از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان چیست ؟ ممکن است این سوال برای بسیاری از معلمان شاغل که در طرح رتبه بندی می باشند ، ایجاد شود. با توجه گفته های رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش ، برای کارکنان شاغل در مشاغل اداری فقط یک مقطع تحصیلی و برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور که در حال تدریس در واحد های آموزشی هستند ، تا دو مقطع تحصیلی امکان پذیر می باشد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تاثیر مدرک تحصیلي در رتبه بندی معلمان آشنا شویم.

برای دریافت راهنمایی در خصوص تاثیر مدرک تحصیلي در رتبه بندی معلمان ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماساز طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

طرح رتبه‌ بندی معلمان چیست ؟

برای بهبود سطح معیشتی معلمان و البته ارتقای شایستگی حرفه ای آن ها ، طرحی با عنوان طرح رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است. مطابق با این طرح معلمانی که در جهت به کارگیری ار روش های نوین برای تدریس به دانش آموزان تلاش بیشتری می کنند ؛ باید مزایای بیشتری را نیز دریافت کنند. مطابق با طرح رتبه بندی معلمان ، تمامی معلمان در حال تدریس در پنج گروه رتبه بندی می شوند :

 • آموزشیار معلم : این رتبه برای معلمانی در نظر گرفته شده است که به تازگی به آموزش و پرورش ورود کرده اند.
 • مربی معلم : معلمانی که دارای 7 سال خدمت می باشند.
 • استادیار معلم : معلمانی که دارای 12 سال خدمت می باشند.
 • دانشیار معلم : معلمانی که دارای 17 سال خدمت می باشند.
 • استاد معلم : معلمانی که دارای 22 سال خدمت می باشند.

با اجرای طرح رتبه بندی و همینطور تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان ، میزان حقوق آن ها نیز افزایش پیدا می کند. افزایش حقوق معلمان بار مالی بسیاری را برای دولت به همراه دارد که نیازمند تخصیص بودجه ای برای آن خواهد بود. به همین دلیل تا کنون این طرح اجرایی نشده است.

بخوانید : زمان اجرای رتبه بندی معلمان 1400

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان ، برای کارکنان در مشاغل ادارای تا یک مقطع تحصیلی و برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور که در حال تدریس در واحد های آموزشی هستند، تا دو مقطع تحصیلی با داشتن شرایط لازم امکان پذیر می باشد.

تاثیر مدرک در رتبه بندی معلمان _ کارمندان استخدامی با مدرک دیپلم

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان برای کارمندانی که در ابتدای ورود به آموزش و پرورش دارای مدرک دیپلم بوده اند و در دو مرحله ابتدا موفق به دریافت مدرک فوق دیپلم و سپس کارشناسی ناپیوسته شده اند، به این صورت است که مدرک تحصیلی دوم یعنی مدرک لیسانس برای آن ها در نظر گرفته می شود. لازم است اشاره کنیم برای کارمندانی که در ابتدای ورود به آموزش و پرورش دارای مدرک دیپلم بوده اند، اما در یک مرحله موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود شده اند، مدرک لیسانس آن ها، یک مقطع لحاظ می گردد.

بخوانید : جدول رتبه بندی معلمان 1400

تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان و شرایط لازم برای اخذ رتبه بندی

تاثیر مدرک در رتبه بندی معلمان و همینطور حداقل سابقه برای قرار گیری در یکی از پنج رتبه به شرح موارد زیر است :

 1. رتبه مربی معلم : دسته ای از معلمان که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با حداقل 5 سال تجربه هستند.
 2. رتبه استاد یار معلم : دسته ای از معلمان که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با حداقل 15 سال تجربه ، مدرک کارشناسی ارشد با حداقل 12 سال تجربه و مدرک دکتری با حداقل 6 سال تجربه هستند.
 3. رتبه دانشیار معلم : دسته ای از معلمان که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با حداقل 22 سال تجربه ، مدرک کارشناسی ارشد با حداقل 18 سال تجربه و مدرک دکتری با حداقل 14 سال تجربه هستند.
 4. رتبه استاد معلم : دسته ای از معلمان که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد با حداقل 24 سال تجربه و مدرک دکتری با حداقل 20 سال تجربه می باشند.

لازم است اشاره کنیم علاوه بر شرایط مدرک تحصیلی و سوابق ، شرایط دیگری همچون داشتن کارت صلاحیت حرفه ای تدریس در رتبه بندی مورد نظر ، ارائه مقالات علمی مناسب با هر رتبه و … نیز در این طرح تعریف شده است که می توانید برای اطلاع از آن ها با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید.

بخوانید : شرایط رتبه بندی معلمان 1400

سوالات متداول

 • تاثیر مدرک تحصیلي در رتبه بندی معلمان چه می باشد ؟

مدرک تحصیلي در رتبه بندی معلمان دارای تاثیرات مثبتی است که در متن مقاله فوق به طور کامل به آن پرداختیم.

 • برای رتبه بندی در رتبه استاد معلم، حداقل مدرک تحصیلی چه می باشد ؟

حداقل مدرک تحصیلی برای رتبه بندی در رتبه استاد معلم کارشناسی ارشد با حداقل 24 سال تجربه می باشد.

 • معلمان با مدرک کارشناسی ارشد برای رتبه بندی در رتبه استاد یار معلم ، باید دارای چند سال سابقه باشند ؟

این دسته از معلمان باید حداقل دارای 12 سال تجربه باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر