از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط استخدام در نهضت سواد آموزی – راهنمای استخدام در نهضت سواد آموزی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

 شرایط استخدام در نهضت سواد آموزی - راهنمای استخدام در نهضت سواد آموزی

 

به گفته رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور ، در سال 99 بیش از 24 هزار داوطلب در آزمون آموزشیاری نهضت سواد آموزی شرکت کرده اند که 80 درصد آن ها را داوطلبان خانم تشکیل می دهد. شرکت کنندگان آزمون آموزشیاری نهضت سواد آموزی ، پس از کسب 50 درصد حد نصاب گزینش و دریافت امتیاز لازم با توجه به فرم امتیاز بندی ، به دانشگاه فرهنگیان معرفی می شوند تا دوره یکساله آموزگاری را بگذرانند و سپس به عنوان معلم پیمانی توسط وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که شرایط استخدام در نهضت سواد آموزی چیست و چگونه آموزشیار نهضت سواد آموزی شویم. مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار استخدام نهضت سواد آموزی سال 1401 ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

افراد مجاز به استخدام در نهضت سواد آموزی

مطابق شیوه نامه استخدامی منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش کشور ، معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در صورت داشتن یکی از شرایط زیر ، می توانند استخدام شوند :

آموزشیاران نهضت سواد آموزی : متقاضیانی که از 1379 تا سال 1392 با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اداری و مجوز گزینش ، گواهی آموزش تدریس بدو خدمت در نهضت سواد آموزی دریافت کرده اند و تاکنون نیز در حال همکاری هستند.

آموزش‌ دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سواد آموزی : آموزش دهندگانی که از سال 1379 تا سال 1392 حداقل دو دوره به صورت مستقیم با نهضت سواد آموزی همکاری مستمر داشته اند و حداقل دو نفر سواد آموز تحت پوشش آن ها بوده است و و تاکنون نیز در حال همکاری هستند.

مربیان پیش دبستانی : مربیان پیش دبستانی که قبل از سال 91 و از سال 1379 به بعد ، در یکی از مدارس و مراکز دولتی پیش دبستانی مشغول به کار بوده اند و مدارک ثبت و احراز شده از محل اعتبارات دولتی حق الزحمه را نیز دریافت کرده اند.

احتمالا این را هم بپسندید  نهضت سواد آموزی - از تاریخچه نهضت سواد آموزی تا ثبت نام و آموزشیاری

حق التدریسان غیر مستمر : داوطلبانی که از سال 1397 تا سال 1391 ، در مدارس دولتی با سمت نیروی حق التدریس آزاد تدریس کرده اند و با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشته اند ، ضمن اینکه شناسه حق ‌التدریس آن ها صادره از سوی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

متقاضیان که در یکی از گروه های فوق قرار دارند ، با در نظر گرفتن شرایط عمومی استخدام ، می توانند در آزمون شرکت نمایند.

شرایط عمومی استخدام در نهضت سواد آموزی

استخدام مشمولین به صورت پیمانی و با دریافت مجوز از سوی سازمان اداری و استخدامی ، با رعایت شرایط زیر انجام می گیرد :

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • گذراندن دوره خدمت سربازی یا دریافت کارت معافیت از خدمت برای داوطلبان آقا
 • نداشتن هیچ گونه اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
 • ارائه یکی از مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • دارا بودن سلامت جسمانی و روانی
 • توانمندی کافی برای انجام کاری که استخدام می شوند
 • اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن شرط سنی حداقل 20 و حداکثر 40 سال تمام

شرایط اختصاصی استخدام در نهضت سواد آموزی

شرایط استخدام در نهضت سواد آموزی - راهنمای استخدام در نهضت سواد آموزی

 

 • مربیان پیش دبستانی و حق التدریسان غیر مستمر ، پس از شرکت در آزمون آموزشیاری و کسب نمره قبولی در تمام مراحل گزینش ، می توانند وارد رشته های شغلی آموزگاری ، دبیری ، هنرآموزی ، مربی امور تربیتی مدارس ، مراقب سلامت و مشاور تحصیلی شوند و با توجه به نیاز مناطق آموزش و پرورش به رشته ، دوره تحصیلی و جنسیت مرد یا زن و همچنین به ترتیب امتیازان فضلی ، استخدام گردند.
 • آموزشیاران نهضت سواد آموزی و آموزش ‌دهندگان مستمر دو نفر و بالاتر نهضت سواد آموزی پس از شرکت در آزمون آموزشیاری و کسب نمره حد نصاب لازم ، در صورت پذیرش نهایی وارد دوره آموزشی یکساله در رشته شغلی آموزگاری می شوند و بر اساس فرم امتیاز بندی و ظرفیت استخدام سالاته ، استحدام می شوند.

 مطابق ضوابط و مقررات آیین نامه ، داوطلبانی که در آزمون داخلی و پایان دوره آموزشی نمره قبولی را به دست نیاورند ، به محض اعلام نتایج از ادامه مراحل گزینش حذف خواهند شد و ادارات کل آموزش و پرورش مکلف هستند که به همکاری با آن ها خاتمه دهند.

شرایط احراز نیاز در رشته ، دوره تحصیلی و جنسیت آموزشیاری

مدیران کل آموزش و پرورش استان ها برای تعیین نیروی مورد نیاز جهت استخدام می بایست با محاسبه تعداد بازنشستگان و همچنین نیروی انسانی ورودی جدید ، سهمیه تخصیصی سازمان بین مناطق آموزشی را بررسی کنند. نیاز های اعلام شده به منزله تعهد استخدام قطعی نیست و تنها برای مشخص شدن سهمیه ‌های تخصیصی سازمان می ‌باشد.

راهنمای ثبت نام در آزمون آموزشیاری نهضت سواد آموزی

برگزاری آزمون آموزشیاری نهضت سواد آموزی توسط وزارت آموزش و پرورش و همچنین جهاد دانشگاهی انجام می گیرد. متقاضیان واجد شرایط استخدام ، می بایست در زمان مقرر که اواخر اسفند ماه می باشد ، به سایت جهاد دانشگاهی مراجعه و با ارائه مدارک لازم و پرداخت هزینه نام نویسی ، ثبت نام خود را انجام دهند.

سایت نهضت سوادآموزی به نشانی hrtc.ir می باشد و کلبه امور مربوط به این آزمون از ثبت نام تا دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج ، از طریق سایت مذکور قابل پیگیری است.

آزمون آموزشیاری نهضت سواد آموزی هر ساله در اواخر فروردین ماه برگزار می شود و در سال 99 نیز مقرر بود که این آزمون در روز جمعه به تاریخ 22 فروردین ماه برگزار شود اما به دلیل بیماری کرونا ، تاریخ برگزاری آن با تاخیر چند ماهه ای در روز 20 تیر ماه بوده است ولی در سال های آینده پیش بینی می شود که زمان برگزاری همان اواخر فروردین ماه باشد.

در این مطلب سعی بر آن بود که توضیحات کاملی در خصوص شرایط استخدام در نهضت سواد آموزی ارائه شود در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر پذیرش و همچنین انجام ثبت نام اینترنتی ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر