از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

دفترچه انتخاب رشته 1402 📞 لینک مستقیم دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

دفترچه انتخاب رشته

انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ، مرحله اصلی قبولی در دانشگاه است و داوطلبان برای آنکه انتخاب رشته‌ را انجام دهند ، باید دفترچه راهنما را بررسی نمایند. دفترچه انتخاب رشته 1402 کنکور سراسری شامل 4 دفترچه برای گروه های آزمایشی ریاضی ، انسانی ، تجربی ، هنر و زبان است که دفترچه گروه های هنر و زبان مشترک می باشد. این دفترچه ، به صورت یک فایل در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و با مطالعه آن می توانند از لیست رشته‌ محل ها اطلاع یابند. در ادامه این مطلب ، لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ را قرار داده‌ ایم. لطفا همراه ما باشید.

اگر برای انتخاب رشته کنکور سراسری به دنبال مشاوران با تجربه و تحصیل کرده هستید، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما در خدمت شما هستند. لطفا برای دریافت مشاوره در رابطه با انتخاب رشته کنکور ، تماس حاصل بفرمایید.

همین حالا تماس بگیرید و سوالات خود را از مشاوران ارشد ما بپرسید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته‌ 1402 کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ، ابزار مهم انتخاب رشته‌ است و داوطلبان باید با استفاده از آن ، انتخاب رشته‌ را انجام دهند. این دفترچه ، یک فایلی است که تمام توضیحات لازم راجع به انتخاب رشته‌ در آن ارائه شده‌ است. دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ، معمولا چند روز قبل از شروع فرایند انتخاب رشته‌ انتشار می یابد. با در نظر گرفتن‌ روال سال های قبل ، پیش بینی می کنیم انتخاب رشته‌ کنکور سراسری 1402 در اواسط مردادماه آغاز گردد و دفترچه انتخاب رشته‌ نیز در همین بازه زمانی منتشر می گردد.

مرتبط بخوانید : دانلود پی دی اف دفترچه انتخاب رشته تجربی

دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته 1402 کنکور سراسری

داوطلبان بسیاری مجاز به انتخاب رشته‌ کنکور سراسری می شوند و با مراجعه به سایت سنجش ، فرم انتخاب رشته‌ را تکمیل می کنند. با توجه به شلوغ بودن سامانه در زمان انتخاب رشته‌ ، دانلود دفترچه کمی با مشکل خواهد بود و ممکن است با کندی سامانه مواجه شوید. به همین دلیل می توانید از طریق همین صفحه ، دفترچه را دانلود کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته مجازی چیست ؟ 📞 راهنمای انتخاب رشته مجازی

البته دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 فعلا منتشر نشده‌ است و پس از انتشار ، از طریق کلیک بر روی لینک های زیر می توانید دانلود کنید. دفترچه هایی که در ادامه مشاهده می کنید مربوط به سال گذشته هستند. می توانید با مطالعه این دفترچه ها ، یکسری اطلاعات کلی را به دست آورید اما برای انتخاب رشته‌ حتما باید از دفترچه جدید استفاده نمایید.

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ریاضی

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری انسانی

دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری هنر

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری زبان

توضیحات دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور 

مهم ترین اطلاعاتی که باید در زمان انتخاب رشته‌ کنکور سراسری از آنها آگاهی داشته‌ باشید ، داخل دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ارائه شده‌ اند. از جمله آنکه :

بررسی شرایط سهمیه های کنکور سراسری

 سهمیه های کنکور سراسری تشکیل شده‌ از سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگری ، سهمیه بهیاری و … هستند. شما برای انتخاب رشته‌ باید بدانید که در کدام سهمیه قرار دارید و طبق رتبه ای که در سهمیه به دست آورده‌ اید ، انتخاب رشته‌ کنید.

بررسی شرایط دانشگاه های نیمه متمرکز

 پذیرش در بعضی از دانشگاه ها مثل دانشگاه فرهنگیان ، به صورت نیمه متمرکز انجام می گیرد. منظور از نیمه متمرکز بودن یک دانشگاه ، برگزاری مصاحبه برای آن است. اگر می خواهید در این دانشگاه ها قبول شوید ، باید دعوت به مصاحبه شوید و در این مرحله هم موفق به کسب نمره قبولی شوید.

مرتبط بخوانید : زمان و راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری دی

معرفی رشته‌ محل ها و درج کد رشته‌ ها

 شما برای تکمیل فرم انتخاب رشته‌ کنکور باید کد رشته‌ ها را تهیه کنید. کد هر یک از رشته‌ ها ، در کنار آنها داخل دفترچه انتخاب رشته‌ درج می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  هزینه انتخاب رشته توسط مشاور 1402 📞 هزینه مشاوره انتخاب رشته‌ تلفنی 

بررسی نحوه انتخاب رشته‌ در سایت سنجش

دفترچه انتخاب رشته

داخل دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری ، درباره نحوه انتخاب رشته‌ در سایت سنجش نیز راهنمایی می شوید و مراحل انتخاب رشته‌ شرح داده‌ شده‌ است.

موارد فوق ، مهم ترین توضیحات ارائه شده‌ داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 هستند اما این دفترچه شامل بخش های دیگر هم هست که شما برای انتخاب رشته‌ ، باید تمام بخش ها را مطالعه کنید.

سوالات شما

  • دفترچه انتخاب رشته 1402 کنکور سراسری کی منتشر می شود؟

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری در اواسط مردادماه است.

  • دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری را از کدام سایت دریافت کنیم؟

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

  • آیا دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور دانشگاه آزاد مجزاست؟

بله ، دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد مجزا هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

رتبه کنکور کدام عدد است – راهنمای خواندن کارنامه و رتبه کنکور

رتبه کنکور کدام عدد است – راهنمای خواندن کارنامه و رتبه کنکور

  یک بخش از کارنامه کنکور سراسری داوطلبان مربوط به رتبه و ترازیست که هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر