از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته های علوم انسانی pdf – دانلود لیست و راهنمای رشته علوم انسانی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رشته های علوم انسانی pdf - دانلود لیست و راهنمای رشته علوم انسانی

 

کنکور انسانی دارای 5 زیرگروه می باشد که رتبه لازم و ضریب هر یک از رشته ها متفاوت است. این رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته ، کاردانی و کارشناسی ارائه می گردد. طول دوره مقطع کارشناسی رشته انسانی 4 سال است و دانشجویان در طول ترم حدود 150 واحد درسی عمومی و اختصاصی را می گذارنند. در ادامه مطلب لیست رشته های علوم انسانی pdf قرار داده شده است.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 نیاز به راهنمایی دارید ؟

مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد که با توجه به رتبه ای که دارید ، در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوید و انتخاب رشته اصولی انجام دهید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

رشته های با آزمون علوم انسانی pdf

کنکور انسانی در مقطع کارشناسی دارای رشته هایی چون حقوق ، روانشناسی ، زبان و ادبیان فارسی ، جامعه شناسی ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، مشاوره ، گردشگری ، مدیریت مالی و … می باشد. برای آگاهی از دیگر رشته های علوم انسانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

رشته های با آزمون علوم انسانی

دانلود pdf رشته های علوم انسانی 1401

(همزمان با انتشار دفترچه ، لینک فوق فعال می شود)

رشته های بدون آزمون علوم انسانی pdf

از جمله رشته های بدون آزمون کنکور انسانی می توان به رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی ، گرایش های مدیریت جامعه شناسی ، جغرافیا ، گردشگری و … اشاره نمود. برای آگاهی از لیست کامل رشته های علوم انسانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

لیست رشته های بدون آزمون علوم انسانی

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد رشته های علوم انسانی از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زیر شاخه های رشته های علوم انسانی pdf

کنکور انسانی دارای زیر شاخه های متعددی است و رشته های متنوعی در 5 زیر گروه دارد که به شرح زیر هستند :

رشته های زیر گروه یک

ضریب دروس در زیرگروه یک : ریاضی 2 ، اقتصاد 1 ، زبان و ادبیات فارسی 4 ، زبان عربی 4 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 1 ، فلسفه و منطق 3 ، روانشناسی 1

احتمالا این را هم بپسندید  با رتبه 6000 کجا قبول میشم - کلیه رشته ها - قبولی با رتبه 6000

رشته های زیرگروه دو

ضریب دروس در زیرگروه دو : ریاضی 4 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 3 ، فلسفه و منطق 1 ، روانشناسی 2

رشته های زیرگروه سه

ضریب دروس در زیرگروه سه : ریاضی 4 ، اقتصاد 3 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 2 ، فلسفه و منطق 1 ، روانشناسی 1

رشته های زیرگروه چهار

ضریب دروس در زیرگروه چهار : ریاضی 3 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 3 ، علوم اجتماعی 2 ، فلسفه و منطق 2 ، روانشناسی 3

رشته های زیرگروه پنج

ضریب دروس در زیرگروه پنج : ریاضی 3 ، اقتصاد 2 ، زبان و ادبیات فارسی 2 ، زبان عربی 1 ، تاریخ و جغرافیا 1 ، علوم اجتماعی 3 ، فلسفه و منطق 2 ، روانشناسی 3

دانلود لیست زیرگروه های رشته  علوم انسانی pdf

لازم است به این نکته مهم نیز اشاره کنیم که در کنکور 1402 به بعد ، رشته ها به صورت زیر گروهی نیستند و تمام رشته ها در یک زیر گروه قرار دارند.

معرفی رشته های علوم انسانی

در ادامه مطلب به بررسی برخی از رشته های پردامد و پرطرفدار گروه آزمایشی انسانی پرداخته ایم. با بررسی بازارکار ، دروس دانشگاهی و میزان درامد هر یک از رشته های انسانی می توانید ، فرایند انتخاب رشته خود را با اطلاعات کامل تری انجام دهید.

حقوق

شغل وکالت از جمله رشته های پرطرفدار در میان داوطلبان رشته انسانی و معمولا در اولویت نخست آنها قرار دارد. داوطلبان رشته حقوق پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک کارشناسی خود ، می توانند در آزمون وکالت شرکت نمایند و پس از کسب نمره قبولی و دو سال دوره کارورزی ، به فعالیت بپردازند. در صورت کسب اطلاعات و آگاهی های لازم ، می توانند در آمد بسیار خوبی هم داشته باشند.

رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای گرایش های متنوعی از جمله گرایش حقوق بین الملل ، گرایش حقوق خصوصی ، گرایش فقه و حقوق جزا و … می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  راز درس خواندن - 10 نکته طلایی که برای درس خواندن باید بدانید

علاوه بر آزمون وکالت ، فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند در آزمون تصدی منصب قضا که هر ساله توسط قوه قضائیه برگزار می شود ، نیز شرکت نمایند. دارا بودن حداقل سن 22 و حداکثر 40 سال  ، شرط سنی شرکت در آزمون تصدی منصب قضا است و با موفقیت در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی و همچنین گذراندن دوره مهارت آموزی ، در نهایت در سمت قاضی مشغول به کار خواهید شد.

روانشناسی

رشته روانشناسی یکی دیگر از رشته های علوم انسانی محبوب می باشد که برای خانم ها نیز بسیار مناسب است. یک روانشناس باید توانایی و مهارت های لازم برای تصمیم گیری و ارائه راهکارهایی برای حل مسائل مختلف را داشته باشد. رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های روانشناسی بالینی ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی شخصیت و … می باشد.

روانشناسان با توجه به علاقه ای که دارند ، می توانند در سازمان ها و سمت های زیر مشغول به کار شوند :

  • سازمان بهزیستی
  • شهرداری
  • نیروی انتظامی
  • سازمان زندان ها
  • کانون اصلاح و تربیت
  • کلینیک های درمان اعتیاد
  • بیمارستان ها
  • مراکز مشاوره
  • مربی مهدکودک
  • معلم آموزش و پرورش
  • مشاور مدارس
  • مشاور تحصیلی
  • و ….

حسابداری

رشته های علوم انسانی pdf

از رشته های پرکاربرد و یکی از بهترین شغل های رشته انسانی ، حسابداری می باشد که با فرصت های شغلی متنوع ، درصد بیکاران کمتری دارد. فارغ التحصیلان رشته انسانی می توانند ، بعنوان حسابدار ، مدیر امور مالی ، کارمند بانک و … به فعالیت بپردازند.

در حال حاضر و در شرایط کنونی جامعه ، از یک کارگاه کوچک گرفته تا بزرگترین شرکت ها و کارخانه ها ، به کارشناس حسابداری نیاز است و بیشتر کارفرمایان ترجیح می دهند کسانی را استخدام کنند که در کار خود متبحر هستند و توجه به نوع دانشگاه فارغ التحصیلی ، در درجه دوم اهمیت دارد.

توصیه می شود برای اطلاع از بازار کار و شرایط شغلی سایر شغل های رشته انسانی ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

سوالات شما

  • pdf رشته های علوم انسانی را از کجا دانلود کنیم ؟

می توانید پی دی اف رشته های بدون کنکور و با کنکور انسانی را از این مطلب دانلود نمایید.

  • بهترین رشته علوم انسانی از نظر بازار کار کدام است ؟

رشته های حسابداری ، حقوق ، روانشناسی و مدیریت بازار کار خوبی دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مهندسی کامپیوتر بدون کنکور با دیپلم انسانی

مهندسی کامپیوتر بدون کنکور با دیپلم انسانی – راهنمای کامل

  آیا با دیپلم انسانی می توانیم در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کنیم ؟ چه …

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر