال به 24 سال تمام تغییر پیدا کرد.

بنابراین این احتمال نیز وجود دارد که در کنکور 1401 شاهد تغییراتی در شرایط دانشگاه فرهنگیان باشیم که البته چند ماه قبل از برگزاری کنکور ، به داوطلبان اطلاع رسانی می شود. همچنین در کنکور 1400 با وجود آنکه شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال بود ، اما در دفترچه انتخاب رشته کنکور 22 سال درج شده بود که این موضوع توسط دانشگاه فرهنگیان پیگیری و دفترچه تغییر یافت. (در کنکور 1400 نیز شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال بوده است)

کدام دسته از داوطلبان مشمول شرط سنی دانشگاه فرهنگیان نمی باشند

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401 در هر پنج گروه آزمایشی یکسان است و برای هیچکدام از داوطلبان تغییر نمی کند. گذراندن خدمت سربازی ، سوابق کاری ، داشتن سهمیه رزمندگان و ایثارگران ، دارا بودن سهمیه شهدا ، برخورداری از سهمیه فرهنگیان در کنکور و …. تاثیری در افزایش شرط سنی ندارد و داوطلب باید دارای حداکثر 24 سال تمام باشد.

سوالات متداول

  • شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401 به چه صورت است ؟

در صورت عدم تغییر شرایط دانشگاه فرهنگیان ، در کنکور 1401 شرط سنی این دانشگاه 24 سال تمام خواهد بود.

  • آیا شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1401 تغییر خواهد یافت ؟

بله ، ممکن است شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 1401 تغییر کند.

  • متولدین چه سالی به بعد می توانند در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند ؟ 

با در نظر گرفتن شرط سنی 24 سال تمام ، داوطلبان متولد 1 مهر سال 77 و پس از آن مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1401 خواهند بود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر