از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – شهریه ثابت و متغیر رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد

 

اطلاع از هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که می خواهند وارد این رشته شوند مهم است تا بدانند با توجه به وضعیت مالی خود می توانند از عهده پرداخت شهریه این رشته بربیایند یا خیر. رشته دندانپزشکی جزو رشته های محبوب و پر متقاضی کنکور تجربی است که در دانشگاه روزانه و پردیس خودگردان نیز ارائه می شود اما به دلیل ظرفیت پذیرش محدودی که این دانشگاه ها در مقابل تعداد زیادی از متقاضیان دارند ، دانشگاه آزاد نیز این رشته را ارائه می دهد تا فرصت تحصیل را برای علاقه مندان بیشتری فراهم سازد. در ادامه این مطلب به بررسی شهریه ثابت و متغیر رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد می پردازیم.

برای اطلاع از جزئیات شهریه رشته های مختلف ، قسط بندی کردن شهریه ، وام شهریه ، تخفیفات شهریه و … دانشگاه آزاد با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401

پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد برای تحصیل در این رشته ملزم به پرداخت شهریه هستند و باید دو بار در سال یعنی به ازای هر ترم تحصیل شهریه مصوب دانشگاه آزاد را پرداخت نمایند. رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی بیشترین میزان شهریه را در دانشگاه ازاد دارند و پس از آن شهریه رشته های پیراپزشکی همچون پرستاری ، اتاق عمل ، هوشبری و … بیش از سایر رشته هاست.

اگر در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید یا میخواهید وارد این رشته شوید ، باید از توانمندی مالی کافی برخوردار باشید تا از عهده پرداخت شهریه این رشته در دانشگاه آزاد برآیید. هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 به صورت زیر می باشد :

  • شهریه ثابت یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد : حدود 9/500/000 الی 10/500/000 تومان
  • شهریه متغیر یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد : 6/000/000 الی 7/000/000
احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته تجربی - راهنمای جامع

میزان شهریه دانشگاه آزاد در رشته دندانپزشکی با توجه به تعداد واحد های درسی و نوع دروس که عملی یا نظری هستند ، متفاوت می باشد. مبلغ شهریه فوق برای 20 واحد درسی است.

مرتبط بخوانید : ندانپزشکی بدون کنکور پردیس خودگردان

منظور از شهریه ثابت و متغیر رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد

شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد همچون سایر رشته ها از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است و مجموع این دو ، شهریه یک ترم را تعیین می کنند. میزان شهریه ثابت با توجه به سال ورود دانشجو به دانشگاه و رشته تحصیلی او تعیین می شود که تا فارغ التحصیلی نیز افزایش نمی یابد.

سوالات خود را در خصوص ثبت نام بدون کنکور و یا با کنکور دانشگاه آزاد ، چگونگی انتخاب واحد ، نحوه پرداخت شهریه و .. از مشاوران ما بپرسید تا کامل راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مثلا شهریه ثابت رشته دندانپزشکی از شهریه ثابت رشته های انسانی و فنی مهندسی بیشتر است یا شهریه ثابت دانشجوی ورودی سال 1401 از شهریه ثابت دانشجوی ورودی سال 1401 کمتر است زیرا سالانه 10 الی 15 درصد بر نرخ شهریه افزوده می شود.

شهریه متغیر را نیز تعداد و نوع واحد های درسی تعیین می کنند ، هر چقدر که واحد های درسی بیشتری داشته باشید شهریه بالاتری را نیز پرداخت می کنید. همچنین دروس عملی از دروس تئوری و نظری شهریه بیشتری دارند و ترم های آخر که اکثر دروس شما به صورت عملی هستند ، شهریه تان افزایش خواهد داشت.

احتمالا این را هم بپسندید  شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان - تفاوت شهریه

شرایط وام ، تقسیط و تخفیف هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد برای دانشجویان خود شرایطی همچون وام ، تقسیط و تخفیف شهریه در نظر گرفته است تا اگر دانشجویی شرایط لازم را برای پرداخت شهریه کامل را نداشت ، بتواند از این تسهیلات بهره مند شده و از تحصیل در رشته مورد علاقه خود باز نماند.

دانشجویان دانشگاه آزاد هم از طریق صندوق رفاه دانشجویی و هم از طریق تسهیلات اعطایی از منابع محل بانک ملی و صادرات ایران می توانند وام شهریه دریافت کنند که شرایط دریافت و بازپرداخت وام در هر یک از این دو متفاوت است مثلا بانک ملی و صادرات ایران وام شهریه بیشتری را در نظر می گیرند ولی کارمزد آنها بالاتر است و مدت زمان بازپرداخت نیز 60 ماه می باشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر وام و تخفیف شهریه می توانید با مشاوران ما به صورت تلفنی تماس بگیرید تا کامل راهنمایی شوید.

مرتبط بخوانید : آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد –

سوالات متداول

  • شهریه هر ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد چقدر است؟

هزینه یک ترم دندانپزشکی دانشگاه آزاد در این مطلب کامل بررسی شد.

  • شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد سالانه چقدر افزایش می یابد ؟

شهریه دانشگاه آزاد سالانه 10 الی 25 درصد افزایش می یابد.

  • شهریه متغیر دانشگاه آزاد در رشته دندانپزشکی چگونه تعیین می شود ؟

شهریه متغیر رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد با توجه به تعداد و نوع واحد های درسی عملی و نظری تعیین می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تفاوت شهریه شبانه و آزاد

تفاوت شهریه شبانه و آزاد – شهریه دانشگاه آزاد بیشتره یا شبانه

  تفاوت شهریه شبانه و آزاد برای داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر