از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور 1401 – شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور

 

مهندسی شیمی از آن دسته رشته هایی است که در مقطع کارشناسی ارشد تعداد متقاضیان زیادی دارد و علاقه مندان می توانند هم با شرکت در کنکور ارشد و هم ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ، در این رشته پذیرفته شوند. اگر شما تمایل دارید به صورت بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی شوید ، در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم که چطور از دانشگاه های سراسری و آزاد این رشته و مقطع پذیرش بگیرید. با ما همراه باشید.

سوالات خود را در زمینه شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های مختلف ، از مشاوران ما بپرسید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور

حتما برای شما هم مهم است که بدانید ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور چقدر است تا شانس قبولی خود را تخمین بزنید. ظرفیت پذیرش هر یک از رشته های ارشد بدون کنکور با توجه به تعداد متقاضیان آن تعیین می شود و رشته مهندسی شیمی به نسبت سایر رشته های مهندسی از جمله مهندسی عمران و کامپیوتر ، متقاضیان کمتری دارد پس ظرفیت پذیرش آن نیز محدود تر است.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل کارشناسی ارشد – شرایط ترمیم معدل ارشد در تمام دانشگاه ها

شرط معدل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون آزمون

پذیرش در مقطع ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور تنها با ارائه معدل خوب و سوابق تحصیلی مناسب امکان پذیر است و اگر شما معدل خوبی نداشته باشید ، شانس قبولی را از دست می دهد. شرط معدل ارشد بدون کنکور مهندسی شیمی در دانشگاه آزاد معدل بالای 16 و در دانشگاه پیام نور معدل بالای 12 است.

احتمالا این را هم بپسندید  ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و فرهنگ 1402 📞 شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علم و فرهنگ

سایر دانشگاه ها مثل دانشگاه روزانه و نوبت دوم ، شرط معدل دقیق ندارند و هر دانشگاهی معدل فارغ التحصیلان ورودی مشترک را بررسی می کند و معمولا 10 درصد از فارغ التحصیلان دارای معدل بالای ورودی مشترک ، پذیرفته می شوند. برای مثال ممکن است در یک دانشگاه روزانه ، فارغ التحصیلی با معدل 18 جزو 10 درصد فارغ التحصیلان برتر قرار بگیرد و بتواند بدون کنکور وارد مقطع ارشد شود ولی در دانشگاه روزانه دیگر ، فارغ التحصیلی با معدل 19/5 جزو فارغ التحصیلان برتر باشد.

مرتبط بخوانید : رشته های ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور

گرایش های بدون کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی به شرح زیر هستند :

  • مهندسي شيمي گرايش پليمر
  • مهندسي شيمي گرايش صنايع غذايي
  • مهندسي شيمي گرايش محيط زيست
  • مهندسي شيمي گرايش طراحي فرآيند

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور طرحی به نام طرح فراگیر را در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می نماید و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی می توانند هر رشته ای را با شرکت در این طرح انتخاب نمایند. طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بدین صورت است که یک آزمون برگزار می شود و داوطلبان می بایست با مطالعه دروس ترم اول رشته ای که انتخاب کرده اند ، در این آزمون حضور یابند. اگر موفق به کسب نمره قبولی شوند ، پذیرفته خواهند شد و دروس ترم اول خود را نیز با این ازمون می گذرانند یعنی با ورود به دانشگاه ترم دوم را آغاز می کنند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون آزمون آزاد

ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور دانشگاه آزاد با برگزاری طرح استعداد درخشان ارائه می شود. استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد بدین صورت است که هیچ آزمونی ندارد و داوطلب در صورتی که معدل لازم را داشته باشد ، می تواند ثبت نام کند.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1403 📞 زمان و سامانه دریافت نتایج نهایی ارشد سراسری

شرط معدل برای کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه آزاد ، معدل بالای 16 است و اگر هم از دانشگاهی دیگر فارغ التحصیل شده اید ، می توانید ثبت نام کنید و مانعی وجود ندارد.

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در کنکور سراسری برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد 

سوالات متداول

  • آیا رشته مهندسی شیمی کارشناسی ارشد در دانشگاه روزانه بدون کنکور است ؟

بله ، پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه روزانه امکان پذیر است ولی شرایط سختی دارد.

  • شرط معدل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون آزمون چقدر است ؟

شرط معدل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بدون آزمون در دانشگاه آزاد 16 ، در دانشگاه پیام نور 12 و در دانشگاه های دیگر بستگی به شرایط هر دانشگاه دارد.

  • دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در مقطع ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور چه شرایطی دارد ؟

دانشگاه آزاد طرح استعداد درخشان را برای مقطع کارشناسی ارشد برگزار می کند و داوطلب با معدل بالای 16 می تواند ثبت نام نماید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

فراگیر پیام نور تهران

فراگیر پیام نور تهران 📞 بررسی شرایط قبولی و معرفی رشته ها و دانشگاه های فراگیر پیام نور تهران

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر برای پذیرش دانشجو در اکثر واحدهای دانشگاه پیام نور برگزار می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر