از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط رشته ریاضی⁩ – شرایط انتخاب رشته ریاضی در دبیرستان های مختلف

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط رشته ریاضی⁩

 

رشته ریاضی را مدارس دولتی ، شاهد ، نمونه دولتی ، تیزهوشان و … برگزار می کنند و دانش آموزان پایه نهم که علاقه مند به مباحث ریاضیات و فیزیک هستند و در این دروس موفق به کسب نمرات بالا می شوند ، می توانند در زمان انتخاب رشته نهم به دهم ، رشته ریاضی را انتخاب کنند. شرایط رشته ریاضی شامل شرط معدل ، شرط نمرات بالا در دروس ریاضی و علوم تجربی، شرط هدایت تحصیلی موفق و … است و مدارس مختلف با در نظر گرفتن این معیار ها و همچنین بعضی با برگزاری آزمون ورودی ، دانش آموز رشته ریاضی پذیرش می کنند. در ادامه این مطلب ، شرایط کامل ورود به رشته ریاضی را بررسی می کنیم.

شرایط ورود به رشته ریاضی⁩ مدارس دولتی

مدارس دولتی بیشترین ظرفیت پذیرش را دارند ولی میزان پذیرش در رشته ریاضی به نسبت رشته های تجربی و انسانی کمتر است. شرایط رشته ریاضی در مدارس دولتی عبارت است از کسب معدل بالای 14 و دارا بودن نمرات بالای 14 در دروس ریاضیات و علوم تجربی. ضمن اینکه متقاضیان این رشته در مدارس دولتی باید هدایت تحصیلی موفقی نیز داشته باشند.

اگر دانش آموز پایه نهم هستید و می خواهید برای ورود به دوره دوم متوسطه رشته ریاضی را انتخاب کنید ، باید در امتحانات نهم تلاش کنید که در دروس ریاضیات و علوم تجربی نمرات بالا به دست آورید ضمن اینکه معدل کل نهم شما باید بالاتر از 14 باشد. ورود به رشته ریاضی با توجه به هدایت تحصیلی انجام می گیرد و فرم های مشاوره و انتخاب رشته که در سایت پادا تکمیل می کنید ، برای انتخاب رشته ریاضی بررسی می شوند.

مرتبط بخوانید : تاثیر معدل در آزمون تیزهوشان نهم – حداقل معدل برای آزمون تیزهوشان نهم

شرایط ورود به رشته ریاضي⁩ مدارس غیرانتفاعی

شرایط ورود به رشته ریاضی مدارس غیرانتفاعی تفاوتی با مدارس دولتی ندارد و شما برای انتخاب این رشته در مدارس غیرانتفاعی نیز باید از معدل بالای 14 و نمرات بالا در دروس ریاضیات و علوم تجربی برخوردار باشید. ضمن اینکه در زمان ثبت نام رشته ریاضی مدارس غیرانتفاعی می بایست شهریه نیز واریز کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  مشکلات مدارس نمونه دولتی 📞 تحصیل در مدارس نمونه دولتی چه مشکلاتی دارد

مدارس غیرانتفاعی برای پذیرش دانش آموز در رشته ریاضی آزمون ورودی برگزار نمی کنند و ثبت نام احتمالا همانند سال قبل از طریق سایت پادا انجام بگیرد. در سایت پادا لازم است فرم های مشاوره ای ، فرم های هدایت تحصیلی و فرم های انتخاب رشته را تکمیل کنید و سپس منتظر بررسی سوابق تحصیلی و فرم های خود از سوی مدرسه باشد. در صورتی که از تمام شرایط برخوردار بودید ، ثبت نام شما در رشته ریاضی انجام می گیرد و می توانید برای مراجعه حضوری و تحویل مدارک و پرونده تحصیلی ، اقدام کنید.

شرایط ثبت نام رشته ریاضی⁩ مدارس شاهد

مدارس شاهد همچون مدارس غیرانتفاعی برای پذیرش دانش آموز پایه دهم در رشته ریاضی ، آزمون ورودی برگزار نمی کنند اما تفاوتی که این مدرسه با سایر مدارس دارد در این است که پیش ثبت نام اینترنتی را انجام می دهد. سال گذشته ، پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا انجام گرفت و امسال نیز احتمالا روال ثبت نام مثل سال گذشته باشد.

در پیش ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد ، یک جدول امتیاز بندی در مقابل دانش آموز قرار داده می شود و دانش آموز باید این جدول را تکمیل کند. دانش آموزانی که بیشترین امتیاز را طبق جدول امتیاز بندی به دست آورند ، پذیرش خواهند شد و از عوامل موثر در این امتیاز بندی ، دارا بودن سهمیه ایثارگری و رزمندگان ، فرزند فرهنگیان بودن و …. است.

مرتبط بخوانید : رشته های مدارس تیزهوشان – انتخاب رشته در مدارس تیزهوشان

شرایط ورود به رشته ریاضی⁩ مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان برای پذیرش دانش آموز در دوره دوم متوسطه ، آزمون ورودی برگزار می نمایند که به اسم آزمون تیزهوشان نهم به دهم شناخته می شود. این آزمون دارای سوالاتی از کتاب های درسی هفتم ، هشتم و نهم است. تعدادی از سوالات نیز برای ارزیابی استعداد تحلیلی و هوش دانش آموز ، طراحی می شود.

اگر علاقه مندید وارد رشته ریاضی مدارس تیزهوشان شوید ، باید در زمان ثبت نام آزمون ، رشته ریاضی را انتخاب کنید و مجازید که این رشته را در سه مدرسه منطقه محل سکونت خود انتخاب نمایید. پس از شرکت در آزمون تیزهوشان اگر رتبه و تراز خوبی به دست آورده باشید و طبق فرم هدایت تحصیلی ، شرایط لازم برای ورود به رشته ریاضی را داشته باشید ، ثبت نام شما در این رشته انجام خواهد شد ولی در صورت عدم کسب رتبه خوب ، باید مدرسه دیگری را برای تحصیل خود انتخاب کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  بهترین مدارس تهران 📞 معرفی با کیفیت ترین مدارس تهران در کلیه پایه ها

لازم به ذکر است که شرط معدل ثبت نام رشته ریاضی مدارس تیزهوشان ، دارا بودن معدل 19 است و دانش آموزانی که معدل کمتر از 19 دارند نمی توانند در آزمون تیزهوشان ثبت نام نمایند.

مرتبط بخوانید : شرایط ورود به رشته تجربی در مدارس تیزهوشان

شرایط ورود به رشته ریاضي⁩ مدارس نمونه دولتی

شرایط رشته ریاضی⁩

 

در مدارس نمونه دولتی نیز برای پایه دهم متوسطه دوم ، آزمون ورودی برگزار می شود که شرط معدل لازم برای ثبت نام این آزمون ، معدل 17 و بالاتر است. شما در صورت تمایل به پذیرش در رشته ریاضی مدارس نمونه دولتی ، باید در زمان ثبت نام این رشته تحصیلی را انتخاب کنید و حداکثر مدارسی که مجاز به انتخاب هستید ، سه مدرسه است.

برای قبولی در رشته ریاضی مدارس نمونه دولتی باید در آزمون تراز خوبی به دست آورید ، معدل بالای 17 کسب کنید ، سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید ، نمره شما در دروس علوم تجربی و ریاضیات بالا باشد و همچنین طبق فرم هدایت تحصیلی ، شرایط ورود به رشته ریاضی را کسب کنید.

سوالات متداول

  • شرایط ورود به رشته ریاضی به چه صورت است ؟

برای ورود به رشته ریاضی نیاز به تکمیل فرم هدایت تحصیلی می باشد و دانش آموز باید در دروس ریاضی وعلوم تجربی نمرات خوبی داشته باشد.

  • آیا ورود به رشته ریاضی شرط معدل دارد ؟

بله ، شرط معدل ورود به رشته ریاضی در مدارس تیزهوشان معدل 19 ، در مدارس نمونه دولتی معدل 17 و در سایر مدارس معدل 14 و بالاتر است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان 📞 زمان ثبت نام هفتم و دهم 1403

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر