از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رشته سونوگرافی بدون کنکور – راهنمای قبولی بدون کنکور در رشته سونوگرافی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رشته سونوگرافی بدون کنکور - راهنمای قبولی بدون کنکور در رشته سونوگرافی

 

خیلی از داوطلبانی که به تازگی مدرک دیپلم خود را گرفته و یا از زمان فارغ التحصیلی آن ها چند سال گذشته است ، متقاضی تحصیل در رشته های بدون کنکور هستند و رشته های پزشکی به دلیل بازار کار و درآمد بالایی که دارند ، پر متقاضی تر هستند. رشته سونوگرافی از شاخه های پزشکی است که در تعدادی از دانشگاه های سراسری با عنوان رشته تکنولوژی پرتوشناسی ارائه می شود. در واقع در دانشگاه ها رشته ای با عنوان سونوگرافی نداریم و کسانی که از رشته تکنولوژی پرتوشناسی فارغ التحصیل می شوند ، کار سونوگرافی انجام می دهند.

رشته سونوگرافی بدون کنکور دانشگاه روزانه

در دانشگاه روزانه تعدادی از رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری ، هوشبری ، اتاق عمل ، مامایی ، فوریت های پزشکی و … در دوره کاردانی یعنی فوق دیپلم ، به صورت بدون کنکور ارائه می شود و داوطلبان با شرایط زیر می توانند در این رشته ها شرکت کنند :

  • شرکت در کنکور تحربی (تبه اکتسابی مهم نیست ولی حتما باید در کنکور تجربی شرکت کنید تا بتوانید انتخاب رشته را انجام دهید)
  • دارا بودن مدرک دیپلم تجربی با حداقل معدل کتبی 15
  • رعایت شرط سنی بین 18 الی 25 سال
  • شرکت در مصاحبه

داوطلبان با دارا بودن شرایط فوق می توانند وارد رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دانشگاه های روزانه شوند. البته تاکنون رشته سونوگرافی بدون کنکور ارائه نشده است ولی این احتمال وجود دارد که در سال های آینده شاهد پذیرش دانشجو در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی باشیم. توصیه می شود از طریق ارتباط با مشاوران پاسخ با ما ، پیگیری های لازم را انجام دهید تا از تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم نشوید.

راهنمای ثبت نام رشته سونوگرافی بدون کنکور دانشگاه روزانه

داوطلبانی که شرایط ثبت نام و شرکت در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را دارند ، جهت ورود به این رشته ها باید در کنکور تجربی ثبت نام کنند که در بهمن ماه و از طریق سایت سنجش انجام می گیرد. در تیرماه نیز آزمون سراسری برگزار می شود که می بایست با دریافت کارت ورود به جلسه ، در حوزه امتحانی حضور یابند.

احتمالا این را هم بپسندید  شاخه های پزشکی 📞 معرفی و بازار کار شاخه های رشته پزشکی

بنابراین با وجود آنکه رشته سونوگرافی بدون کنکور ارائه می شود ، اما شرکت در کنکور تجربی الزامیست. پس از برگزاری آزمون ، نتایج  آن حداکثر تا یک ماه اعلام می شود که همراه با اعلام نتایج ، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی منتشر می گردد.

در دفترچه انتخاب رشته تجربی ، اسامی رشته های بدون کنکور درج شده است و اگر رشته مورد تقاضای شما یعنی سونوگرافی ، در لیست رشته های ارائه شده موجود باشد ، می بایست انتخاب رشته کنکور تجربی را انجام دهید و آن رشته یا رشته محل ها را در فرم انتخاب رشته بگنجانید.

رشته سونوگرافی بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان

در خصوص دانشگاه پردیس خودگردان مخصوصا دانشگاه پردیس خودگردان کیش اطلاعات غلط زیادی توسط برخی منابع نامعتبر وجود دارد و داوطلبان این تصور را دارند که می توانند با خرید صندلی دانشگاه پردیس خودگردان و بدون شرکت در آزمون سراسری و صرفا به دلیل پرداخت شهریه زیاد ، در رشته های پزشکی از جمله سونوگرافی تحصیل کنند.

اما تاکنون رشته رادیولوژی بدون کنکور در دانشگاه های پردیس بین الملل ارائه نشده است و چنانچه دانشگاهی با دریافت شهریه سنگین اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور در این رشته کند ، بر خلاف مقررات آموزشی بوده و مدرک فارغ التحصیلی که به دانش آموختگان ارائه می دهد ، از لحاظ ورود به بازار کار و ادامه تحصیل در رشته رادیولوژی معتبر نیست.

در مورد شرایط رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان سوالی دارید؟

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

رشته سونوگرافی بدون کنکور دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد رشته تکنولوژی پرتوشناسی یا همان سونوگرافی چه به صورت بدون کنکور و چه به صورت با کنکور ، ارائه نمی شود. در واقع دانشگاه آزاد از شاخه های پزشکی رشته هایی مثل رادیولوژی ، فیزیوتراپی ، بینایی سنجی ، پرتودرمانی و … را برگزار نمی کند که عدم ارائه این رشته ها هم می تواند مزیتی داشته باشد از لحاظ اشباع نشدن بازار کار و فرصت های شغلی بیشتر و هم می تواند معایبی را برای علاقه مندان به این رشته که امکان قبولی در دانشگاه های سراسری را ندارند ، در پی داشته باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  ادامه تحصیل بعد از کاردانی - شرکت در کنکور و ثبت بر اساس سوابق تحصیلی با کاردانی

بازار کار و درآمد رشته سونوگرافی

رشته سونوگرافی بدون کنکور

 

تحصیل در رشته سونوگرافی یا همان تکنولوژی پرتوشناسی 4 سال به طول می انجامد و بعد از 4 سال و دریافت مدرک کارشناسی ، می توان وارد بازار کار شد. در رشته تکنولوژی پرتوشناسی ، تصویربرداری تشخیصی به سه روش پرتوی یونیزان (مانند رادیوگرافی و ماموگرافی) ، پرتوی غیر یونیزان (مانند MRI و سونوگرافی) و روش های پزشکی هسته ای صورت می پذیرد یعنی سونوگرافی از حیطه های کاری رادیولوژی است و رشته مجزایی در دانشگاه محسوب نمی شود.

در حال حاضر با توجه به نیاز مادران باردار به انجام سونوگرافی و بسیاری دیگر از بیماری های مختلف ، وضعیت بازار کار رشته سونوگرافی مساعد است و متخصصان این رشته با توجه به ظرفیت کم دانشگاه ها ، کمتر از فارغ التحصیلان سایر رشته ها هستند. در یک جمع بندی کلی ، درآمد رشته رادیولوژی در کشورمان مناسب است و با تحصیل در این رشته ، بازار کار خوبی را پیش رو خواهید داشت.

این مطلب در رابطه با رشته سونوگرافی بدون کنکور ارائه شد و می توانید با مطالعات مقالات زیر ، اطلاعات بیشتری کسب کنید :

رشته دندانسازی با کنکور و بدون کنکور
تحصیل در رشته طب سنتی بدون کنکور
لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد
داروسازی دانشگاه آزاد بدون کنکور
رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ایران
رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران
دانشگاه بین المللی کیش پزشکی بدون کنکور
بازار کار رشته دارویاری
رشته تکنسین اتاق عمل دانشگاه علمی کاربردی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رشته های بدون کنکور روزانه تجربی

رشته های بدون کنکور روزانه تجربی 1401 – لیست رشته ها و شرایط پذیرش

  دانشگاه روزانه به عنوان دانشگاه سطح یک کشور ، عمده ظرفیت پذیرش رشته های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر