از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل – راهنمای کامل ترمیم معدل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل - راهنمای کامل ترمیم معدل

 

با توجه به تاثیر مثبت معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ، برای دانش آموزانی که معدل و نمرات پایینی دارند ، این فرصت قرار داده شده که از طریق شرکت در طرح ترمیم معدل ، نمرات و معدل خود را ارتقا دهند و تاثیر مثبت آن را در نتایج کنکور سراسری اعمال کنند. متقاضیان برای ثبت نام ترمیم معدل باید واجد شرایط و مدارک لازم باشند که در ادامه به شرح آن ها پرداخته ایم.

ثبت نام ترمیم معدل فقط از داوطلبانی که پس از سال 84 دیپلم خود را دریافت کرده اند ، انجام می گیرد هم چنین ترمیم نمرات فقط برای دروس سال سوم دبیرستان یا سال دوازدهم می باشد و نمرات سال پیش دانشگاهی قابل ارتقا نیست.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

تاثیر معدل در کنکور به صورت 30 درصد و مثبت اعمال می شود یعنی اگر داوطلبی نمرات خوبی داشته باشد ، تاثیر مثبت آن را در کارنامه کنکور خواهد دید و اگر نمرات پایینی داشته باشد ، هیچ تاثیر منفی لحاظ نمی شود.

اما دانش آموزان دارای نمرات پایین که می خواهند هر طور شده از تاثیر مثبت دیپلم و سوابق تحصیلی بهره مند شوند ، می توانند با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل اقدام نمایند.

متقاضیان جهت ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل ، باید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنند و درخواستی مبنی بر شرکت در طرح ترمیم معدل ثبت نمایند. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر هستند :

  • شناسامه
  • کارت ملی
  • مدرک دیپلم
  • ریز نمرات دیپلم
  • رسید پرداخت هزینه ثبت نام

داوطلبان باید در زمان ثبت نام ترمیم معدل ، هزینه ای را به آموزش و پرورش پرداخت نمایند و این مبلغ بر اساس تعداد دروس و تعداد واحد های درسی و هم چنین نوع دروس متغیر می باشد. برای هر درس باید هزینه مشخصی پرداخت شود که مقدارش توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها مشخص می شود ، برای دروسی که تعداد واحد بیشتری دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. (میانگین هزینه برای هر درس 20 هزار تومان است)

توجه داشته باشید که فقط می توانید در منطقه آموزشی یعنی سهمیه مناطق 1 یا 2 یا 3 که فارغ التحصیل شده اید ، در امتحانات ترمیم نمره و معدل شرکت کنید مثلا اگر از منطقه 2 فارغ التحصیل شده اید ، فقط در شهرهای منطقه 2 مجاز به شرکت در آزمون هستید.

جزئیات برگزاری آزمون ترمیم معدل

پس از ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل ، زمان و محل برگزاری آزمون توسط آموزش و پرورش به اطلاع داوطلبان می رسد و باید در زمان تعیین شده ، در حوزه امتحانی حضور داشت. معمولا محل برگزاری آزمون های ترمیم نمره ، مدارس بزرگسال می باشد و منابع امتحانی نیز همان دروس و کتاب های درسی سال دوزادهم برای داوطلبان نظام جدید و سال سوم دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم است.

محدودیتی در تعداد دروس انتخابی برای ترمیم نمره وجود ندارد و داوطلب می تواند در چند درس که احساس می کند نمره بیشتری لازم دارد ، آزمون ترمیم معدل شرکت کند.

نکات مهم برای ترمیم معدل

  • داوطلبان فقط یکبار مجاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل هستند که می توانند در خرداد ماه ، شهریور ماه یا دی ماه از فرصت خود استفاده کنند. توجه داشته باشید که فرضا اگر در نوبت خرداد ماه  در یک درس ثبت نام کنید ، دیگر نمی توانید در شهریور ماه یا دی ماه دروس دیگری را شرکت کنید زیرا بلکه فقط یک نوبت حق دارید در طرح ترمیم شرکت کنید چه یک درس باشد و چه همه دروس.
  • نمراتی که در طرح ترمیم معدل به دست می آورید در کارنامه کتبی شما ثبت نمی شود و صرفا به عنوان سوابق تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های دارای شرایط خاص اعمال می گردد. آموزش و پرورش به صورت سیستماتیک نمره شما را به سازمان سنجش ارسال می کند.
  • اگر پس از شرکت در امتحان ترمیم نمره ، نمره پایین تر از نمره کارنامه تان کسب کنید ، نمره بالاتر یعنی بهتر برای شما در نظر گرفته می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه های خاص و فرهنگیان

معمولا اکثر داوطلبان کنکوری که متقاضی شرکت در طرح ترمیم معدل هستند ، خواهان ورود به دانشگاه های دارای شرایط خاص مثل دانشگاه فرهنگیان هستند که با معدل خاصی دانشجو پذیرش می کنند.

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 99 معدل کتبی دیپلم 14 است و ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان نیز امکان پذیر است و داوطلب می تواند با ارائه همان مدارکی که در قسمت های بالا اشاره شد ، معدل خود را حداقل به 14 افزایش داده و برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه های دارای شرط معدل اقدام کند.

لازم به ذکر است که افزایش معدل دیپلم برای قبولی در دانشگاه هایی امکان پذیر است که دانشگاه مد نظر از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش می کند.

در این مطلب راهنمای کاملی از مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل و هم چنین شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون توسط مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” ارائه شد. توصیه می شود از طریق ارتباط با مشاوران ، ادرس منطقه آموزش و پرورش و آدرس مدارس بزرگسال منطقه خود را دریافت کنید تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ، بتوانید نسبت به شرکت در آزمون ترمیم معدل اقدام کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره انتخاب رشته کنکور در کرج | بهترین مشاوره انتخاب رشته

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

استرس قبول نشدن در کنکور - 7 راه کار طلایی غلبه بر استرس عدم قبولی

استرس قبول نشدن در کنکور – 7 راه کار طلایی غلبه بر استرس عدم قبولی

با نزدیک شدن به روزهای پایانی کنکور بسیاری از داوطلبان استرس قبول نشدن در کنکور …

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر