از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

راهنمایی شاد – راهنمای جامع شبکه شاد برای همه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

راهنمای جامع شبکه شاد برای همه

 

شبکه شاد ، این روزها تبدیل به پر مخاطب ترین پیام رسان داخلی شده است و با توجه به تعطیلی مدارس و جایگزینی آموزش مجازی به جای آموزش حضوری ، این برنامه توسط وزارت آموزش و پرورش کشور راه اندازی شده تا مرجع اصلی آموزش مجازی و برگزاری کلاسهای آنلاین مدارس باشد. دانش آموزان و معلمان موظفند که با ورود به برنامه شاد و عضویت در گروه های درسی ، پیگیر آموزش های مجازی باشند و با توجه به اینکه بیشتر کاربران پیام رسان شاد در نصب و احراز هویت برنامه شاد و همچنین عضویت در کلاسهای درسی با مشکل مواجه هستند ، این مطلب تحت راهنمایی جامع شبکه شاد تهیه شده است تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشد.

راهنمایی جامع شبکه شاد

برنامه شاد قابل استفاده توسط دانش آموزان ، معلمان و مدیران مدارس است. ورود به این برنامه و استفاده از امکانات آن تنها برای سه دسته کاربر تعریف شده است و با توجه به اینکه عضویت در گروه های درسی ، از طریق احراز هویت انجام می گیرد بنابراین سایر کاربران که دانش آموز ، معلم و مدیر نیستند نمی توانند وارد کلاسهای درسی شخصی دیگر شوند و تنها می توانند به عنوان کاربر برنامه شاد باشند.

برای دانلود آخرین نسخه برنامه شاد یا همان شاد جدید باید وارد سایت Shad.ir شوید و سپس با توجه به گوشی تلفن همراه خود یا لپ تاپ و کامپیوتری که استفاده می کنید ، یکی از دو نسخه برنامه شاد اندروید و شاد تحت وب را دانلود و نصب نمایید.

 • اپلیکیش شاد برای ios هنوز ارائه نشده است و کاربرانی که از گوشی آیفون استفاده می کنند ، باید وارد نسخه وب شاد شوند.
 • برنامه شاد مختص به ویندوز راه اندازی نشده است و اگر از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ قصد نصب برنامه شاد را دارید ، باید از نسخه تحت وب شاد استفاده کنید.
 • کاربرانی که لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی دارند ، می توانند با دانلود و نصب نرم افزار شبیه ساز اندروید در دستگاه خود ، نسخه اندروید برنامه شاد را در کامپیوتر خود اجرا کنند.
 • تنظیمات شاد تحت وب همانند تنظیمات اپلیکیشن شاد است ولی بعضی محدودیت ها را دارد. مثلا امکان اجرای لایو در برنامه شاد تحت وب وجود ندارد یا نمی توان تماس صوتی و تصویری از طریق وب شاد انجام داد.

راهنمایی نصب برنامه شاد

پس از ورود به سایت Shad.ir و دانلود شاد جدید ، مطابق مراحل زیر باید برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کنید :

 • بر روی گزینه ورود به برنامه در پایین صفحه کلیک کنید.
 • شماره تلفن همراه خود را که مورد تایید مدیر مدرسه است ، درج نمایید. در صورت تغییر شماره در شاد حتما باید شماره جدید را به مدیر اطلاع دهید زیرا احراز هویت در شاد با توجه به شماره تلفن دانش آموز که توسط مدیر در سایت سناد ثبت شده است ، انجام می گیرد.
 • پس از ارسال کد فعال سازی شاد از طریق پیامک ، آن را در بخش کد فعال سازی درج نمایید تا وارد برنامه شوید. بدون کد فعال سازی امکان ورود به برنامه شاد را ندارید پس حتما شماره تلفنی را درج کنید که روشن و در دسترس است.
 • با اتمام مراحل فوق ، وارد برنامه می شوید و لازم است مراحل احراز هویت را نیز طی کنید.
احتمالا این را هم بپسندید  چگونه در شاد حضور و غیاب کنیم - به همراه فرم حضور و غیاب در شاد

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد برنامه شاد از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

راهنمای احراز هویت برنامه شاد

پس از نصب برنامه شاد ، اکانت شما در برنامه ایجاد می شود اما لازم است عضو کلاسهای درسی پایه و رشته تحصیلی خود (دانش آموزان پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم) نیز شوید. ورود به کلاسهای درسی شاد با انجام احراز هویت امکان پذیر است و برای اینکار ، چند نکته را در نظر داشته باشید :

 • شماره تلفن همراه دانش آموز باید به مدیر مدرسه اطلاع داده شود.
 • مشخصات دانش آموز باید توسط مدیر مدرسه در سامانه سناد بروز شده باشد.
 • اگر دانش آموز مدرسه خود را تغییر داده است یا انتخاب رشته نهم به دهم را انجام داده است ، مدیر باید هر چه سریع تر در سایت سناد اطلاعات دانش آموز را بروز کند.

اگر در زمان احراز هویت در شاد با اخطار برنامه مواجه شدید ، در صورتی که مطمئن هستید مشخصاتتان را درست وارد کرده اید ، لازم است به مدیر مدرسه اطلاع دهید. 24 ساعت پس از اطلاع رسانی به مدیر ، نسبت به نصب دوباره برنامه شاد و انجام مراحل احراز هویت به ترتیب زیر اقدام کنید :

 • بر روی گزینه ورود به مدرسه من کلیک کنید.
 • نقش خود را به عنوان معلم ، مدیر یا دانش آموز انتخاب نمایید.
 • کد ملی ، سال تولد ، ماه تولد و روز تولد به دقت تعیین شود.
احتمالا این را هم بپسندید  چگونه در برنامه شاد وارد کلاس شویم - آموزش ورود به کلاس در برنامه شاد

در صورت درست بودن اطلاعات ، احراز هویت شما با موفقیت انجام می گیرد و می توانید وارد کلاسهای درسی شوید.

راهنمایی ورود به کلاسهای درسی در برنامه شاد

دانش آموزان ، معلمان و مدیران پس از احراز هویت موفقیت آمیز شاد به صورت خودکار وارد کلاسهای درسی می شوند و لیست گروه های درسی مربوطه برای آنها نمایش داده خواهد شد. بنابراین نیازی نیست که معلم یا مدیر گروه و کانال درسی ایجاد کند و تمام گروه ها از قبل با توجه به اطلاعات مدرسه ، ساخته شده است.

برای وارد شدن به کلاس درسی مد نظر ، بر روی عبارت ورود به گروه کلاسهای من کلیک کنید و سپس از لیست کلاس ها ، کلاس مربوطه را انتخاب نمایید.

زمان برگزاری کلاسها توسط معلم در گروه یا کانال ها اطلاع رسانی می شود و دانش آموز موظف است راس ساعت تعیین شده در کلاس درس حاضر شود. حضور و غیاب در شاد به صورت خودکار انجام می گیرد و معلم می تواند با ساخت فرم حضور و غیاب شاد از طریق ربات ، دیجی فرم شاد ، گوگل فرم و … اسامی دانش آموزان حاضر در کلاس را ثبت کند.

دانش آموزان می توانند از بخشوضعیت حضور من “ از وصعیت حضور خود در روزهای مختلف مطلع شوند. حضور دانش آموزان هر 7 دقیقه یکبار به صورت خودکار توسط برنامه و با توجه به تنظیماتی که معلم اعمال کرده است ، بررسی می شود.

نحوه افزودن دانش آموز به کلاس توسط مدیر و معلم

برای افزودن دانش آموز به کلاس در شاد توسط معلم یا مدیر ، از دو طریق می توان اقدام کرد. در روش اول معلم باید لینک گروه شاد را برای دانش آموز بفرستد و دانش آموز با کلیک بر روی لینک به گروه درسی هدایت می شود. در روش دوم نیز معلم یا مدیر باید شماره تلفن همراه دانش آموز را در مخاطبین ذخیره و از تنظمیات گروه با زدن دکمه افزودن عضو ، دانش آموز را وارد کلاس کند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ازمون مشاوره ای شاد

ازمون مشاوره ای شاد – ثبت نام آزمون های مشاوره ای همگام با استفاده از شاد

  ازمون های مشاوره ای توسط مدارس برگزار می شوند و دانش آموزان موظف به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر