از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد – طبق قبولی های 1400 و 99

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد

 

دانشگاه علوم پزشکی شاهد یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی است که برای پذیرش دانشجو در این رشته از طریق کنکور سراسری تجربی و برگزاری مصاحبه ، اقدام می نمایند. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد دارند ، باید بتوانند در سهمیه خود رتبه خوبی به دست آورند تا برای مصاحبه دعوت شوند. در این مطلب می خواهیم رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد

رشته دندانپزشکی جزو رشته های پرمتقاضی کنکور تجربی می باشد که توسط دانشگاه های علوم پزشکی روزانه ، پردیس خودگردان و آزاد ارائه می گردد. ظرفیت پذیرش این رشته در مقابل تعداد متقاضیانی که دارد ، بسیار محدود است و داوطلبان باید بتوانند با شرکت در کنکور تجربی ، رتبه مناسبی به دست آورند. قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه های سطح یک علوم پزشکی مثل دانشگاه علوم پزشکی شاهد ، نیاز به رتبه بسیار بهتری نیز دارد و در سال های قبل اکثر پذیرفته شدگان این رشته محل رتبه های زیر 1000 داشته اند.

در خصوص ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد بهتر است بدانید که سال قبل ، 20 نفر ظرفیت داشته است و قبول شدگان دو مرحله کنکور و مصاحبه را پشت سر گذاشته بودند. امسال نیز ممکن است ظرفیت پذیرش 20 نفر ، بیشتر یا کمتر از سال قبل باشد.

مرتبط بخوانید : مزایا و معایب دانشگاه شاهد

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه ایثارگران 5 درصدی

5 درصد از ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد را داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران 5 درصدی به خود اختصاص می دهند ولی به شرطی می توانند از سهمیه خود برای قبولی در این رشته محل بهره مند شوند که 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه عادی همین رشته محل را به دست آورند و در غیر این صورت ، با سهمیه عادی به رقابت خواهند پرداخت.

اگر سهمیه ایثارگران 5 درصدی دارید ، برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد باید رتبه زیر 250 در سهمیه به دست آورید تا شانس پذیرش خوش بینانه داشته باشید.

مرتبط بخوانید : ضرایب دروس برای قبولی در رشته دندانپزشکی – مهم ترین درس عمومی و اختصاصی

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه ایثارگران 25 درصدی

داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران 25 درصدی نیز می توانند از سهمیه خود برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد بهره مند شوند و یک چهارم ظرفیت رشته به این دسته از داوطلبان تعلق دارد. شرط اختصاص 25 درصد ظرفیت پذیرش به دارندگان سهمیه ایثارگران 25 درصدی ، کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه عادی است.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای رشته گردشگری - طبق آخرین رتبه قبولی گردشگری 1400 و 99

به عنوان داوطلبی که سهمیه ایثارگران 25 درصدی دارید ، برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد باید رتبه در سهمیه زیر 150 به دست آورید و در صورت کسب رتبه بالای 150 ، شانس پذیرش شما کمتر خواهد بود.

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه منطقه یک

داوطلبان سهمیه منطقه یک کنکور تجربی در صورت علاقه مندی به قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد ، می بایست رتبه در سهمیه آنها زیر 300 باشد. سال قبل داوطلبان دارای رتبه 2 رقمی نیز در رشته دندانپزشکی این دانشگاه پذیرفته شده بودند ولی با رتبه نزدیک به 300 نیز تا حدودی شانس قبولی وجود دارد.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه پردیس خودگردان رشته دندانپزشکی

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه منطقه دو

اگر داوطلب سهمیه منطقه دو کنکور تجربی هستید و می خواهید رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهید ، باید رتبه شما زیر 400 باشد. حدود رتبه قبولی داوطلبان سال قبل در این سهمیه ، رتبه 150 تا 250 بوده است.

رتبه لازم برای دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه منطقه سه

برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد با سهمیه منطقه سه ، نیاز به رتبه کمتر از 200 در سهمیه می باشد زیرا ظرفیت رشته بسیار محدود است و فقط دارندگان رتبه های خیلی خوب پذیرش می شوند.

مرتبط بخوانید : شرایط و راهنمای تغییر رشته از دندانپزشکی به پزشکی

عوامل موثر در شانس پذیرش بیشتر رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد

همانطور که می دانید ، دانشگاه شاهد برای پذیرش دانشجو مصاحبه برگزار می کند و داوطلبانی که دارای رتبه مناسب هستند و رشته دندانپزشکی دانشگاه را در فرم انتخاب رشته خود قرار داده اند ، به صورت چند برابر ظرفیت جهت شرکت در مصاحبه دعوت می شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای رشته اقیانوس شناسی - طبق قبولی های 1400 و 99

نحوه بررسی فرم انتخاب رشته کنکور بدین صورت است که انتخاب های داوطلب از ابتدا بررسی می شود و اگر در رشته ای رتبه قبولی داشته باشد ، رشته های بعدی بررسی نمی شوند. بنابراین اگر شما رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد را در ابتدای فرم انتخاب رشته کنکور خود قرار دهید و رتبه خوبی هم داشته باشید ، نسبت به داوطلبی که این رشته محل را در اولویت های پایین تر فرم انتخاب رشته خود قرار داده است ، شانس دعوت به مصاحبه بیشتری دارید.

بعد از دعوت به مصاحبه نیز ، عملکرد شما تعیین کننده قبولی تان خواهد بود و ممکن است شما به نسبت داوطلبی رتبه بدتری داشته باشید ولی در مصاحبه موفق تر عمل کنید و در نتیجه شما پذیرفته شوید.

مرتبط بخوانید : شرایط خرید صندلی دندانپزشکی – قیمت خرید صندلی دندانپزشکی

سوالات متداول

  • ظرفیت رشته دندانپزشکی در دانشگاه شاهد چقدر است ؟

سال قبل رشته دندانپزشکی در دانشگاه شاهد 20 نفر ظرفیت داشت.

  • برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد چه رتبه ای نیاز است ؟

رتبه قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد در سهمیه ایثارگران و مناطق متفاوت است که در این مطلب بررسی شد.

  • آیا رتبه کشوری در قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد تاثیر گذار است ؟

رتبه در سهمیه برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد مهم تر است ولی رتبه کشوری نیز تاثیر گذار می باشد.

  • آیا رشته دندانپزشکی دانشگاه شاهد مصاحبه دارد ؟

بله ، برای پذیرش دانشجو در تمام رشته های دانشگاه شاهد مصاحبه برگزار می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ضرایب کنکور دی ماه

ضرایب کنکور دی ماه – ضرایب دروس اختصاصی در 5 گروه آزمایشی

کنکور سراسری دی ماه 1402 در روزهای 29 و 30 دی ماه 1401 برگزار خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر