از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تاثیر سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان – آیا سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان تاثیر دارد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف تابستانه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

تاثیر سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان

 

دانشگاه فرهنگیان هر ساله از طریق کنکور سراسری در رشته های تربیت معلم دانشجو پذیرش می کند و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون سراسری یکی از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان شرکت نمایند. دانشگاه فرهنگیان نیز همچون سایر دانشگاه ها تابع شرایط و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و ملاک جذب دانشجو را سهمیه های کنکور قرار داده است. یکی از سهمیه های تاثیر گذار در دانشگاه فرهنگیان ، سهمیه  ایثارگران است که در ادامه این مطلب بررسی خواهد شد.

برای راهنمایی در زمینه سهمیه ایثارگران کنکور سراسری و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان تاثیر دارد

دانشگاه فرهنگیان رشته های تربیت معلم را ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به رشته های آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش شیمی ، آموزش زیست شناسی ، آموزش زبان و … اشاره کرد. داوطلبان کنکوری که متقاضی تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان هستند ، باید در کنکور مربوط به رشته مورد علاقه خود شرکت نمایند زیرا برای هر یک از گروه های آزمایشی ، رشته های متفاوتی ارائه می شود.

دانشگاه فرهنگیان نیز همچون دانشگاه های روزانه و غیر روزانه ، سهمیه های کنکور سراسری را در جذب دانشجو ملاک قرار می دهد و سهمیه ایثارگران نیز برای قبولی در این دانشگاه تاثير گذار است. تاثير سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان ، مشابه سایر دانشگاه های دولتی است و داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران 5 درصدی و 25 درصدی هستند ، طبق قوانین مربوط به سهمیه خود ، تعداد مشخصی از ظرفیت دانشگاه به آنها اختصاص داده می شود.

در واقع 25 درصد از ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگیان به داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران اختصاص دارد و 5 درصد ظرفیت هر رشته محل نیز به داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی اختصاص می یابد که البته شرط بهره مندی از سهمیه نیز کسب 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد است.

تاثیر سهمیه ایثارگران در نمره قبولی دانشگاه فرهنگیان

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان ، حداقل تراز 6500 در زیر گروه ازمایشی مربوطه است در واقع داوطلبانی که می خواهند به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شوند ، باید بتوانند در کنکور سراسری حداقل تراز 6500 را کسب کنند و این شرط شامل حال داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران نیز می باشد.

بنابراین دارا بودن سهمیه ایثارگران تاثیری در کاهش نمره قبولی برای این دسته از داوطلبان ندارد و کسب حداقل تراز 6500 الزامی است. البته کسب این تراز به معنای قطعی بودن دعوت به مصاحبه نیست و ظرفیت دانشگاه و رشته ها ، تعیین کننده تعداد دعوت شدگان به مصاحبه است. بنابراین اگر ظرفیت رشته محل ها بیشتر باشد ، داوطلبان دارای تراز پایین تر نیز احتمال دعوت به مصاحبه خواهند داشت.

تاثیر سهمیه ایثارگران در شرط سنی و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ، دارا بودن حداکثر سن 24 سال تمام است و شرط معدل دانشگاه فرهنگیان نیز دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 14 می باشد. داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران می باشند نیز باید این دو شرط را داشته باشند و دارا بودن سهمیه ایثارگری موجب معاف شدن از شرایط دانشگاه فرهنگیان یعنی شرط سنی و شرط معدل نمی شود.

تاثیر سهمیه ایثارگران در مصاحبه فرهنگیان

در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند و یکی از عوامل امتیاز آور ، دارا بودن سهمیه ایثارگری است. بنابراین داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران 25 درصد یا 5 درصد هستند یا داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و خانواده شهدا ، نسبت به سایر داوطلبان سهمیه مناطق ، امتیاز بیشتری دارند که البته این موضوع به معنای پذیرش قطعی و شانس بیشتر برای پذیرش نیست زیرا مجموع امتیازات در مراحل مختلف مصاحبه ، تعیین کننده نمره نهایی داوطلب است.

سوالات متداول

  • تاثیر سهمیه ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان چقدر است ؟

25 درصد از ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگیان به داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران اختصاص دارد و 5 درصد ظرفیت هر رشته محل نیز به داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی اختصاص می یابد.

  • آیا سهمیه ایثارگران تاثیر مثبتی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دارد ؟

بله ، در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دارا بودن سهمیه ایثارگران یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

  • آیا داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران از شرط معدل دانشگاه فرهنگیان معاف هستند ؟

خیر ، شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای تمام داوطلبان یکسان است و سهمیه ایثارگران تاثیری در این شرط ندارد.

  • آیا داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان معاف هستند ؟

خیر ، داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران از شرط سنی معاف نیستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر