از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

موفقیت در کنکور – نکات طلایی که به شما نمیگویند

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

موفقیت در کنکور - نکات طلایی که به شما نمیگویند

 

موفقیت در کنکور و قبولی در رشته و دانشگاه های برتر ، دارای رکن های بسیاری است از جمله داشتن برنامه ریزی درسی صحیح و اصولی ، تعیین اهداف ، روش های کارآمد مطالعه دروس ، روش های موثر تست زنی و مدیریت زمان و … می باشد. رسیدن به اهداف و موفقیت نیازمند رعایت نکاتی است که شاید به نظر تکراری آید ولی با رعایت همین نکات ساده می توانید برای موفقیت در آزمون گام بردارید.

موفقیت در کنکور

موفقیت در آزمون سراسری یکی از بزرگترین اهداف دانش آموزان است که برای رسیدن به هدفشان تمام تلاش خود را می کنند. برای قبولی و رسیدن به موفقیت در کنکور رعایت چند اصل از جمله تلاش و پشتکار ، استعداد و … لازم است . در ادامه مطلب به بیان نکاتی برای رسیدن به این هدف خواهیم پرداخت.

داشتن برنامه ریزی اصولی

برای موفقیت در کنکور ، داشتن یک برنامه ریزی صحیح و اصولی لازم است زیرا برنامه ریزی به شما کمک می کند مسیر و زمان رسیدن به اهداف خود را تعیین کنید ، با کمک برنامه ریزی می توانید وضعیت مطالعه و پیشرفت خود را بررسی نمایید و تمرکزتان را هنگام خواندن دروس افزایش دهید.

پیش از انجام برنامه ریزی به بودجه بندی و ضریب دروس در هریک از زیرگروه ها توجه کنید و برنامه ریزی خود را با توجه به ضریب و اهمیت هر یک از دروس انجام دهید ، توجه داشته باشید برای موفقیت در کنکور هیچ درسی را حذف نکنید و مطالعه تمام مطالب را در برنامه خود بگنجانید.

یک برنامه ریزی صحیح باید متناسب با توانمندی ، اهداف ، نقاط قوت و ضعف شما باشد. برای داشتن یک برنامه ریزی حرفه ای و تخصصی ، متناسب با اهداف خود می توانید از مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تعیین اهداف

تعیین هدف یکی از موارد اصلی برای موفقیت در کنکور است توصیه می شود در ابتدا اهداف خود را مشخص کنید ، در کدام رشته دانشگاهی می خواهید قبول شوید ؟ برای قبولی در این رشته در دانشگاه های برتر چه رتبه ای لازم است ؟ این رشته در کدام زیرگروه قرار دارد و ضریب هریک از دروس چقدر است ؟ برای مثال اگر هدف شما قبولی در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است ، با روزی 5 ساعت نمی توانید به هدف خود برسید و مطالعه بیشتری نیاز است. در تعیین هدف به این نکات توجه داشته باشید ، که اهدافتان روشن و واضح و متناسب با توانمندی شما باشد. تعیین هدف به به افراد انگیزه می دهد و آنها را در مسیر درستی قرار می دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای روانشناسی دانشگاه شاهد - طبق قبولی های 1400 و 99

استفاده از بهترین منابع کمک آموزشی برای هر یک از دروس و مرور آنها

موفقیت در کنکور - نکات طلایی که به شما نمیگویند

 

استفاده از بهترین منابع کمک آموزشی و تستی دارای اهمیت زیادی است. در انتخاب منابع به درسنامه کامل ، پاسخنامه تشریحی جامع و داشتن تست های کنکوری و تالیفی استاندارد و گوناگون توجه داشته باشید. با استفاده از منابع کمک آموزشی مطالب را عمیق تر یاد می گیرید و با الگوی تستی مطالب خوانده شده آشنا می شوید. توجه داشته باشید برای هر یک از دروس از منابع تستی و آموزشی مختلف استفاده نکنید زیرا دچار سردرگمی خواهید شد.

خلاصه کردن مطالب و حاشیه نویسی برای موفقیت در کنکور

در ماه های پایانی کنکور شما زمان کافی برای مطالعه همه دروس را ندارید ولی اگر مطالب را خلاصه نویسی کرده باشید ، در مرور و دوره مطالب به شما کمک بسیاری خواهد کرد. در خلاصه نویسی به یادداشت برداری تمام مطالب نپردازید و فقط نکات مهم و کلمات کلیدی را یادداشت کنید. برای دروسی مانند زیست و شیمی بهتر است نکات را در حاشیه کتاب خلاصه نویسی کنید تا با هر دوره مطالعه نکات ، بتوانید به راحتی تمام نکات را مرور کنید.

شرکت در آزمون های آزمایشی

با شرکت در آزمون های آزمایشی شما در شرایط کنکور قرار می گیرید و با نحوه صحصیح تست زدن و مدیریت زمان آشنا می شوید. با شرکت در آزمون های آزمایشی که معمولا هر دو هفته یا سه هفته یکبار برگزار می شود ، می توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برای برطرف کردن نقاط ضعفتان برنامه ریزی کنید. شرکت در آزمونهای آزمایشی باعث می شود شما مطابق بودجه بندی آزمون و بصورت اصولی گام بردارید و با قرار گرفتن در شرایط شبیه ساز کنکور ، با شرایط آزمون آشنا شده و استرستان کمتر خواهد شد.

مطالعه همزمان دروس عمومی و اختصاصی

برای موفقیت در کنکور مطالعه همزمان دروس عمومی و اختصاصی را در برنامه ریزی کنکور خود قرار دهید و از اهمیت خواندن دروس عمومی غافل نوشید. توصیه می شود پس از مطالعه هر یک از دروس اختصاصی مطالعه یک درس عمومی را قرار دهید. باتوجه به آنکه دروس اختصاصی دارای ضریب بالایی در کنکور می باشد و اهمیت بسیاری دارد ، اما در ماه های پایانی کنکور باید 50 درصد زمان خود را به مطالعه دروس اختصاصی و 50 درصد زمان خود را به مطالعه دروس عمومی اختصاص دهید.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی 📞 راهنمای ثبت نام و مصاحبه تربیت معلم تجربی

رعایت تعادل در مطالعه دروس پایه (دهم و یازدهم) و دروس پایه دوازدهم

تعدادی از داوطلبان فقط مطالعه دروس دوازدهم را در برنامه خود قرار می دهند و به دروس پایه توجهی ندارند یا زمان کمتری را به آن ها اختصاص می دهند. برای موفقیت در کنکور باید کلیه دروس را بصورت همزمان و با رعایت تعادل مطالعه نمایید. در فصل تابستان بهتر است دروس پایه دهم و یازدهم را همزمان جمع بندی کنید و با شروع مدارس و پایه دوازدهم به مطالعه دروس پایه دوازدهم و مرور مجدد دروس پایه بپردازید.

نکات طلایی موفقیت در کنکور

علاوه بر مواردی که برای موفقیت در کنکور ارائه شد ، موارد دیگری نیز وجود دارد که برای رسیدن به اهداف بی تاثیر نیست و دارای اهمیت بسیاری می باشند :

تاثیر بهداشت و سلامت روان ، برای موفقیت در کنکور بسیار حائز اهمیت است و در قدرت یادگیری و دستیابی به اهداف تاثیر بسزایی دارد. ترس از موفق نشدن در کنکور ، استرس و فشار بیش از حد ، افسردگی و … از جمله عواملی هستند که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود و باید کنترل شوند.

از جمله مواردی که می تواند به موفقیت شما کمک کند داشتن خواب کافی ، تغذیه مناسب و اختصاص دادن زمانی مناسب برای ورزش کردن و استراحت می باشد که می تواند قدرت یادگیری شما را افزایش دهد.

برای آگاهی از بهترین منابع کنکور ، روش های صحیح مطالعه دروس و برنامه ریزی تخصصی متناسب با هدف شما ، می توانید با مشاوران ” پاسخ با ما “ تماس حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

قبولی پزشکی در شش روز
نکات طلایی کنکور 1401
راز درس خواندن
برنامه ریزی کنکور تجربی
برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1401
برنامه ریزی برای کنکور ریاضی 1401
قبولی پزشکی در دو ماه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه زیست شناسی سلولی مولکولی

آخرین رتبه زیست شناسی سلولی مولکولی 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

رشته‌ زیست شناسی سلولی مولکولی یکی از رشته‌ های علوم پایه در کنکور تجربی است …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر