از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان – راهنمای کامل ترمیم معدل دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان - راهنمای کامل ترمیم معدل دانشگاه فرهنگیان

 

از شروط اصلی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ، شرط معدل دیپلم می باشد و با وجود آنکه هر ساله صحبت هایی از حذف این شرط در دیوان عدالت اداری مطرح می شود ، اما باز هم از شرایط ثابت برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه است. داوطلبانی که سایر شرایط لازم را دارند و فقط معدلشان پایین تر از حد نصاب تعیین شده است ، می توانند ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان را انجام دهند تا بخاطر چند صدم معدل پایین تر ، از تحصیل در این دانشگاه محروم نشوند.

نمراتی که داوطلبان در طرح ترمیم معدل به دست می آورند ، تاثیری در معدل دیپلم کارنامه های کتبی نخواهد داشت و صرفا در اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری برای پذیرش در دانشگاه های خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان موثر می باشد.

ایا شرط معدل برای دانشگاه فرهنگیان برداشته شد ؟

همانطور که در ابتدا نیز ذکر شد ، به دست آوردن معدل لازم از شرایط اصلی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است و حتی اگر داوطلبی تمام شرایط را داشته باشد و تراز بالایی را در کنکور سراسری کسب کند ، با معدل پایین امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را نخواهد داشت.

حال وزارت آموزش و پرورش کشور برای مساعدت و فراهم کردن فرصت برای تعداد بیشتری از متقاضیان دو اقدام موثر را در جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان انجام داد :

  1. شرط معدل دیپلم دانشگاه فرهنگیان از 15 به 14 تغییر داد و در سال 99 نیز داوطلبان با معدل کتبی 14 و بالاتر امکان شرکت در رشته های دانشگاه فرهنگیان را خواهند داشت.
  2. امکان شرکت در ترمیم معدل دیپلم دانشگاه فرهنگیان را فراهم ساخته است تا داوطلبان با معدل نزدیک به 14 بتوانند با شرکت در این طرح ، معدل خود را افزایش دهند.

شرایط ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان

در کنکور سال 99 معدل لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 14 خواهد بود ، یعنی داوطلبانی که معدل کتبی نهایی سه سال دوره متوسطه دوم آن ها کمتر از 14 باشد ، مجاز به شرکت در رشته های دانشگاه فرهنگیان نخواهند بود ، اما ترمیم معدل دیپلم فرصتی است برای این دسته از داوطلبان تا معدل خود را ارتقا دهند.

شرکت در طرح ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان فقط مختص به کنکور سراسری است و داوطلبانی که شرط سنی دانشگاه فرهنگیان را دارند (حداکثر سن 22 سال تمام) می توانند در این طرح شرکت کنند و نمرات خود را افزایش دهند.

قابل ذکر است که محدودیتی در تعداد دروس جهت ترمیم معدل وجود ندارد و شما در هر درس که فکر می کنید می توانید نمره بهتری داشته باشید ، فرصت ترمیم آن را دارید و اگر پس از شرکت در امتحان ترمیم نمره ، نمره ای که کسب کرده باشید ، پایین تر از نمره قبلی تان باشد ، نمره قبلی یعنی بالاترین نمره در نظر گرفته می شود.

دانش آموزان برای شرکت در فرایند ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان ، باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند و پس از امتحان و تایید نمرات ، آموزش و پروش به طور اتوماتیک نمرات جدید را برای سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد و شما می‌توانید بر روی سامانه مربوطه مشاهده کنید.

راهنمای شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان ، یک ماه بعد از امتحانات نهایی آغاز می شود ، البته ترمیم معدل در سه نوبت خرداد ، شهریور ماه و دی ماه برگزار می گردد و هر دانش آموزان مجاز است که فقط یک بار در ترمیم نمره دروس خود شرکت کند.

با توجه به اینکه کنکور سراسری در تیرماه برگزار می شود ، شما باید در خرداد ماه برای شرکت در طرح ترمیم معدل اقدام کنید تا با ارتقا نمرات و ثبت آن در سایت سنجش ، معدل جدیدی برای شما لحاظ شود.

محل برگزاری آزمون های ترمیم معدل ، در مدارس بزرگسال است و سوالات امتحان از کتاب های درسی دوره دوم متوسطه می باشد. متقاضیان بایستی با مراجعه به سازمان آموزش و پرورش منطقه خود ، هزینه لازم برای ثبت نام در ترمیم معدل را که برای هر درس حدود 20 هزار تومان می باشد ، پرداخت نمایند و سپس در تاریخ های تعیین شده ، در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

توصیه می شود اگر معدلتان نزدیک به 14 است ، حتما در طرح ترمیم معدل شرکت کنید تا شانسی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داشته باشید زیرا تحصیل و فارغ التحصیلی در این دانشگاه مزایایی دارد که قابل چشم پوشی نیست.

هم چنین در نظر داشته باشید که شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، تحت هیچ شرایطی حذف نخواهد شد پس امیدی نداشته باشید که با حذف این شرط ، پذیرشتان راحت تر شود و حتما باید معدل لازم را داشته باشید

احتمالا این را هم بپسندید  شرط معدل دانشگاه فرهنگیان - اطلاعات کامل پذیرش و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

قوانین پوشش در دانشگاه فرهنگیان - آیا دانشگاه فرهنگیان شرط چادر دارد ؟

قوانین پوشش در دانشگاه فرهنگیان – آیا دانشگاه فرهنگیان شرط چادر دارد ؟

  دانشگاه فرهنگیان در مقابل مزایایی که دارد مثل امنیت شغلی و استخدام حتمی ، …

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر