از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط قبولی متوسطه اول 1401 – شرایط لازم برای قبولی متوسطه اول تمام مدارس

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط قبولی متوسطه اول

 

دوره متوسطه اول را اکثر مدارس کشور برگزار می کنند که شامل سه پایه تحصیلی هفتم ، هشتم و نهم متوسطه اول است. نمراتی که دانش آموزان در دوره متوسطه اول کسب می کنند تعیین کننده رشته تحصیلی آنها در دوره متوسطه دوم است و به همین دلیل دانش آموزان به دنبال انتخاب مدرسه مناسب هستند تا پایه تحصیلی خود را قوی کنند. شرایط قبولی متوسطه  اول در مدارس دولتی ، غیرانتفاعی ، شاهد ، نمونه دولتی ، شاهد و … متفاوت است که در ادامه این مطلب به طور کامل شرح داده خواهد شد.

شما دانش آموزان عزیز میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه شرایط ورود به مدارس مختلف در دوره متوسطه اول ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

شرایط قبولی متوسطه اول مدارس دولتی

مدارس دولتی به دلیل نداشتن شهریه پرمتقاضی تر هستند ولی از نظر امکانات آموزشی و کیفیت شاید به نسبت مدارس غیرانتفاعی در سطح پایین تری قرار بگیرند. برای قبولی در دوره متوسطه اول مدارس دولتی شرایط سختی وجود ندارد و دانش آموز پایه ششم بعد از شرکت در امتحانات خرداد ماه یا شهریورماه و کسب نمرات قبولی ، می بایست پرونده خود را از مدرسه ابتدایی دریافت کرده و برای ثبت نام به مدرسه متوسطه اول مدنظر مراجعه نماید.

در زمان ثبت نام متوسطه اول مدارس دولتی نیاز است که مدارک تحصیلی از دوره ابتدایی به دوره متوسطه اول منتقل شوند که این مدارک شامل پرونده تحصیلی ، کارنامه 6 سال ابتدایی ، عکس دانش آموز و … است. ضمن اینکه ممکن است همانند سال قبل ، امسال نیز ثبت نام به صورت اینترنتی و در سایت پادا انجام بگیرد.

مرتبط بخوانید : مشاوره تحصیلی متوسطه اول – مشاوره تخصصی تحصیلی متوسطه اول

شرایط پذیرش متوسطه اول مدارس غیرانتفاعی

اگر به دنبال مدرسه ای با امکانات آموزشی بهتر از مدارس دولتی هستید و نمی خواهید در آزمون ورودی شرکت کنید ، مدرسه غیرانتفاعی به شما پیشنهاد می شود که البته شهریه دارد و میزان شهریه نیز رقم کمی نیست. در مدارس غیرانتفاعی پایه های تحصیلی هفتم ، هشتم و نهم دایر هستند که با بالاتر رفتن پایه تحصیلی ، میزان شهریه بیشتر می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت پادا انتخاب رشته نهم و هدایت تحصیلی نهم 1403 📞 pada.medu.ir

شهریه مدارس غیرانتفاعی در مناطق و استان های مختلف ، متفاوت می باشد و مدارسی که بهترین امکانات آموزشی را فراهم کنند ، شهریه بیشتری در قبال این امکانات دریافت می نمایند. برای ثبت نام دوره اول متوسطه مدارس غیرانتفاعی باید مدارک خود را ارائه کنید و اگر مثل سال قبل ثبت نام در سایت پادا انجام بگیرد ، لازم است مدارک و اطلاعات دانش آموز در این سامانه بارگذاری شود.

شرایط قبولی متوسطه اول مدارس شاهد

مدارس شاهد نیز در دوره اول متوسطه دانش آموز پذیرش می کنند که نحوه ثبت نام پایه هفتم به صورت اینترنتی و طبق جدول امتیاز بندی می باشد اما ثبت نام پایه های هشتم و نهم حضوری انجام می گیرد. برای پیش ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد سامانه معرفی می شود که سال گذشته ، سامانه پادا بود.

در این سامانه از دانش آموز مدارک و اطلاعاتش دریافت می شود و سپس باید جدول امتیاز بندی تکمیل شود. طبق مدارکی که دانش آموز تحویل می دهد و همچنین امتیازاتی که با تکمیل جدول امتیاز بندی به دست می آورد ، قبولی یا عدم قبولی او مشخص می شود.

مرتبط بخوانید : انتخاب رشته نهم – راهنمای جامع انتخاب رشته نهم به دهم

شرایط قبولی متوسطه اول مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان برای پذیرش دانش آموز در دوره اول متوسطه ، آزمون ورودی برگزار می کنند که این آزمون ورودی به اسم آزمون سنجش هوش شناخته می شود. آزمون سنجش هوش یا همان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود و سوالات آزمون ، برای ارزیابی هوش و استعداد تحلیلی دانش آموز ، طراحی می شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط رشته ریاضی⁩ - شرایط انتخاب رشته ریاضی در دبیرستان های مختلف

دارا بودن نمرات خیلی خوب در پایه ششم ابتدایی ، شرط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است و به دست آوردن تراز و رتبه خوب در این آزمون تعیین کننده قبولی یا عدم قبولی دانش آموز می باشد. البته اگر یکی از نمرات خوب باشد و باقی نمرات خیلی خوب ، ثبت نام ازمون سنجش هوش ششم به هفتم امکان پذیر است.

برای ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم باید به سایت azmoon.medu.ir مراجعه شود و زمان ثبت نام نیز معمولا در فروردین ماه می باشد.

شرایط پذیرش متوسطه اول مدارس نمونه دولتی

تا چند سال قبل ، مدارس نمونه دولتی همچون مدارس تیزهوشان با برگزاری آزمون ورودی در پایه هفتم متوسطه اول دانش آموز پذیرش می کردند اما در چند سال اخیر ، آزمون ورودی این مدارس برای دوره اول متوسطه حذف شده است.

برای قبولی متوسطه اول مدارس نمونه دولتی باید به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه کنید. ممکن است ثبت نام به صورت اینترنتی نیز انجام بگیرد که سامانه ثبت نام از سوی مدرسه یا آموزش و پرورش اعلام می شود.

مرتبط بخوانید : اولویت الف در هدایت تحصیلی – اولویت الف در هدایت تحصیلی و چگونه با آن ثبت نام کنیم ؟

سوالات متداول

  • دوره متوسطه اول را کدام مدارس برگزار می کنند ؟

پایه های هفتم ، هشتم و نهم متوسطه اول در مدارس دولتی ، نمونه دولتی ، شاهد ، تیزهوشان و … برگزار می شوند.

  • شرایط قبولی در دوره متوسطه اول مدارس نمونه دولتی به چه صورت است ؟

برای قبولی در دوره متوسطه اول مدارس نمونه دولتی نیاز به سوابق تحصیلی و معدل خوب می باشد و آزمون ورودی ندارد.

  • کدام مدارس برای پذیرش دانش آموز در دوره متوسطه اول آزمون برگزار می کنند ؟

مدارس تیزهوشان برای پذیرش دانش آموز در پایه هفتم متوسطه اول ، آزمون برگزار می کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترين دبيرستان دخترانه تهران

بهترين دبيرستان دخترانه تهران 📞 معرفی 8 دبیرستان برتر دخترانه در تهران

دانش آموزان بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی وارد دوره متوسطه اول و سپس متوسطه دوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر