از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی – راهنمای انتخاب رشته پزشکی آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی - راهنمای انتخاب رشته پزشکی آزاد

 

چند روز پس از انتخاب رشته دانشگاه سراسری ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می گیرد. در سال های اخیر ، برگزاری کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است اما انتخاب رشته این دانشگاه ها به صورت مجزا صورت می گیرد. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد پزشکی را دارند ، پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند مراحل انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان و سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی

سال های گذشته انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از پایان انتخاب رشته دانشگاه سراسری انجام می شد. اما امسال با توجه به تغییر زمان کنکور و تعویق آن در پی شیوع ویروس کرونا ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی نیز با تاخیر انجام خواهد گرفت. در خصوص اعلام زمان نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاکنون اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش کشور منتشر نشده است. با اعلام زمان دقیق انتخاب رشته این مطلب بروزرسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد تنها از سایت azmoon.org انجام می پذیرد و داوطلبان در زمان مقرر با تهیه مدارک لازم می توانند فرآیند انتخاب رشته پزشکی را انجام دهند.

اگر نیازمند مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی هستید ، تا به تمام سوالاتتان از قبیل رتبه قبولی ، دانشگاه های ارائه دهنده رشته ، ظرفیت پذیرش رشته ، نحوه انتخاب رشته اینترنتی و … پاسخ داده شود ، با مشاوران ارشد ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا به بهترین نحو راهنمایی شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برخلاف  انتخاب رشته دانشگاه سراسری ، که برای هریک از گروه های آزمایشی دفترچه های جداگانه منتشر می شود ، در انتخاب رشته دانشگاه آزاد یک دفترچه برای کلیه گروه های علوم پزشکی و غیر پزشکی ، در قالب دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، داوطلبان مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل می باشند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد پزشکی

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد پزشکی 98

(برای دانلود دفترچه ، بر روی لینک کلیک نمایید)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد پزشکی 99

(همزمان با انتشار دفترچه ، لینک فوق فعال می شود)

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از دامپزشکی به دندانپزشکی - راهنمای تغییر رشته از دامپزشکی به دندانپزشکی

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های پزشکی مانند دندانپزشکی ، پزشکی و رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری ، اتاق عمل ، مامایی و … ارائه خواهد شد. برای آگاهی از حدود رتبه برای پزشکی آزاد می توانید از مشاوران برتر مرکز مشاوره تلفنی ” پاسخ با ما “ اطلاعات کافی را دریافت نمایید.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته پزشکی

انتخاب رشته در دانشگاه آزاد براساس رتبه کشوری و تراز داوطلبان صورت خواهد گرفت.

 • سهمیه ایثارگران (25 درصد ظرفیت) : 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر ، آزادگان و همسر و فرزندان آنها ، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنها اختصاص خواهد داشت.
 • سهمیه ایثارگران (5 درصد ظرفیت) : 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان رزمندگان با 6 ماه حضور در جبهه اختصاص خواهد داشت.
 • سهمیه رزمندگان : رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور در جبهه
 • خانواده شهدا : پدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید جزو سهمیه شهدا محسوب می شوند.

تنها سهمیه موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بسیج فعال می باشد. استفاده از سهمیه بسیج فعال برای قبولی در رشته های پزشکی و غیرپزشکی دارای شرایطی است و داوطلب برای قبولی در شاخه های پزشکی باید حداقل 95 درصد نمره و تراز آخرین فردی که بدون سهمیه در رشته های علوم پزشکی قبول شده است را کسب نماید تا مجاز به استفاده از سهمیه خود شود.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد پزشکی

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های پزشکی دانشگاه آزاد شده اند ، برای انجام انتخاب رشته لازم از مراحل زیر را انجام دهند :

 • ورود به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.org
 • ورود به سامانه انتخاب رشته  آزمون سراسری 99 از طریق کد ملی و رمز انتخاب رشته دانشگاه آزاد (کد دسترسی انتخاب رشته در انتهای کارنامه کنکور سراسری داوطلب درج شده است.)
 • پرداخت هزینه انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سامانه
 • دریافت کدپیگیری انتخاب رشته
 • ورود به سامانه انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات خواسته شده (نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، کدملی و سال تولد)
 • انتخاب استان ، واحد دانشگاهی و رشته مورد نظر به ترتیب اولویت
 • دریافت کد رهگیری (داوطلبان توجه داشته باشند ، زمانی فرآیند انتخاب رشته آنها به پایان می رسد که کد رهگیری را دریافت کرده باشید.)
احتمالا این را هم بپسندید  دانشگاه های آزاد دارای رشته مهندسی پزشکی - بدون کنکور و با کنکور

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما شهریه رشته های پزشکی ، شرایط پذیرش دانشگاه ها و مسافت واحد های دانشگاهی توجه داشته باشید.

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

میزان شهریه پرداختی دانشگاه آزاد برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی توسط مرکز سنجش و پذیرش تعیین خواهد شد که هر ساله حدود 10 الی 15 درصد بر آن افزوده می شود و شهریه پرداختی دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی و تعداد واحد های درسی که در هر تمر اخذ می کنند ، متفاوت خواهد بود. شهریه دانشگاه آزاد در رشته های علوم پزشکی نسبت به رشته ها و مقاطع دیگر بیشتر است.

 • دکتری حرفه ای پزشکی و دندانپزشکی : 8 الی 10 میلیون تومان برای هر ترم
 • دکتری حرفه ای داروسازی : 8 الی 10 میلیون تومان برای هر ترم
 • دکتری حرفه ای دامپزشکی : 8 الی 10 میلیون تومان برای هر ترم
 • کارشناسی ارشد علوم پزشکی : 8 الی 9 میلیون تومان برای هر ترم
 • کارشناسی علوم پزشکی : 4 الی 5 میلیون تومان برای هر ترم
 • کاردانی علوم پزشکی : 2.5 الی 3 میلیون تومان برای هر ترم

پرداخت شهریه کلیه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه سیدا انجام می گیرد و دانشجویان با ورود به بخش امور مالی ، می توانند شهریه خود را پرداخت نمایند.

در این مطلب اطلاعات جامعی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار داده شد. برای آگاهی از زمان دقیق انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 99 با مشاوران ” پاسخ با ما “ تماس بگیرید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی پزشکی خرم آباد

آخرین رتبه قبولی پزشکی خرم آباد 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد ، رشته‌ پزشکی را با ظرفیت پذیرش نسبتا بالا ارائه …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر