از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته های علوم انسانی pdf – دانلود لیست و راهنمای رشته علوم انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف تابستانه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

رشته های علوم انسانی pdf - دانلود لیست و راهنمای رشته علوم انسانی

 

کنکور انسانی دارای 5 زیرگروه می باشد که رتبه لازم و ضریب هر یک از رشته ها متفاوت است. این رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته ، کاردانی و کارشناسی ارائه می گردد. طول دوره مقطع کارشناسی رشته انسانی 4 سال است و دانشجویان در طول ترم حدود 150 واحد درسی عمومی و اختصاصی را می گذارنند. در ادامه مطلب لیست رشته های علوم انسانی pdf قرار داده شده است.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 نیاز به راهنمایی دارید ؟

مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد که با توجه به رتبه ای که دارید ، در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوید و انتخاب رشته اصولی انجام دهید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

رشته های با آزمون علوم انسانی pdf

کنکور انسانی در مقطع کارشناسی دارای رشته هایی چون حقوق ، روانشناسی ، زبان و ادبیان فارسی ، جامعه شناسی ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، مشاوره ، گردشگری ، مدیریت مالی و … می باشد. برای آگاهی از دیگر رشته های علوم انسانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

رشته های با آزمون علوم انسانی

دانلود pdf رشته های علوم انسانی 1400

(همزمان با انتشار دفترچه ، لینک فوق فعال می شود)

رشته های بدون آزمون علوم انسانی pdf

از جمله رشته های بدون آزمون کنکور انسانی می توان به رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی ، گرایش های مدیریت جامعه شناسی ، جغرافیا ، گردشگری و … اشاره نمود. برای آگاهی از لیست کامل رشته های علوم انسانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

لیست رشته های بدون آزمون علوم انسانی

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد رشته های علوم انسانی از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زیر شاخه های رشته های علوم انسانی pdf

کنکور انسانی دارای زیر شاخه های متعددی است و رشته های متنوعی در 5 زیر گروه دارد که به شرح زیر هستند :

رشته های زیر گروه یک

ضریب دروس در زیرگروه یک : ریاضی 2 ، اقتصاد 1 ، زبان و ادبیات فارسی 4 ، زبان عربی 4 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 1 ، فلسفه و منطق 3 ، روانشناسی 1

رشته های زیرگروه دو

ضریب دروس در زیرگروه دو : ریاضی 4 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 3 ، فلسفه و منطق 1 ، روانشناسی 2

رشته های زیرگروه سه

ضریب دروس در زیرگروه سه : ریاضی 4 ، اقتصاد 3 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 2 ، فلسفه و منطق 1 ، روانشناسی 1

رشته های زیرگروه چهار

ضریب دروس در زیرگروه چهار : ریاضی 3 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 3 ، علوم اجتماعی 2 ، فلسفه و منطق 2 ، روانشناسی 3

احتمالا این را هم بپسندید  رشته مطالعات خانواده - معرفی جامع و بازار کار رشته مطالعات خانواده

رشته های زیرگروه پنج

ضریب دروس در زیرگروه پنج : ریاضی 3 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 3 ، فلسفه و منطق 2 ، روانشناسی 3

دانلود لیست زیرگروه های رشته  علوم انسانی pdf

معرفی رشته های علوم انسانی

در ادامه مطلب به بررسی برخی از رشته های پردامد و پرطرفدار گروه آزمایشی انسانی پرداخته ایم. با بررسی بازارکار ، دروس دانشگاهی و میزان درامد هر یک از رشته های انسانی می توانید ، فرایند انتخاب رشته خود را با اطلاعات کامل تری انجام دهید.

حقوق

شغل وکالت از جمله رشته های پرطرفدار در میان داوطلبان رشته انسانی و معمولا در اولویت نخست آنها قرار دارد. داوطلبان رشته حقوق پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک کارشناسی خود ، می توانند در آزمون وکالت شرکت نمایند و پس از کسب نمره قبولی و دو سال دوره کارورزی ، به فعالیت بپردازند. در صورت کسب اطلاعات و آگاهی های لازم ، می توانند در آمد بسیار خوبی هم داشته باشند.

رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای گرایش های متنوعی از جمله گرایش حقوق بین الملل ، گرایش حقوق خصوصی ، گرایش فقه و حقوق جزا و … می باشد.

علاوه بر آزمون وکالت ، فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند در آزمون تصدی منصب قضا که هر ساله توسط قوه قضائیه برگزار می شود ، نیز شرکت نمایند. دارا بودن حداقل سن 22 و حداکثر 40 سال  ، شرط سنی شرکت در آزمون تصدی منصب قضا است و با موفقیت در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی و همچنین گذراندن دوره مهارت آموزی ، در نهایت در سمت قاضی مشغول به کار خواهید شد.

احتمالا این را هم بپسندید  با رتبه 40000 انسانی کجا قبول میشم - لیست رشته های مناسب 40000 انسانی

روانشناسی

رشته روانشناسی یکی دیگر از رشته های علوم انسانی محبوب می باشد که برای خانم ها نیز بسیار مناسب است. یک روانشناس باید توانایی و مهارت های لازم برای تصمیم گیری و ارائه راهکارهایی برای حل مسائل مختلف را داشته باشد. رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های روانشناسی بالینی ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی شخصیت و … می باشد.

روانشناسان با توجه به علاقه ای که دارند ، می توانند در سازمان ها و سمت های زیر مشغول به کار شوند :

 • سازمان بهزیستی
 • شهرداری
 • نیروی انتظامی
 • سازمان زندان ها
 • کانون اصلاح و تربیت
 • کلینیک های درمان اعتیاد
 • بیمارستان ها
 • مراکز مشاوره
 • مربی مهدکودک
 • معلم آموزش و پرورش
 • مشاور مدارس
 • مشاور تحصیلی
 • و ….

حسابداری

از رشته های پرکاربرد و یکی از بهترین شغل های رشته انسانی ، حسابداری می باشد که با فرصت های شغلی متنوع ، درصد بیکاران کمتری دارد. فارغ التحصیلان رشته انسانی می توانند ، بعنوان حسابدار ، مدیر امور مالی ، کارمند بانک و … به فعالیت بپردازند.

در حال حاضر و در شرایط کنونی جامعه ، از یک کارگاه کوچک گرفته تا بزرگترین شرکت ها و کارخانه ها ، به کارشناس حسابداری نیاز است و بیشتر کارفرمایان ترجیح می دهند کسانی را استخدام کنند که در کار خود متبحر هستند و توجه به نوع دانشگاه فارغ التحصیلی ، در درجه دوم اهمیت دارد.

توصیه می شود برای اطلاع از بازار کار و شرایط شغلی سایر شغل های رشته انسانی ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ایا با دیپلم انسانی میشود کنکور تجربی داد - راهنمای شرکت در کنکور انسانی

ایا با دیپلم انسانی میشود کنکور تجربی داد – راهنمای کامل

  ممکن است بعضی  از داوطلبانی که دیپلم انسانی و یا ریاضی دارند ، علاقه …

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر