از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان ثبت نام دانشگاه شاهد 1401 – از ثبت نام در کنکور تا ثبت نام در دانشگاه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان ثبت نام دانشگاه شاهد

 

دانشگاه شاهد هر ساله از میان داوطلبان کنکور سراسری دانشجو پذیرش می کند و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در کنکور شرکت کنند و با کسب رتبه لازم ، در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند. زمان ثبت نام دانشگاه شاهد شامل مراحل ثبت نام در کنکور ، انجام انتخاب رشته ، شرکت در مصاحبه و ثبت نام نهایی در دانشگاه است که در ادامه این مطلب به طور کامل شرح می دهیم.

در صورت تمایل به پذیرش در رشته های دانشگاه شاهد ، می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را درباره شرایط پذیرش راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه شاهد 1401

دانشگاه شاهد کنکور جداگانه ندارد و داوطلبانی که می خواهند وارد این دانشگاه شوند باید در کنکور سراسری شرکت کنند. برای قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه شاهد نیاز به شرکت در کنکور تجربی می باشد و اگر می خواهید وارد رشته های مهندسی این دانشگاه شوید ، باید در کنکور ریاضی شرکت نمایید. همچنین در صورت تمایل به قبولی در رشته های روانشناسی ، حسابداری ، حقوق ، اقتصاد و سایر رشته های انسانی ، می بایست در کنکور گروه آزمایشی انسانی شرکت کنید.

زمان ثبت نام کنکور تمام گروه های آزمایشی در بهمن ماه است و ثبت نام از طریق سایت سنجش انجام می گیرد. در حال حاضر ثبت نام کنکور 1401 به اتمام رسیده است و شما برای قبولی در دانشگاه شاهد باید ثبت نام کنکور 1402 را انجام دهید.

مرتبط بخوانید : رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد و رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه شاهد

زمان انتخاب رشته دانشگاه شاهد 1401

داوطلبانی که ثبت نام کنکور را انجام داده باشند ، اجازه حضور در جلسه کنکور را خواهند داشت و با توجه به تعداد سوالاتی که از دروس عمومی و تخصصی پاسخ می دهند ، رتبه ای برای آنها اعلام می شود. نتایج اولیه کنکور در نیمه اول مردادماه اعلام می گردد و داوطلبان بر اساس آن می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه شاهد - طبق قبولی های 1400 و 99

زمان انتخاب رشته کنکور در اواسط مردادماه است و شما در صورت تمایل به قبولی در دانشگاه شاهد ، باید رشته های این دانشگاه را هم در فرم انتخاب رشته کنکور خود قرار دهید در ضمن اگر اولویت شما قبولی در رشته های شاهد است ، بهتر است آنها را در ابتدای فرم انتخاب رشته قرار دهید زیرا قبولی در دانشگاه شاهد با مصاحبه انجام می گیرد و قرار دادن رشته های آن در بالای فرم انتخاب رشته به شانس بیشتر شما در دعوت به مصاحبه کمک می کند.

زمان ثبت نام مصاحبه دانشگاه شاهد 1401

بعد از آنکه فرایند انتخاب رشته کنکور به پایان رسید ، مصاحبه دانشگاه های نیمه متمرکز آغاز می شود. دانشگاه شاهد نیز جزو دانشگاه های نیمه متمرکز است و داوطلبان واجد شرایط و رتبه لازم را که رشته های دانشگاه را در فرم انتخاب رشته درج کرده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت می کند.

زمان مصاحبه دانشگاه شاهد در هفته آخر مردادماه یا هفته اول شهریورماه است و شما باید در تاریخی که دانشگاه اعلام کرده است ، در جلسه مصاحبه حضور یابید. بدیهی است که با شرکت نکردن در مصاحبه برای شما انصراف رد می شود.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج مصاحبه دانشگاه شاهد

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد 1401

حدود دو هفته پس از برگزاری مصاحبه ، نتایج آن و اسامی پذیرفته شدگان از سوی دانشگاه به سازمان سنجش ارسال می شود و برای داوطلبی که در مصاحبه شرکت کرده است ، دو حالت پیش می آید :

  • قبول شده : اگر داوطلب جزو قبول شدگان دانشگاه شاهد باشد در کارنامه او رشته پذیرفته شده در دانشگاه شاهد درج می شود.
  • قبول نشده : داوطلبی که در مصاحبه دانشگاه شاهد نمره لازم را به دست نیاورده باشد ، قبول نمی شود و سازمان سنجش سایر اولویت های فرم انتخاب رشته او را بررسی می کند.
احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج مصاحبه دانشگاه شاهد 1402 📞 زمان و نحوه مشاهده نتایج مصاحبه دانشگاه شاهد

سوالات متداول

  • آیا برای قبولی در دانشگاه شاهد باید در کنکور شرکت کنیم ؟

بله ، دانشجویان دانشگاه شاهد از میان داوطلبان کنکوری پذیرش می شوند.

  • زمان ثبت نام دانشگاه شاهد 1401 در چه تاریخی است ؟

ثبت نام دانشگاه شاهد در چند مرحله انجام می گیرد که زمان هر یک از این مراحل را در همین مطلب شرح دادیم.

  • زمان مصاحبه دانشگاه شاهد 1401 در چه تاریخی است ؟

زمان مصاحبه دانشگاه شاهد حداکثر در هفته اول شهریورماه است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه شاهد

رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه شاهد – طبق قبولی های 1400 و 99

  رشته مهندسی عمران مورد تقاضای بیشتر داوطلبان کنکور ریاضی است و اکثر داوطلبان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر