از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور و هزینه آن 1401 – راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

 

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور موضوعی است که ذهن برخی از دانشجویان دانشگاه پیام نور را به خود درگیر کرده است و بیشترین سوالاتی که معمولا از سوی دانشجویان دانشگاه پیام نور که قصد انصراف از تحصیل را دارند مطرح می شوند این است که آیا می توانند پس از انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت کنند و وارد دانشگاه روزانه شوند ؟ هزینه انصراف از تحصیل چقدر است ؟ ایا این امکان وجود دارد که بدون انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت کرد ؟

با توجه به این سوالات ، تصمیم گرفتیم در مقاله ای کامل جزئیات شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور را بررسی کنیم. شما عزیزان در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا پس از راهنمایی کامل و اطلاع از تمام جزئیات ، اقدام به انصراف از دانشگاه کنید.

دانشجویانی که می خواهند از فرم انصراف از تحصیل دانشگاه پیام نور و یا در مورد شرایط اتصراف از تحصیل اطلاعات کافی دریافت کنند ، می توانند با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرند و از شرایط و ضوابط دانشگاه پیام نور آگاه شوند. 

همین حالا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

بیشتر دانشجویان دانشگاه پیام نور که قصد انصراف از تحصیل را دارند معمولا کسانی هستند که می خواهند مجدد در کنکور سراسری شرکت کنند و وارد رشته و دانشگاه دیگری شوند. انصراف از تحصیل دانشگاه پیام نور هزینه زیادی دارد و دانشجوی متقاضی باید از تمام شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور اطلاع یابد و با آگاهی کامل اقدام کند زیرا امکان بازگشت به تحصیل پس از انصراف و پرداخت جریمه ، وجود ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط انصراف از دانشگاه غیر انتفاعی - هزینه انصراف 1401

در ادامه به برخی از مهم ترین شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه پیام نور می پردازیم :

 • دانشجویانی که بدون اجاز دانشگاه ترک تحصیل کنند ، دانشجوی انصرافی محسوب می شوند و اجازه بازگشت به تحصیل ندارند.
 • برای انصراف از تحصیل دانشگاه پیام نور باید با تکمیل فرم انصراف به صورت کتبی اقدام کرد.
 • دانشگاه تا یک ماه فرم انصراف از تحصیل دانشجوی متقاضی انصراف را نگهداری می کند و پس از یک ماه در صورت صرف نظر نکردن دانشجو ، درخواست انصراف ثبت می شود.
 • دانشجویان آقا که از تحصیل در دانشگاه پیام نور انصراف می دهند ، مجاز به استفاده مجدد از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل نمی باشند.

مرتبط بخوانید : هزینه انصراف از دانشگاه فرهنگیان و شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد

هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور 1401

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ، پرداخت جریمه و هزینه انصراف است که میزان جریمه در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است.  هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه پیام نور هر ساله متغیر است و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی دانشجوی متقاضی انصراف تعیین می شود. همچنین سال شروع به تحصیل دانشجو نیز در تعیین جریمه انصراف مورد بررسی قرار می گیرد و میزان هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان سال اول دانشگاه پیام نور با دانشجویان سال بالاتر تفاوت زیادی دارد.

توصیه می شود که پیش از اقدام به انصراف از دانشگاه پیام نور ، برای اطلاع از هزینه انصراف از تحصیل رشته و مقطع تحصیلی خود طبق آخرین مصوبات دانشگاه پیام نور ، با مشاوران ما تماس بگیرید و پس از اطلاع از میزان دقیق جریمه ، برای انصراف اقدام کنید.

همین حالا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط مرخصی تحصیلی دانشگاه پیام نور

اگر بنا به دلایلی شرایط ادامه تحصیل برای مدت کوتاهی ندارید ، می توانید بدون انصراف دادن از مرخصی تحصیلی استفاده کنید. دانشجویان دوره کارشناسی مجازند که با ارائه درخواست کتبی حداکثر تا 6 نیمسال از مرخصی تحصیلی در دانشگاه پیام نور بهره مند شوند و مدت مرخصی تحصیلی جز حداکثر سنوات دانشجو محاسبه می شود ضمن اینکه دانشجو باید در هر ترم هزینه مرخصی را پرداخت نماید.

مرتبط بخوانید : مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه 

سوالات شما

 • ضوابط و قوانین انصراف از دانشگاه پیام نور چیست ؟
احتمالا این را هم بپسندید  پرداخت نکردن هزینه انصراف از دانشگاه 1401 - انصراف از دانشگاه بدون پرداخت جریمه

درباره شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور در این مطلب توضیحات کامل را ارائه کرده ایم.

 • آیا انصراف از دانشگاه پیام نور جریمه دارد ؟

بله ، بدون پرداخت هزینه ، با درخواست انصراف از تحصیل دانشجو موافقت نمی شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف

ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف 1403 📞 شرایط و راهنمای ترک تحصیل بدون انصراف از دانشگاه

ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف و پرداخت هزینه انصراف از تحصیل موضوعی است که …

13 نظر

 1. ایا بعد از انصراف از دانشگاه میتونم بهمن ماه دوباره ثبت نام کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. دانشجویان انصرافی حق بازگشت به رشته محل قبلی خود را ندارند ولی می توانند در سایر رشته ها ثبت نام کنند. شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور و هزینه آن نیز در مطلب بررسی شده است.

 2. سلام وقتتون بخیر من شهریه ثابت رشته مترجمی زبان رو دادم الانم ترم اول هستم و هنوز امتحانات رو شرکت نکردم .گفتن ک باید کل شهریه رو بدم تا انصرافمو قبول کنن .ولی تو قوانیا ۱ ونیم برابر شهریه ثابته !!!یه راهی هست که کلا هیچ شهریه ای ندم؟؟؟اگ برم دانشگاه آزاد و اصلا از پیام نور انصراف ندم چی میشه؟؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید وضعیت تحصیل خود را در دانشگاه قبلی مشخص کنید تا امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را داشته باشید.

 3. سلام اگه من انصراف ندم ولی ترک تحصیل کنم یعنی نه شهریه پرداخت کنم نه بیام سر کلاس نه امتحان بدم کلا انگار تو دانشگاه فقط اسمم هست اتفاق خاصی می افته؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ثبت نام دانشگاه جدید با مشکل مواجه می شوید و باید وضعیت تحصیل خود را در دانشگاه قبلی مشخص کنید.

 4. سلام وقتتون بخیر باشه. میخواستم بدونم من الان دارم کلاس های نیم ترم دوم سال رو میگذرونم و هنوز شهریه متغیر رو پرداخت نکردم و میخوام از دانشگاه ، قبل امتحانات پایان ترم انصراف بدم میتونم شهریه متغیر رو پرداخت نکنم و انصراف بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای انصراف از تحصیل لازم است هزینه پرداخت کنید.

 5. سلام من می‌خوام انصراف بدم از پیام نور آیا بازم باید در امتحانات پیام نور شرکت کنم یا نه ممنون

  • پاسخ با ما

   با سلام. اگر می خواهید از دانشگاه انصراف دهید می توانید در امتحانات شرکت نکنید

 6. سلام وقت بخیر
  من امسال روانشناسی پیام نور شرکت کردم و احتمالا از مهر میرم دانشگاه، از اونجایی که فرمودین کسانی که در پیام نور تحصیل میکنند نیازی به انصراف برای شرکت مجدد در کنکور ندارند، میخوام بدونم آیا میتونم همزمان با تحصیل ام در پیام نور کنکور دی ماه یا تیر ماه رو شرکت کنم و بعد از اومدن نتایج انتخاب رشته در صورت قبولی توی رشته روانشناسی دانشگاه روزانه از پیام نور انصراف بدم و اونجا ثبتنام کنم و واحد هامو معادل سازی کنم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید🌷

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید همزمان با تحصیل در کنکور شرکت کنید. معادل سازی دروس بستگی به دانشگاه مبدا و مقصد دارد

  • سلام من ورودی۹۹هستم والان قصدانصراف از دانشگاه پیام نور دارم آیا بدون پرداخت شهریه متغیر میتونم انصراف بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر