از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت بهمن 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت آزاد و سراسری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت بهمن

تکمیل ظرفیت بهمن ماه را دانشگاه های بسیاری در مقاطع مختلف برگزار می کنند تا داوطلبانی که در مهرماه قبول نشده‌ اند بتوانند در بهمن ماه پذیرش بگیرند. رشته‌‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه ، رشته‌‌ هایی هستند که ظرفیت آنها در مرحله انتخاب رشته‌‌ اصلی تکمیل نشده‌ است. ارائه شدن این رشته‌‌ ها ، فرصت مجددی را برای پذیرش علاقه مندان فراهم می سازد. اگر شما هم تمایل دارید ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه را انجام دهید ، لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را برای ثبت نام راهنمایی کنیم.

شما عزیزان می توانید برای پیگیری اخبار ثبت نام و برگزاری اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد 1402

دانشگاه آزاد اسلامی جزو دانشگاه هایی است که در اکثر سال ها مرحله تکمیل ظرفيت را برگزار می کند. ثبت نام تکمیل ظرفيت این دانشگاه معمولا در رشته‌‌ های علوم پزشکی و پیراپزشکی انجام می گیرد. بنابراین عمده شرکت کنندگان تکمیل ظرفيت ، داوطلبان کنکور تجربی می باشند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفيت دانشگاه آزاد

اگر می خواهید در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نام کنید و در نیمسال دوم وارد رشته‌‌ مورد علاقه تان شوید ، باید بدانید که زمان ثبت نام در چه تاریخی است. ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد معمولا در دی ماه انجام می گیرد تا پذیرفته‌ شدگان بتوانند از نیمسال دوم شروع به تحصیل داشته‌ باشند. زمان تکمیل ظرفیت سال 1402 فعلا مشخص نشده‌ است و پس از اعلام سازمان ، در این مطلب به اطلاع شما خواهیم رساند.

مرتبط بخوانید : جواب تکمیل ظرفیت کی میاد

لیست رشته‌ های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

رشته‌‌ هایی که در مرحله تکمیل ظرفيت دانشگاه آزاد ارائه می شوند ، رشته‌‌ هایی هستند که ظرفيت آنها تکمیل نشده‌ است. ظرفیت برخی از رشته‌‌ محل های دانشگاه آزاد بنا به دلایلی مثل انصراف پذیرفته‌ شدگان از ثبت نام ، تکمیل نمی شود که در این شرایط دانشگاه برای پر کردن ظرفيت های خالی اقدام به برگزاری تکمیل ظرفيت می نماید. بنابراین ، رشته‌‌ های تکمیل ظرفيت بهمن ماه دانشگاه آزاد ، محدود هستند و ظرفيت پذیرش آنها نیز کم است.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1402 📞 شرایط سنی ، معدل و مصاحبه تکمیل ظرفیت

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

برای ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد باید بدانید که شرایط ثبت نام چگونه است و با آگاهی کامل ثبت نام کنید. مهم ترین شرط ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد ، شرکت در کنکور است و به عبارتی ، داوطلبانی که در کنکور شرکت نکرده‌ اند ، نمی توانند ثبت نام تکمیل ظرفیت را انجام دهند. شرط دیگر ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بدین صورت است که داوطلب باید دارای رتبه مناسب باشد و رتبه های بالا که در انتخاب رشته‌‌ اصلی قبول نشده‌ اند ، احتمالا در تکمیل ظرفیت هم پذیرفته‌ نشوند.

داوطلبان برای ثبت نام رشته‌‌ های تکمیل ظرفيت نیمسال دوم دانشگاه آزاد باید دفترچه راهنما را که در سایت قرار می گیرد ، مطالعه کنند تا از لیست رشته‌‌ محل ها اطلاع یابند. داوطلبان مجاز هستند که از رشته‌‌ محل های ارائه شده‌ در گروه آزمایشی خود انتخاب کرده‌ و در سایت azmoon.org به ثبت برسانند.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت برای چه کسانی است

تکمیل ظرفیت بهمن سراسری 1402

تکمیل ظرفيت بهمن ماه سراسری ، در رشته‌‌ های با کنکور و بدون کنکور برگزار می گردد. این مرحله از پذیرش ، دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، پیام نور و غیرانتفاعی را شامل می شود و داوطلبان می توانند با ثبت نام در آن ، وارد رشته‌‌ تحصیلی مورد علاقه شان شوند. برای ثبت نام تکمیل ظرفيت بهمن ماه سراسری ، باید منتظر باشید که سازمان سنجش اطلاعیه آن را منتشر کند و دفترچه راهنما را انتشار دهد.

پس از انتشار اطلاعیه برگزاری تکمیل ظرفيت نیمسال دوم سراسری از سوی سازمان سنجش ، باید دفترچه راهنما را بررسی کنید تا ببینید کدام رشته‌‌ ها ارائه شده‌ اند. رشته‌‌ های ارائه شده‌ در مرحله تکمیل ظرفيت سراسری ، از نظر تعداد و ظرفيت پذیرش ، محدودتر از رشته‌‌ محل های ارائه شده‌ در مرحله انتخاب رشته‌‌ اصلی هستند. زیرا بیشتر ظرفيت این رشته‌ ها توسط انتخاب رشته‌ کنندگان کنکور ، تکمیل شده‌ است. اما به دلیل آنکه برخی از پذیرفته‌ شدگان از ثبت نام در دانشگاه قبولی خود صرف نظر کرده‌ اند ، در برخی از رشته‌‌ ها ظرفيت خالی باقی مانده‌ است.

ثبت نام تکمیل ظرفيت کنکور سراسری را باید در سایت سازمان سنجش انجام دهید و کد رشته‌‌ ها را در این سایت ثبت کنید. همچنین توجه داشته‌ باشید که شما فقط مجاز هستید از رشته‌‌ محل های مربوط به گروه آزمایشی خودتان انتخاب کنید. ضمن اینکه محدودیتی در انتخاب هر یک از دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، پیام نور و غیرانتفاعی ندارید.

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه افسری ارتش

تکمیل ظرفیت بهمن دانشگاه فرهنگیان 1402

اگر شرایط دانشگاه فرهنگیان را دارید ، می توانید در تکمیل ظرفيت این دانشگاه نیز شرکت کنید. ثبت نام رشته‌‌ های تکمیل ظرفيت نیمسال دوم دانشگاه فرهنگیان را داوطلبانی می توانند انجام دهند که اولا واجد شرایط سنی و معدل باشند ، دوما در کنکور سراسری شرکت کرده‌ باشند و سوما بومی باشند. رشته‌‌ های تکمیل ظرفيت فرهنگیان ، با ظرفيت بسیار کم ارائه می شوند و داوطلب می تواند انتخاب رشته‌‌ کند و سپس منتظر دعوت به مصاحبه باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت 1402 📞 زمان و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت

تکمیل ظرفیت نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت بهمن

شما برای شرکت در تکمیل ظرفيت بهمن ماه ، می توانید دانشگاه علمی کاربردی را هم انتخاب کنید. این دانشگاه که ارائه دهنده‌ انواع رشته‌‌ های بدون کنکور است ، در مرحله تکمیل ظرفيت هم فقط رشته‌‌ های بر اساس سوابق تحصیلی را برگزار می کند. به منظور ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفيت علمی کاربردی ، باید وارد سایت سازمان سنجش شوید و فرم انتخاب رشته‌‌ را تکمیل کنید.

پس از ثبت نام تکمیل ظرفيت دانشگاه علمی کاربردی ، لازم است منتظر انتشار نتایج باشید. سپس ثبت نام قطعی خود را دانشگاهی که قبول شده‌ اید ، انجام دهید. لازم به ذکر است که زمان شروع به تحصیل پذیرفته‌ شدگان تکمیل ظرفيت ، در نیمسال دوم می باشد.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت دانشگاه ها چگونه انجام می شود

سوالات شما

 • زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1402 در چه تاریخی است؟

وضعیت برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفيت کنکور سراسری 1402 فعلا مشخص نیست.

 • در مرحله تکمیل ظرفيت کنکور کدام دانشگاه ها را می توان انتخاب کرد؟

داوطلبان برای ثبت نام تکمیل ظرفيت کنکور می توانند دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان و … را انتخاب نمایند.

 • آیا برای شرکت در تکمیل ظرفيت بهمن حتما باید در کنکور شرکت کرده‌ باشیم؟

بله ، اگر می خواهید در تکمیل ظرفيت کنکور شرکت کنید حتما باید از شرکت کنندگان کنکور سراسری باشید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی

تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی 1402 📞 تمام رشته های پیراپزشکی

برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی مورد تقاضای بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی است و …

8 نظر

 1. سلام
  بنده در انتخاب رشته بدون کنکور شرکت کردم و از رشته محل قبولی راضی نیستم‌و میخوام این ترم رو بخونم و در پذیرش بدون کنکور بهمن ماه شرکت کنم یا مشکلی ایجاد نمی شود

 2. عارفه هاشمی

  سلام من میتونم بهمن امسال برای تکمیل ظرفیت شرکت کنم و الان برای ثبت نام فرهنگیانم اسم بنویسم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید.

  • سلام من در کنکور سراسری قبول شدم ولی دانشگاه ثبت نام نکردم ،در تکمیل ظرفیت بهمن میتونم شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر تکمیل ظرفیت برگزار شود می توانید شرکت کنید.

 3. سلام امسال چقدر احتمال داره که انتخاب رشته بهمن ماه برگزار بشه؟ و اگه برگزار بشه تاریخش چه موقع هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر