از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم – راهنمای قبولی و ورود به دانشگاه فرهنگیان 1401

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم – راهنمای قبولی و ورود به دانشگاه فرهنگیان

 

از سال 1390 تاکنون دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش کشور و به مسئولیت سازمان سنجش آموزش کشور ، رشته های تحصیلی مرتبط با شغل معلمی را ارائه می دهند تا از این طریق نیروی انسانی لازم برای استخدام شدن در وزارت آموزش و پرورش تامین شود. شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان با شرایط سایر دانشگاه ها کمی متفاوت تر است و متقاضیان باید ضمن شرکت در آزمون سراسری ، برای مصاحبه این دانشگاه نیز دعوت شوند تا اگر صلاحیت های علمی و شخصیتی متناسب با شغل معلمی را داشتند ، پذیرش آن ها انجام گیرد. در این مطلب می خواهیم بررسی کینم که چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم و زمانبندی ثبت نام و شرایط  ضوابط ورود به این دانشگاه چیست. تا انتهای مطلب را با دقت مطالعه فرمایید و اگر سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات بپرسید.

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم –  زمان ثبت نام

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شامل چند مرحله است :

مرحله اول : ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان باید با توجه به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی که دارند ، ثبت نام کنکور سراسری یکی از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان را انجام دهند و زمان ثبت نام نیز در بهمن ماه می باشد.

مرحله دوم : حضور در جلسه کنکور

پس از ثبت نام آزمون سراسری باید در حوزه امتحانی گروه آزمایشی خود مطابق با زمانبندی که سازمان سنجش در کارت ورود جلسه کنکور مشخص کرده است ، حضور داشته باشید. قابل ذکر است که در آزمون باید حداقل تراز 6500 را کسب کنید. (برای اطلاع از دروس لازم برای قبولی در رشته تربیت معلم کلیک کنید)

مرحله سوم : انجام انتخاب رشته کنکور

حدود یک ماه پس از برگزاری کنکور ، نتایج آن در قالب کارنامه کنکور منتشر می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شده باشند ، در کارنامه آن ها مشخص خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر نمرات خام و حد نصاب لازم را کسب نکرده باشید ، امکان انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان را نخواهید داشت.

مرحله چهارم : پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

داوطلبانی که کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان را وارد فرم انتخاب رشته می کنند ، باید در سایت سنجش هزینه ای را واریز نمایند که این هزینه برای مراحل مصاحبه و … در نظر گرفته شده است.

مرحله آخر : حضور در مصاحبه

احتمالا این را هم بپسندید  ضمن خدمت فرهنگیان فارس - راهنمای ضمن خدمت فرهنگیان استان فارس

اسامی داوطلبان واجد شرایط که تراز لازم را در کنکور کسب کرده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت می شوند که اسامی توسط سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. در مرحله مصاحبه نیز باید تمام صلاحیت ها را از نظر علمی ، مذهبی ، اعتقاداتی ، پزشکی ، سلامتی و … داشته باشید تا مورد تایید قرار بگیرید.

مرتبط بخوانید : شرایط دانشگاه فرهنگیان – آخرین شرایط شرکت و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی در نظر گرفته شده است و داوطلبان باید این شرط را داشته باشند. تا سال های گذشته شرط سنی دانشگاه فرهنگیان حداقل سن 18 و حداکثر سن 22 سال تمام بوده است اما با درخواست بسیاری از متقاضیان ، در کنکور 99 این شرط به حداکثر سن 24 سال تمام افزایش یافت تا داوطلبان بیشتری فرصت تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند.

البته افزایش سن به 24 سال فقط در کنکور 99 اجرا شد و ممکن است در کنکور 1401 و پس از آن دوباره شرط سنی همان 22 سال باشد. توصیه می کنیم که پیگیر اخبار و اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان باشید تا با تغییر یکی از شرایط از آن اطلاع یابید. برای پیگیری کردن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در ارتباط باشید.

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم – شرط معدل

علاوه بر شرط سنی ، شرط معدل نیز برای دانشگاه فرهنگیان از ضوابط اصلی پذیرش در این دانشگاه است. خبر خوش برای داوطلبانی که معدل پایینی دارند این است که دانشگاه فرهنگیان در دو سال اخیر شرط معدل را از 15 به 14 تغییر داده است و در نتیجه تعداد بیشتری از داوطلبان که معدل ما بین 15 تا 14 دارند نیز می توانند شانس قبولی در این دانشگاه را داشته باشند.

منظور از معدل 14 ، معدل کل دیپلم می باشد و معدل کتبی و پیش دانشگاهی تاثیری برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ندارند.

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان قابل تغییر نیست و حتی داوطلبانی که از سهمیه های خاص کنکور استفاده می کنند نیز باید این معدل را داشته باشند. اگر معدلتان کمتر از 14 ولی نزدیک به این معدل است ، می توانید با شرکت در طرح ترمیم معدل ، نمرات خود را ارتقا دهید. جهت اطلاع از شرایط ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل می توانید بر روی لینک ها کلیک کنید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی پاسخ با ما تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی شوید.

مرتبط بخوانید : چگونه از هنرستان به دانشگاه برویم – راه های ادامه تحصیل هنرستانی ها

کارنامه قبولی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم

چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم ؟ برای دعوت شدن به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان حداقل باید تراز 6500 را در زیر گروه مربوطه کسب کنید منظور از زیر گروه مربوطه ، زیر گروهی است که رشته مد نظر شما در آن قرار دارد مثلا رشته آموزش زیست شناسی ، آموزش ابتدایی و … در زیر گروه یک کنکور تجربی است یا رشته آموزش ریاضی و آموزش فیزیک در زیر گروه یک کنکور ریاضی است.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان در سال های مختلف متغیر است زیرا نیمی از شانس قبولی داوطلبان به عملکرد آن ها در مرحله مصاحبه بستگی دارد ، ممکن است داوطلبی با تراز 7000 مورد پذیرش نهایی قرار گیرد اما داوطلبی دیگر با تراز 9000 شانس پذیرش را از دست دهد چرا که در مصاحبه رد شده است.

مرتبط بخوانید : شرایط کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان

نمونه کارنامه قبول شدگان سال گذشته را در چند رشته پرطرفدار تر در مطالبی جداگانه تهیه کرده ایم که می توانید از طریق ورود به سایت pasokhbama.com آن ها را مطالعه کنید :

علاوه بر توضیحاتی که در این مطلب ارائه شد ، می توانید برای اطلاع از زمان برگزاری مصاحبه ، سوالات مصاحبه در بخش های مختلف ، توانمندی های جسمی و روانی مورد تایید پزشک و … با مشاوران ارشد در مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمای جامعی خدمتتان ارائه شود. همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک های قوانین پوشش در دانشگاه فرهنگیان ، تاثیر نمره انضباط در دانشگاه فرهنگیان و تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سوالات شما

  • چگونه به دانشگاه فرهنگیان برویم ؟

قبولی در دانشگاه فرهنگیان با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم امکان پذیر است.

  • آیا با سن بالای 24 سال می توان وارد دانشگاه فرهنگیان شد ؟

خیر ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن 24 سال تمام است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

انتخاب رشته ارشد تربیت معلم

انتخاب رشته ارشد تربیت معلم 1402 📞 زمان و راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته ارشد تربیت معلم ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان است و شاغلان رسمی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر