از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ 📞 همه چیز درباره آزمون اختصاصی فرهنگیان زبان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ همانند کنکور تربیت معلم سایر گروه های آزمایشی به طور مجزا از کنکور سراسری برگزار خواهد شد و داوطلبان در صورت برخورداری از شرایط لازم ، می توانند در آزمون شرکت کنند. رشته‌ های تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان برای تمام گروه های آزمایشی ارائه می شوند و داوطلبان گروه زبان هم در صورت علاقه مندی به استخدام در آموزش و پرورش ، می توانند در آزمون گروه زبان شرکت نمایند. این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی از کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

داوطلبان برای شرکت در کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ باید از زمان ثبت نام اطلاع داشته باشند و به موقع نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. زمان ثبت نام کنکور فرهنگیان 1403 ، هم اکنون که این مطلب را مطالعه می کنید به پایان رسیده است و زمان آن در آذرماه 1402 بود. بنابراین شما اگر موفق به ثبت نام نشده اید باید در آزمون فرهنگیان 1404 شرکت نمایید. می توانید برای پیگیری اخبار زمان ثبت نام کنکور اختصاصی فرهنگیان ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، ارتباط برقرار نمایید.

مرتبط بخوانید : کنکور زبان چگونه است

شرایط شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم زبان

داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ دارند ، باید از شرایط لازم برخوردار باشند. شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه به شرح زیر می باشد :

 • دارا بودن حداقل معدل 14 در پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم
 • ارائه مدرک دیپلم نظام جدید از رشته‌ های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش
 • ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم + پیش دانشگاهی یا کاردانی
 • کسب حداقل تراز 6000 در آزمون اختصاصی فرهنگیان
 • بومی بودن در رشته‌ محل انتخابی
 • دارا بودن تابعیت ایرانی و داوطلبان غیرایرانی مجاز به ثبت نام در آزمون اختصاصی فرهنگیان نیستند.
 • دعوت به مصاحبه فرهنگیان و کسب نمره قبولی در مصاحبه
 • دارا بودن حداکثر سن 24 سال تمام

زمان برگزاری کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

کنکور فرهنگیان برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، طبق زمانبندی از قبل تعیین شده برگزار می گردد و داوطلبان باید بر اساس اطلاعیه های سازمان سنجش ، از زمان آزمون اطلاع یافته و به موقع در حوزه امتحانی حضور یابند. زمان برگزاری کنکور فرهنگیان 1403 ، در روزهای 6 و 7 اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان باید در اوایل اردیبهشت ماه ، کارت ورود به جلسه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت نمایند و سپس با اطلاع از آدرس حوزه امتحانی ، در محل آزمون حضور پیدا کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط دانشگاه فرهنگیان برای متاهلین 📞 شرایط ویژه داوطلبان متاهل

نحوه ثبت نام کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور فرهنگیان زبان همانند سایر گروه های آزمایشی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. لینک ثبت نام و پرداخت هزینه ، در این سامانه به نشانی sanjesh.org فعال خواهد شد. داوطلبان برای ثبت نام آزمون اختصاصی فرهنگیان در سایت سازمان سنجش ، ابتدا باید کارت اعتباری تهیه کرده و هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند سپس می توانند فرم ثبت نام را دریافت کرده و تکمیل نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403 به مبلغ 218 هزار تومان بود که برای سال 1404 ، افزایش خواهد داشت. داوطلبان باید از کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود استفاده کرده و هزینه را پرداخت نمایند. در پایان مراحل ثبت نام هم باید کدرهگیری ارائه شده توسط سایت را دریافت نمود.

مرتبط بخوانید : کنکور فرهنگیان برای رشته‌ تجربی

منابع کنکور فرهنگیان زبان

کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

دروس امتحانی کنکور فرهنگیان زبان به نسبت سال های قبل ، تغییر کرده است و داوطلبان باید از جدیدترین منابع اطلاع داشته باشند. منابع این آزمون ، شامل بخش های عمومی و اختصاصی می باشد. منابع عمومی ، همان کناب هایی هستند که باید برای شرکت در کنکور سراسری زبان ، مطالعه شوند و منابع تخصصی هم ویژه آزمون اختصاصی فرهنگیان ، به شرح زیر می باشند :

هوش و استعداد معلمی

ماده امتحانی هوش و استعداد معلمی یکی از منابع تخصصی آزمون اختصاصی فرهنگیان است. این ماده امتحانی دارای ضریب 3 در آزمون است بنابراین اهمیت زیادی دارد و تاثیر آن در نمره نهایی آمزون بالاست. سوالات هوش و استعداد معلمی با هدف سنجش توانایی هایی ذهنی داوطلبان مانند قدرت درک ، تحلیل ، استدلال و استتناج آنها در کنکور ، طراحی می شوند و شامل سوالاتی در بخش های درک مفهوم متن ، استدلال بر پايه گزاره‌ های منطقی ، طبقه‌ بندی و تحليل متغيرها ، انجام مقايسه‌ های کمی و حل مسائل عددی هستند.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور بهمن فرهنگیان📞 زمان و شرایط شرکت در کنکور بهمن فرهنگیان

تعليم و تربيت اسلامی

ضریب ماده امتحانی تعلیم و تربیت اسلامی در آزمون اختصاصی فرهنگیان، 2 است و منابعی که برای این ماده امتحانی معرفی شده اند ، عبارتند از:

 • سه فصل اول کتاب «مهارت معلمی» استاد محسن قرائتی
 • کتاب‌ های دين و زندگی متوسطه دوم
 • دين و زندگی پايه دهم کد 110204 بخش دوم ( از درس هشتم تا درس دوازدهم) صفحه 98 الی صفحه 152
 • دين و زندگی پايه يازدهم کد 111204  بخش دوم ( از درس يازدهم تا درس دوازدهم) صفحه 134 الی صفحه 158

مرتبط بخوانید : تربیت معلم بدون کنکور

مصاحبه کنکور فرهنگیان زبان

داوطلبان پس از شرکت در آزمون اختصاصی فرهنگیان زبان 1403 باید منتظر دعوت به مصاحبه باشند. اگر تراز لازم را در آزمون کسب کرده باشند و از شرایطی مثل سن و معدل برخوردار باشند ، شانس دعوت به مصاحبه را خواهند داشت. زمان برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان معمولا در اوایل شهریورماه می باشد و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه در سایت سازمان سنجش قرار می گیرند. داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند باید به موقع همراه با مدارک در محل مصاحبه حضور یابند و مراحل مختلف آن شامل مصاحبه کتبی ، مصاحبه شفاهی ، معاینات پزشکی و … را طی کنند.

نیمی از شانس قبولی داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان ، وابسته به عملکرد آنها در مرحله مصاحبه است و در صورت برخورداری از تمام شرایط و حتی کسب تراز بالا در آزمون اما عدم عملکرد مناسب در مصاحبه ، ممکن است پذیرفته نشوند.

اعلام نتایج کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳

داوطلبان پس از شرکت در آزمون اختصاصی و مصاحبه کنکور فرهنگیان زبان 1403 ، باید منتظر اعلام نتایج باشند. نتایج آزمون فرهنگیان طی دو مرحله اعلام می شود ، در مرحله اول ، لیست دعوت شدگان به مصاحبه در سایت سنجش قرار می گیرد که زمان آن در اوایل شهریورماه می باشد و در مرحله دوم هم نتایج نهایی اعلام می گردد. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور فرهنگیان در اواخر شهریورماه است و طبق اعلام نتایج این مرحله ، پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان مشخص می شوند.

سوالات شما

 • منابع کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ کدام دروس هستند؟

منابع کنکور فرهنگیان زبان ۱۴۰۳ را می توانید در این مطلب بررسی کنید.

 • کنکور فرهنگیان زبان کی برگزار می شود؟

زمان برگزاری کنکور فرهنگیان در اردیبهشت ماه است.

 • معدل لازم برای شرکت در کنکور فرهنگیان چقدر است؟

داوطلبان در صورت برخورداری از حداقل معدل 14 می توانند در کنکور فرهنگیان شرکت نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کد 5 دانشگاه فرهنگیان

کد 5 دانشگاه فرهنگیان 📞 کد پنج فرهنگیان چیست و نحوه اعتراض به آن

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان هستند ، باید در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر