از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کسانی که در کنکور معجزه کردند – نکات طلایی از تجربیات بهترین های کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

کسانی که در کنکور معجزه کردند - نکات طلایی از تجربیات بهترین های کنکور

 

داوطلبان کنکور سراسری در تمامی زیرگروه ها ، برای موفقیت در کنکور و داشتن یک برنامه اصولی و درست ، مایلند بدانند کسانی که در کنکور معجزه کردند ، چه راهی را طی کردند و نکات طلایی تجربیات آن ها چه بوده است. مسلم است استفاده از تجربیات افراد موفق در زمینه کنکور می تواند کمک بسیاری برای داوطلبان با انگیزه و درس خوان باشد و فتح کردن قله بلند کنکور را برایشان آسان کند. در ادامه قصد داریم از تجربه افرادی که در کنکور معجزه کردند برایتان مطالبی را ارائه دهیم.

امیداوری فاکتور اصلی کسانی که در کنکور معجزه کردند

داوطلبان کنکور سراسری ، باید توجه داشته باشید ، جزو هر دسته ای از داوطلبان با هر سطح آمادگی و میزان مطالعه که هستید ، در هر صورت باید به آینده و کنکور امیدوار باشید  ، چرا که امید در هر کاری عامل رسیدن به هدف و پیشرفت می باشد.

همیشه سعی کنید به خود امید دهید و بگویید درصورتی که مطالعه کافی داشته باشید به آرزوها و اهداف خود خواهید رسید و همین امیدواری ، انگیزه لازم برای درس خواندن و ادامه دادن می باشد تا جایی که شما را به موفقیت برساند. برای امیدواری فقط کافی است خودتان را با خودتان مقایسه کنید و به درس خواندن دوستان و اطرافیانتان اهمیتی ندهید و با انگیزه برنامه خود را پیش ببرید و بر خدا توکل کنید.

برنامه ریزی و توجه به بودجه بندی دروس

بدون شک افرادی که در کنکور معجزه کرده اند ، از یک برنامه اصولی و مطابق با شرایط خودشان بهره گرفته اند. پیش تر در مطلب برنامه کنکور 1400 در سایت پاسخ با ما ، ویژگی های یک برنامه خوب را ارائه کرده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را دریابید ، اما توجه به بودجه بندی مباحث و ضریب دروس در هر زیر گروه می تواند کمک زیادی در رعایت الویت بندی کند ، بدین صورت که اول دروس با ضرایب بیشتر را در الویت برنامه مطالعاتی خود بگذارید ، پس از آن مباحثی را که دارای بودجه بندی و تعداد سوال بیشتری در کنکور سراسری می باشد را در برنامه ریزی درسی قرار دهید.

اهمییت تست زدن از الویت های کسانی که در کنکور معجزه کردند

بسیاری از افراد در مدرسه جزو شاگردان ممتاز هستند اما در کنکور آنطور که باید ظاهر نمی شوند. از ویژگی های کسانی که در کنکور معجزه کردند ، تسلط بر تکنیک های تست زنی است. این افراد بر اهمیت تست زدن واقف هستند و پس از مطالعه دروس ، تست های آموزشی ، تست های ارزیابی و زمان دار و تست های جامع را در برنامه ریزی کنکور خود جای می دهند و سعی می کنند تسلط خود بر مباحث را با حل هر چه بیشتر تست ها افزایش دهند.

توجه به بازه های زمانی و برنامه ریزی مطابق با آن

کسانی که در کنکور معجزه کردند در بازه های زمانی متفاوت متناسب با آن درس خوانده اند. بازه های مورد توجه 3 ماه تابستان ، نیمسال اول ، شروع نیمسال دوم ، دوران طلایی کنکور ، پایان نیمسال دوم و دوران جمع بندی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برنامه ریزی و جمع بندی برای هر یک از بازه های زمانی سال کنکورتان با مشاوران پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید تا یک برنامه ریزی کاملا تخصصی و متناسب با توانمندی و شرایط خودتان دریافت کنید.

مهندسی منابع مطالعاتی کسانی که در کنکور معجزه کردند

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری گمان می کنند با داشتن منابع متفاوت از انتشارات مختلف می توانند موفق شوند اما باید گفت این یک اشتباه در درس خواندن برای کنکور می باشد و داوطلبان باید سعی کنند برای هر درس یک منبع جامع و معتبر تهیه کنند که ضمن داشتن درسنامه ، دارای تست های کنکور سال های قبل و همینطور تست های تالیفی استاندارد نیز باشد. تسلط بر تست های یک منبع و حل کردن تمام تیپ های تستی هر مبحث ، بهتر از حل کردن یکباره چندین منابع می باشد.

در مطلب بالا سعی کردیم از تجربیات کسانی که در کنکور معجزه کردند ، برایتان مطالبی را ارائه دهیم . مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیپاسخ با ما ضمن آرزوی موفقیت برای تک تک شما داوطلبان عزیز ، آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  دریافت سوابق تحصیلی – راهنمای جامع

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رتبه لازم برای رشته مهندسی هوافضا - طبق آخرین رتبه قبولی مهندسی هوافضا 98 - 97

رتبه لازم برای رشته مهندسی هوافضا – طبق آخرین رتبه قبولی مهندسی هوافضا 98 – 97

  رشته مهندسی هوافضا با حدود 318 نفر ظرفیت پذیرش در دانشگاه های روزانه ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر