از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

معدل لازم برای رشته حقوق – شرط معدل قبولی در رشته حقوق

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

معدل لازم برای رشته حقوق

 

رشته حقوق در میان رشته های انسانی بسیار پرطرفدار است و حتی از داوطلبان تجربی و ریاضی نیز تقاضا برای قبولی در این رشته زیاد است. دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور و همچنین دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق را ارائه می نمایند که قبولی در بعضی از این دانشگاه ها تنها با شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر است اما عمده ظرفیت پذیرش رشته به صورت بدون کنکور است. در ادامه این مطلب می خواهیم معدل لازم برای رشته حقوق دانشگاه های مختلف را بررسی کنیم پس اگر به قبولی در این رشته علاقه مندید ، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را راجع به شرایط قبولی در رشته های بدون کنکور از مشاوران ما بپرسید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معدل لازم برای رشته حقوق

رشته حقوق ، یکی از رشته های انسانی محسوب می شود که قبولی در آن از طریق شرکت در کنکور سراسری و یا ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر است. اگر به فکر پذیرش در رشته حقوق دانشگاه های نوبت دوم و روزانه هستید ، باید در کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و رتبه خوبی را هم به دست آورید اما اگر علاقه ای به شرکت در کنکور ندارید و یا رتبه شما مناسب قبولی در رشته حقوق نیست ، می توانید بر اساس سوابق تحصیلی در این رشته پذیرش شوید.

احتمالا این را هم بپسندید  شهریه رشته حقوق دانشگاه پیام نور 1401 - آخرین نرخ شهریه حقوق پیام نور

دانشگاه های ارائه دهنده رشته حقوق بدون کنکور شامل دانشگاه آزاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و علمی کاربردی هستند که همه این دانشگاه ها با بررسی سوابق تحصیلی داوطلب ، پذیرش را انجام می دهند. شرط معدل قبولی در رشته حقوق هر یک از این دانشگاه ها به شرح زیر می باشد :

معدل لازم برای رشته حقوق دانشگاه آزاد

بیشترین ظرفیت پذیرش رشته حقوق در دانشگاه آزاد است و این دانشگاه رشته مذکور را فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می نماید یعنی طول دوره تحصیل 4 ساله دارد.

مرتبط بخوانید : حداقل معدل برای ورود به دانشگاه آزاد

با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش رشته حقوق در دانشگاه آزاد مناسب است ، اکثر داوطلبانی که ثبت نام می کنند پذیرفته می شوند اما در بعضی از واحد های دانشگاهی درجه یک اولویت قبولی با داوطلبانی خواهد بود که از معدل و سوابق تحصیلی بهتری برخوردار هستند

معدل لازم برای رشته حقوق دانشگاه پیام نور

در دانشگاه پیام نور نیز رشته حقوق ارائه می شود اما عمده ظرفیت پذیرش آن با کنکور است و تعداد کمی از واحد های پیام نور این رشته را بدون کنکور ارائه می نمایند. بنابراین برای قبولی در رشته حقوق دانشگاه پیام نور به دلیل ظرفیت پذیرش کمی که دارد ، نیاز به معدل مناسبی می باشد و اگر معدل شما بالاست ، شانس قبولی زیادی دارید. البته با معدل پایین هم می توان در رشته حقوق بدون کنکور پیام نور ثبت نام کرد.

مرتبط بخوانید : حداقل معدل برای دانشگاه پیام نور بدون کنکور

معدل لازم برای رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی

رشته حقوق در دانشگاه علمی کاربردی نیز به صورت بدون کنکور ارائه می شود ولی تفاوتی که با دانشگاه های آزاد و پیام نور دارد در این است که گرایش های مختلف حقوق را در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می نماید. بنابراین شما برای ثبت نام رشته حقوق در دانشگاه علمی کاربردی ، ابتدا باید ثبت نام مقطع کاردانی را انجام دهید و بعد از دو سال تحصیل و گرفتن مدرک فوق دیپلم خود ، می توانید وارد مقطع کارشناسی شوید.

مرتبط بخوانید : رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی – راهنمای ثبت نام بدون کنکور حقوق دانشگاه علمی کاربردی

شرط معدل رشته حقوق دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی مثل دانشگاه پیام نور ظرفیت پذیرش زیادی در رشته حقوق ندارد و به همین دلیل شاید با معدل پایین شانس قبولی کمتر باشد.  برای ثبت نام رشته حقوق دانشگاه غیرانتفاعی لازم است بدانید که این رشته محل در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می گردد و 4 سال تحصیل در آن به طول می انجامد.

احتمالا این را هم بپسندید  برای رشته حقوق چند سال باید درس خواند - طول دوره تحصیل رشته حقوق

سوالات متداول

  • کدام دانشگاه ها رشته حقوق بدون کنکور را ارائه می کنند ؟

دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی و غیرانتفاعی در رشته حقوق ، دانشجوی بدون کنکور پذیرش می نمایند.

  • آیا با معدل پایین شانس قبولی در رشته حقوق بدون کنکور وجود دارد ؟

بله ، اگر معدل شما پایین است می توانید در رشته حقوق بدون کنکور ثبت نام کنید و شانس پذیرش دارید.

  • آیا دانشگاه ها برای پذیرش بدون کنکور در رشته حقوق ، شرط معدل دارند ؟

هیچ یک از دانشگاه هایی که رشته حقوق بدون کنکور را ارائه می کنند شرط معدل دقیقی قرار نداده اند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ضرایب دروس انسانی برای قبولی در رشته حقوق

ضرایب دروس انسانی برای قبولی در رشته حقوق 1401

  رشته حقوق همچون رشته روانشناسی از پر متقاضی ترین رشته های انسانی است که …

2 نظر

  1. سلام بامعدل کتبی ۷نیم و معدل کل ۱۶ هشتاد نوه شامس قبولی رشته حقوق در دانشگاه ازاد نیشابور کاشمر گناباد هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر