از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد 1402📞 راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را انحام داده‌ اند اما موفق به قبولی در رشته مورد علاقه شان نشده‌ اند ، می توانند در تکمیل ظرفیت هم شرکت کنند تا شانس مجددی برای پذیرش در رشته مورد تقاضای خود داشته باشند. تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد برای تمام گروه های ریاضی ، علوم تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود. شرکت کنندگان این مرحله از پذیرش دانشگاه آزاد ، عمدتا از داوطلبانی هستند که یا در هیچ رشته ای قبول نشده‌ اند و یا از رشته تحصیلی فعلی خود رضایت ندارند. در این مطلب می خواهیم راجع به ثبت نام ، برگزاری و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 1402 توضیحاتی را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

لطفا برای پیگیری اخبار ثبت نام و برگزاری اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد

ابتدا می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد برگزار می شود؟ در صورت برگزار شدن تکمیل ظرفیت ، زمان آن در چه تاریخی خواهد بود؟ در جواب سوال اول باید بگوییم که برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت در سال 1402 فعلا مشخص نیست و اطلاعیه ای هم از سوی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر نشده‌ است. تکمیل ظرفیت دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد در شرایطی برگزار خواهد شد که دانشگاه دارای ظرفیت خالی باشد و اگر ظرفیت رشته‌ ها توسط پذیرفته شدگان انتخاب رشته‌ تکمیل شود ، در این صورت تکمیل ظرفیتی هم برگزار نخواهد شد.

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402 در صورت برگزاری ، احتمالا در آبان ماه یا آذرماه خواهد بود و شروع به تحصیل پذیرفته شدگان نیز از بهمن ماه همان سال می باشد. برای برگزاری تکمیل ظرفیت ، ابتدا باید از پذیرفته شدگان مرحله انتخاب رشته‌ ، ثبت نام به عمل آید و پس تمام شدن فرایند ثبت نام ، دانشگاه اقدام به بررسی ظرفیت رشته‌ های تحصیلی خود می کند. این فرایند ، نیازمند حداقل چند هفته زمان است به همین خاطر زمان برگزاری تکمیل ظرفیت در ماه های آبان یا آذر خواهد بود.

مرتبط بخوانید : زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد 1402

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت در رشته‌ های با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی باید به سایت سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کنید. آدرس سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ، azmoon.org می باشد. در این سامانه ، اطلاعیه های مربوط به برگزاری تکمیل ظرفیت منتشر می شود همچنین دفترچه ثبت نام نیز در سامانه مذکور قرار داده‌ می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت بهمن 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت آزاد و سراسری

داوطلبانی که می خواهند ثبت نام تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد را انجام دهند ، ابتدا باید دفترچه را دانلود کرده‌ و بررسی کنند تا بدانند کدام رشته‌ ها ارائه شده‌ اند. در صورت ارائه شدن رشته‌ محل های مورد تقاضا ، می بایست با پرداخت هزینه در سایت ، مراحل ثبت نام را آغاز نمایند.

بنابراین اولین مرحله ثبت نام تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد ، پرداخت هزینه در سایت azmoon.org و خرید کارت اعتباری است. برای پرداخت هزینه ، باید از کارت بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایید و در پایان مراحل هم کدپرداخت را دریافت کنید.

پس از واریز هزینه ، لازم است فرم موجود در سایت را با کد رشته‌ محل هایی که از قبل تهیه کرده‌ اید ، تکمیل نمایید. شما مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته‌ محل هستید اما با توجه به محدود بودن تعداد رشته‌ های ارائه شده‌ ، احتمالا تعداد انتخاب های داخل فرم شما محدود باشد. لازم به ذکر است که در پایان مراحل ثبت نام و ثبت فرم در سایت ، حتما باید کدپیگیری را دریافت کنید و در صورت عدم ارائه این کد ، احتمالا ثبت نام شما ناقص انجام شده‌ است.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، شرایط خاصی ندارد اما برخی موارد باید مورد توجه شما قرار بگیرند که عبارتند از :

 • داوطلبان برای انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد فقط مجاز هستند از رشته‌ محل های مربوط به گروه ازمایشی خود انتخاب کنند. به طور مثال داوطلب گروه ریاضی نمی تواند رشته‌ های تجربی را انتخاب کند.
 • رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تفاوتی با رتبه قبولی مرحله انتخاب رشته‌ اصلی ندارد. اتفاقا در این مرحله به دلیل آنکه ظرفیت های پذیرش محدود هستند ، داوطلبان با رتبه بهتر در اولویت جذب قرار می گیرند.
 • اگر در انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد شرکت کرده‌ اید و در یک رشته‌ محل قبول شده‌ اید ، شما می توانید در تکمیل ظرفیت هم شرکت نمایید.
 • اگر در انتخاب رشته‌ کنکور شرکت کرده‌ اید و در یک رشته‌ محل پذیرفته شده‌ اید ، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد هستید.

مرتبط بخوانید : راهنمای تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

لیست رشته های تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد 1402

تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد

لیست رشته‌ های تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد از طریق انتشار یک دفترچه ، به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. این رشته‌ ها از گروه های مختلف فنی مهندسی ، ریاضیات ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، پیراپزشکی و پزشکی ، هنر و زبان دایر هستند اما عمده رشته‌ های ارائه شده‌ از گروه پزشکی و پیراپزشکی می باشند. بنابراین ، اکثر داوطلبانی که ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را انجام می دهند ، از داوطلبان کنکور تجربی هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  چگونه در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد شرکت کنیم - راهنمای کامل

لیست رشته‌ های تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد 1402 فعلا منتشر نشده‌ است اما احتمال ارائه رشته‌ های زیر وجود دارد :

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • اتاق عمل
 • مامایی
 • هوشبری
 • بهداشت
 • و…

مرتبط بخوانید : راهنمای تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور

سوالات شما

 • آیا تکمیل ظرفیت با کنکور دانشگاه آزاد 1402 برگزار خواهد شد؟

در حال حاضر ، اطلاعیه ای راجع به برگزاری تکمیل ظرفیت با آزمون آزاد 1402 منتشر نشده‌ است.

 • زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 1402 در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت با آزمون آزاد در ماه های آبان یا آذر خواهد بود.

 • در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، کدام رشته‌ ها ارائه می شوند؟

رشته‌ های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از گروه های مختلف دایر هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 📞 راهنمای ثبت نام 1402

دانشگاه پیام نور هر ساله از میان داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که دارای رتبه مناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر