از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل 📞 راهنمای کامل ترمیم معدل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل - راهنمای کامل ترمیم معدل

 

با توجه به تاثیر مثبت معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ، برای دانش آموزانی که معدل و نمرات پایینی دارند ، این فرصت قرار داده شده که از طریق شرکت در طرح ترمیم معدل ، نمرات و معدل خود را ارتقا دهند و تاثیر مثبت آن را در نتایج کنکور سراسری اعمال کنند. متقاضیان برای ثبت نام ترمیم معدل باید واجد شرایط و مدارک لازم باشند که در ادامه به شرح آن ها پرداخته ایم.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما با اطلاع دقیق از شرایط و قوانین ترمیم معدل از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند.

برای ارتباط با مشاوران و پرسیدن سوالات خود می توانید همین حالا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

تاثیر معدل در کنکور 1402 به صورت 50 درصد  اعمال می شود یعنی اگر داوطلبی نمرات خوبی داشته باشد ، تاثیر مثبت آن را در کارنامه کنکور خواهد دید و اگر نمرات پایینی داشته باشد ، هیچ تاثیر منفی لحاظ نمی شود.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیانترمیم معدل برای خارج از کشور

اما دانش آموزان دارای نمرات پایین که می خواهند هر طور شده از تاثیر مثبت دیپلم و سوابق تحصیلی بهره مند شوند ، می توانند با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل اقدام نمایند.

متقاضیان جهت ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل ، باید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنند و درخواستی مبنی بر شرکت در طرح ترمیم معدل ثبت نمایند. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر هستند :

 • تکمیل فرم های شماره 2 4 6 8
 • 2 قطعه عکس 4*3
 • شناسامه
 • کارت ملی
 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی در سامانه emt.medu.ir توسط متقاضی
 • رسید واریز هزینه ترمیم معدل یا ایجاد سابقه تحصیلی
 • و …

داوطلبان باید در زمان ثبت نام ترمیم معدل ، هزینه ای را به آموزش و پرورش پرداخت نمایند و این مبلغ بر اساس تعداد دروس و تعداد واحد های درسی و هم چنین نوع دروس متغیر می باشد. برای هر درس باید هزینه مشخصی پرداخت شود که مقدارش توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها مشخص می شود ، برای دروسی که تعداد واحد بیشتری دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

احتمالا این را هم بپسندید  ترمیم معدل 📞 راهنمای ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1403

توجه داشته باشید که فقط می توانید در منطقه آموزشی یعنی سهمیه مناطق 1 یا 2 یا 3 که فارغ التحصیل شده اید ، در امتحانات ترمیم نمره و معدل شرکت کنید مثلا اگر از منطقه 2 فارغ التحصیل شده اید ، فقط در شهرهای منطقه 2 مجاز به شرکت در آزمون هستید.

جزئیات برگزاری آزمون ترمیم معدل

پس از ارائه مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل ، زمان و محل برگزاری آزمون توسط آموزش و پرورش به اطلاع داوطلبان می رسد و باید در زمان تعیین شده ، در حوزه امتحانی حضور داشت. معمولا محل برگزاری آزمون های ترمیم نمره ، مدارس بزرگسال می باشد و منابع امتحانی نیز همان دروس و کتاب های درسی سال دوزادهم برای داوطلبان نظام جدید و سال سوم دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم است.

محدودیتی در تعداد دروس انتخابی برای ترمیم نمره وجود ندارد و داوطلب می تواند در چند درس که احساس می کند نمره بیشتری لازم دارد ، آزمون ترمیم معدل شرکت کند.

نکات مهم برای ترمیم معدل

 • داوطلبان فقط یکبار مجاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل هستند که می توانند در خرداد ماه ، شهریور ماه یا دی ماه از فرصت خود استفاده کنند. توجه داشته باشید که فرضا اگر در نوبت خرداد ماه در یک درس ثبت نام کنید ، دیگر نمی توانید در شهریور ماه یا دی ماه دروس دیگری را شرکت کنید زیرا بلکه فقط یک نوبت حق دارید در طرح ترمیم شرکت کنید چه یک درس باشد و چه همه دروس.
 • نمراتی که در طرح ترمیم معدل به دست می آورید در کارنامه کتبی شما ثبت نمی شود و صرفا به عنوان سوابق تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های دارای شرایط خاص اعمال می گردد. آموزش و پرورش به صورت سیستماتیک نمره شما را به سازمان سنجش ارسال می کند.
 • اگر پس از شرکت در امتحان ترمیم نمره ، نمره پایین تر از نمره کارنامه تان کسب کنید ، نمره بالاتر یعنی بهتر برای شما در نظر گرفته می شود.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما با اطلاع دقیق از شرایط و قوانین ترمیم معدل از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند.

برای ارتباط با مشاوران و پرسیدن سوالات خود می توانید همین حالا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه های خاص و فرهنگیان

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

معمولا اکثر داوطلبان کنکوری که متقاضی شرکت در طرح ترمیم معدل هستند ، خواهان ورود به دانشگاه های دارای شرایط خاص مثل دانشگاه فرهنگیان هستند که با معدل خاصی دانشجو پذیرش می کنند.

مرتبط ببینید: ترمیم نمره نظام جدید

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1402 معدل کتبی دیپلم 14 است و ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان نیز امکان پذیر است و داوطلب می تواند با ارائه همان مدارکی که در قسمت های بالا اشاره شد ، معدل خود را حداقل به 14 افزایش داده و برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه های دارای شرط معدل اقدام کند.

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر هستند :

 • تکمیل فرم های شماره 2 4 6 8
 • 2 قطعه عکس 4*3
 • شناسامه
 • کارت ملی
 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی در سامانه emt.medu.ir توسط متقاضی
 • رسید واریز هزینه ترمیم معدل یا ایجاد سابقه تحصیلی
 • و …

در این مطلب راهنمای کاملی از مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل و هم چنین شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون توسط مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” ارائه شد. توصیه می شود از طریق ارتباط با مشاوران ، ادرس منطقه آموزش و پرورش و آدرس مدارس بزرگسال منطقه خود را دریافت کنید تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ، بتوانید نسبت به شرکت در آزمون ترمیم معدل اقدام کنید.

سوالات متداول

 • مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل چه مدارکی هستند ؟

لیست کامل مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل را در این مطلب قرار دادیم.

 • زمان ثبت نام ترمیم معدل در چه تاریخی است ؟

ثبت نام ترمیم معدل برای شهریورماه ، خردادماه و دی ماه انجام می گیرد.

 • آیا پس از ترمیم معدل ، کارنامه جدید صادر می شود ؟

خیر ، کارنامه جدید صادر نمی شود ولی نمرات جدید از سازمان آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال می گردند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ترمیم معدل

ترمیم معدل 📞 راهنمای ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1403

ترمیم معدل برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری که دارای معدل پایینی هستند ، امکان پذیر …

یک نظر

 1. سلام وقت بخیر..ببخشیدمن بنابه دلایلی نمیتونم تازمان ثبت نام برای ترمیم به مدرسه ام برم ومدرک دیپلمم روبگیرم..خواستم بدونم اطلاعات سایت مای مدیوبرای ثبت نام ترمیم کافی نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر