از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور 1402 – کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور 1402

 

با توجه به تصمیماتی که برای تغییرات گسترده از کنکور 1402 به بعد در نظر گرفته شده است ، داوطلبانی که در کنکور 1402 شرکت خواهند کرد راجع به تغییرات اعمال شده سوالاتی دارند و درباره اینکه کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود ، ابهاماتی برای آنها ایجاد شده است. در این خصوص می خواهیم ادامه این مطلب را به بررسی کامل کنکور 1402 بپردازیم تا راهنمای شما داوطلبان عزیز باشیم.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای راهنمایی در خصوص کنکور 1402 و پرسیدن سوالات خود در این خصوص با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان و راهنمای ثبت نام کنکور 1402

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور یکی از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان را دارند باید در موعدی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود نسبت به ثبت نام آزمون خود اقدام نمایند. ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و زمان ثبت نام طبق روال سال های قبل در بهمن ماه 1401 خواهد بود.

در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ مشخص نشده است و شما داوطلبان می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و اخبار زمان ثبت نام را پیگیری کنید. به محض فعال شدن لینک ثبت نام نیز ثبت نام خود را به کمک مشاوران انجام دهید.

مرتبط بخوانید : کنکور 1402 برای نظام قدیم – صفر تا صد قوانین کنکور 1402 برای نظام قدیم

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲

بر اساس مصوبه سوم و تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی ، در سال 1402 کنکور سراسری دوبار برگزار می شود تا داوطلبانی که برای ورود به دانشگاه محدودیت هایی از جمله خدمت سربازی را دارند ، بتوانند در یکسال دوبار آزمون دهند. زمان برگزاری کنکور 1402 هنوز اعلام نشده است.

شما با ثبت نام کنکور 1401 در بهمن ماه و از طریق سایت سنجش ، می توانید در دو آزمون شرکت کنید. اگر در آزمون اول موفق به کسب رتبه قبولی رشته های مورد علاقه تان شدید ، ملزم به شرکت در آزمون دوم نخواهید بود ولی اگر رتبه شما مناسب قبولی در رشته های مورد تقاضایتان نبود ، این فرصت برای شما فراهم است که بتوانید یکبار دیگر در همان سال در آزمون شرکت کنید و انتخاب رشته را انجام دهید.

مرتبط بخوانید : تغییرات کتاب درسی برای کنکور

حذف بعضی دروس از کنکور 1402

تمام دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی ، فرهنگ و معارف اسلامی ، زبان انگلیسی و زبان عربی از کنکور ۱۴۰۲ به طور کامل حذف می شوند و هیچ سوالی از این 4 درس مطرح نخواهد شد. بنابراین سوالات آزمون فقط به دروس اختصاصی گروه آزمایشی مربوطه اختصاص داده می شود. همچنین ممکن است تعداد سوالات طراحی شده از هر درس اختصاصی افزایش یابد ولی این موضوع هنوز قطعیت ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور ۱۴۰۲ ریاضی - همه چیز درباره کنکور ریاضی 1402

لازم به ذکر است که حذف دروس عمومی از کنکور سراسری به معنای بی تاثیر بودن این دروس نیست بلکه سهم آنها به سوابق تحصیلی منتقل می شود یعنی نمراتی که داوطلب در امتحانات نهایی دوازدهم یا سوم دبیرستان کسب کرده است ، در کنکور تاثیر گذار خواهد بود.

مرتبط بخوانید : تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ – تاثیر قطعی یا مثبت معدل در کنکور 

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

در کنکور سراسری ۱۴۰۲ و پس از آن ، سهم سوابق تحصیلی در آزمون افزایش می یابد به طوری که تاثیر سوابق تحصیلی 60 درصدی برای کنکور ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است و سهم آزمون 40 درصد خواهد بود. برای اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ، نمرات امتحانات نهایی دوازدهم یا سوم دبیرستان ملاک خواهند بود.

شرط معدل دانشگاه ها در کنکور 1402

طبق مصوبه پنجم و تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تغییرات کنکور ۱۴۰۲ ، از کنکور این سال به بعد دانشگاه ها می توانند برای پذیرش دانشجو شرط معدل تعیین کنند و به داوطلبان اطلاع رسانی کنند. البته در حال حاضر بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه شاهد ، دانشگاه امام صادق و … دارای شرط معدل هستند و ممکن است سال آینده شرط معدل این دانشگاه ها تغییر کند یا دانشگاه های بیشتری ، حد نصاب ورودی تعیین کنند.

مرتبط بخوانید : تغییرات کنکور ۱۴۰۲  – آخرین تغییرات کنکور ۱۴۰۲  از زمان تا حذفیات و نحوه برگزاری

تفاوت نتایج کنکور 1402 با نتایج کنکور سال های قبل

از نظر اعلام نتایج و اعتبار نتایج ، کنکور 1402 با کنکور سال های قبل متفاوت خواهد بود. نتیجه آزمون سراسری 1402 به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت و داوطلبی که در آزمون شرکت کرده است می تواند از کارنامه خود برای انتخاب رشته همان سال یا سال بعد ، استفاده کند.

احتمالا این را هم بپسندید  تاریخ ثبت نام کنکور 1403 📞 زمان ثبت نام کنکور اردیبهشت و تیرماه 1403

سوالات متداول

  • آیا کنکور 1402 حذف می شود ؟

خیر ، کنکور ۱۴۰۲ پابرجاست و حذف نخواهد شد.

  • افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 چقدر است ؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به میزان 60 درصد است.

  • آیا حذف دروس عمومی از کنکور 1402 به بعد قطعی است ؟

بله ، دروس عمومی از کنکور 1402 به بعد حذف می شوند.

  • آیا در کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها شرط معدل دارند ؟

در کنکور 1402 دانشگاه ها این اختیار را دارند که برای پذیرش دانشجو شرط معدل تعیین کنند.

  • آیا تعداد سوالات اختصاصی در کنکور ۱۴۰۲ افزایش می یابد ؟

ممکن است با حذف دروس عمومی از کنکور ، تعداد سوالات اختصاصی بیشتر شود ولی هنوز به قطعیت نرسیده است.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ احتمالا در بهمن ماه انجام بگیرد.

  • ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ به چه صورت انجام خواهد شد ؟

داوطلبان برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور ۱۴۰۲ ریاضی

کنکور ۱۴۰۲ ریاضی – همه چیز درباره کنکور ریاضی 1402

  کنکور ریاضی ۱۴۰۲ مثل سالهای قبل توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر