از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد – زمان و نحوه مشاهده نتایج

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

چند هفته پس از برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه آزاد ، اسامی داوطلبان پذیرفته شده و پذیرفته نشده در قالب کارنامه ای تحت عنوان نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد منتشر می شود. این مرحله از پذیرش ، آخرین شانس علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد است و پس از آن حتی در صورت باقی ماندن ظرفیت خالی در دانشگاه دیگر پذیرشی انجام نمی گیرد و نتایج قبولی یا عدم قبولی داوطلبان در سامانه azmoon.iau.ac.ir منتشر شده و داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات در سایت ، کارنامه خود را دریافت نمایند.

در ادامه مطلب می توانید از زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و همچنین راهنمای دریافت کارنامه مطلع شوید.

زمان اعلام نتیجه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

در سال گذشته روند پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد کمی متفاوت تر از سال های گذشته بوده است و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت این دانشگاه در دو مرحله اعلام شد و پیش بینی می شود در سال 99 نیز به همین صورت باشد.

مرحله اول برای داوطلبانی است که با توجه به کارنامه انتخاب رشته ، جزء ذخیره شدگان هستند و باید در تاریخی که توسط دانشگاه تعیین و اعلام می شود ، به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مدنظر مراجعه و ثبت نام کنند.

وضعیت این دسته از داوطلبان توسط دانشگاه بررسی می شود و اگر ظرفیت رشته ای تکمیل نشود ، از ذخیره شدگان برای تکمیل کردن ظرفیت استفاده می شود.

اما در صورتی که با وجود داوطلبان ذخیره همچنان ظرفیت خالی بماند ، تکمیل ظرفیت برگزار می شود و با توجه به روال سال گذشته ، نتایج تکمیل ظرفیت ورودی مهر ماه حداکثر تا دهه دوم مهر ماه اعلام می شود ، زیرا پذیرفته شدگان باید از ترم مهر وارد دانشگاه شده و تحصیل را آغاز نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  توضیح کارنامه کنکور - راهنمای خواندن و استفاده از توضیحات کارنامه کنکور

توصیه می شود برای اطلاع از آخرین اخبار تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ،ردر کانال تلگرام “پاسخ با ما” عضو شوید و به محض اعلام نتایح ، با کمک مشاوران مرکز کارنامه خود را دریافت کنید.

ورود به سامانه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

همزمان با انتشار نتایج ، لینک فوق فعال می شود.

نحوه مشاهده نتیجه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org قرار داده می شود و هر یک از داوطلبان می توانند با استفاده از کدملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، وارد پنل کاربری خود شده و کارنامه را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، در انتهای کارنامه کنکور سراسری قابل مشاهده است.

در خصوص اعلام نتایج داوطلبان ذخیره نیز باید بگوییم ، این دسته از داوطلبان باید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه و وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود را پیگیری نمایند.

داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه پذیرفته شده اند و هم چنین در مرحله تکمیل ظرفیت نیز شرکت و در یک رشته قبولی کسب کرده اند ، امکان بازگشت به رشته قبلی را ندارند و باید در رشته جدید ثبت نام کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت دانشگاه دولتی چگونه است

تکمیل ظرفیت دانشگاه دولتی چگونه است – راهنمای کامل

  آخرین مرحله ای که دانشگاه های دولتی از طریق آن اقدام به پذیرش دانشجو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر