از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402 📞 زمان و سامانه دریافت نتایج نهایی ارشد سراسری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

آزمون کارشناسی ارشد 1402 در اسفندماه برگزار گردید و به فاصله چند هفته پس از برگزاری آزمون ، نتایج اولیه اعلام گردید. داوطلبان با توجه به کارنامه اولیه خود و رتبه و ترازی که کسب کرده اند ، می توانستند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری را در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در سایت azmoon.org انجام دهند. پس از مرحل انتخاب رشته ، نوبت به اعلام نتایج است تا پذیرفته شدگان هر یک از رشته محل ها مشخص شوند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را برای دریافت نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402 راهنمایی کنیم. همراه ما باشید.

اگر برای دریافت کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد به راهنمایی نیاز دارید ، توصیه می شود که با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای شما درخواستی مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد در سایت سنجش یا سایت دانشگاه آزاد ارسال کنند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در خردادماه انجام گرفت و داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده بودند ، می بایست در سایت سنجش انتخاب رشته خود را انجام می دادند. چند هفته پس از اتمام فرایند انتخاب رشته ، نتایج اعلام می گردد که در حال حاضر زمان دقیق آن مشخص نیست اما پیش بینی می شود حداکثر تا اوایل شهریورماه نتایج منتشر شوند.

مرتبط بخوانید : نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد – زمان و راهنمای دریافت نتایج

نحوه دریافت نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری ، سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. بنابراین شما باید برای دریافت نتایج خود به این سایت مراجعه کنید. نحوه دریافت نتایج بدین صورت است که پس از ورود به سایت سنجش ، می بایست گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست سامانه انتخاب کنید تا وارد صفحه این آزمون شوید.

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های ارشد علوم تحقیقات بدون کنکور 1402 📞 معرفی رشته های انسانی، مهندسی و علوم پایه

در صفحه پیش رو لینک دریافت نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی آن ، چند روش جهت مشاهده کارنامه نمایش داده می شود. شما برای مشاهده نتایج نیاز به شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام دارید و در صورتی فراموشی این اطلاعات ، می توانید از سایت سنجش بازیابی نمایید.

بازیابی اطلاعات برای دریافت نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در صورت فراموشی شماره پرونده ، شماره پیگیری ثبت نام و یا کد داوطلبی خود ، می بایست جهت بازیابی این اطلاعات در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواستی مبنی بر فراموشی اطلاعات ارسال کنید. درخواست شما در همان لحظه مورد بررسی قرار می گیرد و اطلاعاتتان بازیابی می شود.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

اگر بعد از دریافت نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری نسبت به آن اعتراض داشتید ، امکان اعتراض به نتایج برای شما فراهم است. می توانید در سایت سازمان سنجش وارد سیستم پاسخگویی شوید و درخواست خود را با ذکر دلایل منطقی و موجه ، به ثبت برسانید. ممکن است دلیل اعتراض شما به نتایج ، عدم رضایت از رشته محل قبولی باشد و یا اینکه در هیچ رشته ای قبول نشده اید و تقاضای بررسی مجدد فرم انتخاب رشته را دارید.

همچنین ممکن است سهمیه برای شما اعمال نشده باشند که در این صورت لازم است حتما در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش موضوع را مطرح کنید.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل کارشناسی ارشد – شرایط ترمیم معدل ارشد در تمام دانشگاه ها

نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور 1402

اگر در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ، از رشته های دانشگاه پیام نور هم در فرم انتخاب رشته درج کرده اید برای اطلاع از قبولی یا عدم قبولی در این دانشگاه باید منتظر اعلام نتایج نهایی باشید. در واقع نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور با نتایج انتخاب رشته ارشد سایر دانشگاه های سراسری به صورت مشترک اعلام می شود.

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در کنکور سراسری برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد 

نتیجه انتخاب رشته ارشد دانشگاه غیرانتفاعی 1402

نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

دانشگاه غیرانتفاعی هم رشته های کارشناسی ارشد را ارائه می کند. اگر رشته های این دانشگاه را در زمان انتخاب رشته ارشد ، انتخاب کرده اید ، برای آنکه مطلع شوید جزو پذیرفته شدگان هستید یا خیر باید منتظر اعلام نتایج ارشد سراسری باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  بدون آزمون ارشد پیام نور 1402 📞 راهنمای ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه پیام نور

سوالات متداول

  • نتیجه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 در چه تاریخی اعلام می شود ؟

زمان دقیق اعلام نتیجه انتخاب رشته ارشد سراسری 1402 مشخص نیست اما حداکثر تا اوایل شهریورماه اعلام می گردد.

  • برای دریافت نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که انتخاب رشته دانشگاه سراسری را انجام داده اند برای اطلاع از نتایج می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

  • آیا شرایطی برای اعتراض به نتیجه انتخاب رشته ارشد سراسری فراهم است ؟

بله داوطلبان در صورت عدم رضایت از نتیجه انتخاب رشته ارشد سراسری خود می توانند در سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت ارشد چیست

تکمیل ظرفیت ارشد چیست 📞راهنمای ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد 1402

تکمیل ظرفیت ارشد چیست؟ این سوالی است که برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر