از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

دندانپزشکی بدون کنکور – هر آنچه باید بدانید

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

دندانپزشکی بدون کنکور موضوعی است که امروز بدان خواهیم پرداخت. دندان پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار علوم تجربی است که خیلی ها از آغاز دبیرستان رویای داشتن آن را در سر می پرورانند. از این رو موارد مختلفی را دنبال می کنند تا بتوانند به این هدف خود دست یابند. کنکور یکی از ترس هایی که همواره هر فردی با آن رو به رو بوده است. به همین دلیل دنبال روش هایی هستند تا بدون اینکه این آزمون را بدهند، وارد رشته دندانپزشکی شوند. سوالی که همواره در این مورد وجود دارد این است که آیا چیزی تحت عنوان دندانپزشکی بدون کنکور وجود دارد یا خیر.

در رابطه با این سوال جوانب مختلفی باید در نظر گرفته شود. زیرا جواب دادن به این سوال تنها یک مورد را شامل نمی شود. به همین علت باید با دیدی تخصصی تر این موارد بررسی گردد. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پذیرش در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در دانشگاه های سراسری

تهران با قدمتی که دارد توانسته  را در دل خود جای دهد، به همین علت افراد بسیاری در آرزوی این هستند تا بتوانند در یکی از این رشته ها به خصوص دندانپزشکی به تحصیل بپردازند. تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در دانشگاه های سراسری موضوعی است که کاملا رد شده و امکان آن وجود ندارد. به همین دلیل افرادی که به این رشته علاقه مند هستند، باید خودشان را برای آزمون ها و کنکور سراسری آماده کنند. در این صورت می توانند با تلاشی که انجام می دهند، روپوش سفید دکتری را برای خود تهیه نمایند.

البته این مورد دارای یک نکته بسیار طلایی است که مستلزم توجه فراوانی است.

نکته طلایی:

دانشجو برای اینکه بتواند در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در تهران به تحصیل بپردازد، نیاز است تا در یکی از معتبرترین دانشگاه های ایران به تعداد 72 واحد درسی در رشته انتخابی خود گذرانده باشد. این دانشگاه باید مورد تایید وزارت بهداشت و علوم و همچنین مجموع معدل پاس شده واحدهای مربوطه باید بالای 15 باشد.

این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. البته هیچ قطعیتی در رابطه با این موضوع وجود ندارد و احتمال اینکه فرد در دانشگاه پذیرش نشود نیز زیاد است.

دانشگاه شهید بهشتی دندانپزشکی بدون کنکور

طی این سال ها دانشگاه شهید بهشتی امکان پذیرش دانشجویان مختلف بدون کنکور را فراهم کرده است. از این رشته ها می توان به توانبخشی شناختی، سیاست گذاری علم و فنی و فناوری، مهندسی پزشکی، مهندسی صنایع و مهندسی مخابرات اشاره کرد. افراد متقاضی نمی توانند در دانشگاه شهید پزشکی دندانپزشکی بدون کنکور را انتخاب کنند. زیرا تا به حال این دانشگاه هیچگونه اطلاعیه ای را مبنی بر این موضوع بر سایت های اینترنتی خود قرار نداده است.

دندانپزشکی بدون کنکور

  دندانپزشکی بدون کنکور

امکان پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان

یکی از دانشگاه هایی که امروزه توانسته دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب نماید، پردیس خودگردان است. البته دلیل این جذب نیز موارد مختلفی می تواند باشد. زیرا اینگونه داشنگاه ها رشته دندانپزشکی بدون کنکور را پذیرش می کنند. از این رو افراد بسیاری درصدد این هستند تا بتوانند روپوش سفید را بر تن کنند.

یکی از دانشگاه های خودگردان در کیش بوده است. به همین علت افرادی که می خواهند وارد این دانشگاه شوند باید به موارد مختلفی توجه کنند که یکی از آن ها هزینه دندانپزشکی بدون کنکور در کیش است. البته به غیر از این مورد، چیزهای دیگری نیز مورد اهمیت است. ولی چیزی که در واقعیت وجود دارد این است که اگر فردی حتی یکی از شرایط ثبت نام را نداشته باشد، نمی تواند وارد این رشته شود.

افراد متقاضی رشته دندانپزشکی بدون کنکور باید از شرایط زیر بهره مند باشند:

 • تنها فارغ التحصیلان رشته تجربی و ریاضی صلاحیت شرکت در این دانشگاه ها را برای رشته دندانپزشکی دارند و افراد با زمینه های دیگر نمی توانند اجازه ورود به این دانشگاه ها را برای این رشته پزشکی پیدا کنند.
 • شرط دیگری که وجود دارد مربوط به نمره کارنامه آن ها در چهار سال آخر دبیرستان است. به گونه ای که حداقل معدل لازم برای فارغ التحصیلان دیپلم باید 16 و یا بالاتر از آن باشد و آن دسته از افرادی که قصد دارند در این رشته بدون هیچ آزمونی به تحصیل بپردازند، باید معدل پیش دانشگاهی آن ها حداقل 17 باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در کیش و یا سایر پردیس های خودگردان به طور کامل بر عهده خود دانشجو است که این هزینه ها شامل موارد تسهیلاتی و رفاهی می شوند.
احتمالا این را هم بپسندید  شرایط پذیرش دانشگاه بین المللی کیش پزشکی 1402 📞 راهنمای کامل پذیرش پزشکی دانشگاه کیش

شهریه دندانپزشکی بدون کنکور در پردیس های خودگردان

پردیس های خودگردان از دانشگاه هایی بوده اند که شرایط را فراهم آورده اند تا افراد متقاضی دندانپزشکی بدون آزمون وارد آن شوند. نکته ای که در رابطه با این دانشگاه ها وجود دارد هزینه های بالای آن است. همچنین از آنجایی که دندانپزشکی از رشته های پرطرفدار می باشد، شهریه پرداختی آن نیز به نسبت افزایش خواهد داشت.

دانشجویانی که در این رشته در حال تحصیل می باشند باید هر ترم مبلغ 20 تا 25 میلیون تومان را به عنوان شهریه بپردازند. البته شاید برایتان جالب باشد که این میزان شهریه بدون فراهم نمودن امکانات رفاهی برای دانشجویان است.

دندانپزشکی بدون کنکور

  دندانپزشکی بدون کنکور

فرصتی مناسب برای دانشجویان به منظور  تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون آنکه نیاز باشد کنکور بدهند

همانطور که گفته شد تمامی رشته های پزشکی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. زیرا افراد با هدف های مختلف دوست دارند وارد این رشته شوند که یکی از آن ها کمک به هم نوعان است. از این رو یک فرصت بسیار ویژه برای افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور هستند، پیدا شده است.

اگر مدرک دانشگاهی شما لیسانس باشد، یک امتیاز بسیار مسرت بخش برای شما است. زیرا برای تحصیل در رشته های دیگر نیاز به شرکت در کنکور برای پذیرش در دانشگاه ها ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دقت تمام شروع به مطالعه منابع آزمون لیسانس به دندانپزشکی کنید. پس از آن در زمان مشخص برای کارهای ثبت نام باید اقدام نمایید و سپس بعد از آن در آزمون نهایی شرکت کنید. آخرین کاری هم که نیاز است آن را به انجام برسانید این مورد می باشد که رشته خود را انتخاب کنید و سپس منتظر جواب باشید و ثمره تلاش ها و زحمات خود را مشاهده کنید.

البته در رابطه با این موضوع باید گفته شود که شما نمی توانید با هر مدرک لیسانسی به رشته دندانپزشکی بدون کنکور بپردازید. تنها اگر مدرک مربوط به رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی را دارید، صلاحیت ورود به این رشته پرطرفدار و محبوب را دارید و در غیر این صورت تنها با کنکور می توانید به آرزوی دیرینه تان دست یابید.

پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

شاید یکی از هدف هایی که افراد مختلف به دنبال رسیدن به آن هستند، تحصیل و گذراندن دوره های خود در یکی از کشورهای خارجی هستند. اکثر افرادی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف بوده اند، هدف آن ها یکی از رشته های مربوط به پزشکی است.

افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور را دارند،  می توانند در خارج از کشور این کار را به انجام برسانند که البته باید از شرایط ویژه و منحصر به فردی بهره مند باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  دندانپزشکی بدون کنکور پردیس خودگردان - پاسخ با ما

در ابتدا این دسته از افراد باید هفتاد واحد درسی را پاس کرده باشند تا بتوانند در این رشته بدون آزمون شرکت کنند. همچنین بعد از اینکه تحصیلات خود را در خارج از کشور تمام کردند، می توانند به کشور باز گردند. البته در بعضی از مواقع نیز می توانند بعد از گذراندن تعدای واحد به دانشگاه های برتر خود انتقالی بگیرند که تنها را آن ها بالا بودن معدل از نمره 17 است.

داوطلبی که دانشگاه مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند باید تاییدیه آن از جانب وزارت علوم و یا وزارت بهداشت صادر گردد. همچنین مدرک این افراد نیز از سوی سازمان ها و یا وزارت ذکرشده باید مورد تایید قرار گیرد.

دندانپزشکی بدون کنکور

  دندانپزشکی بدون کنکور

آیا می شود در رشته دندان پزشکی بدون کنکور از طریق کاردانی اقدام به تحصیل کرد؟

یکی از سولاتی که در رابطه با رشته دندان پزشکی بدون کنکور وجود دارد این است که از طریق کاردانی به آن وارد شوند. در جواب این سوال باید گفت که همچین شرایطی وجود ندارد ولی رشته هایی که به آن نزدیکی بسیاری دارند می توانند از این طریق اقدام نمایند که یکی از آن ها بهداشت دهان و دندان ها است. البته لازم به ذکر است که این رشته در تمامی شهرها و یا دانشگاه ها ارائه نمی شوند. پس با توجه به شهر و یا برخی از شرایط می توان به تحصیل در این رشته پرطرفدار پرداخت. از شرایط به صورت زیر هستند:

 • کمترین سنی که داوطلب باید داشته باشد، 18 سال است و حداکثر آن 24 می باشد.
 • داوطلبی که قصد تحصیل در این رشته را دارد باید بومی آن منطقه باشد و همچنین رشته ذکرشده در دانشگاه های موجود در آن شهر ارائه گردد.
 • فردی که می خواهد در این رشته تحصیل نماید نباید قبلا دارای سابقه تحصیلی دانشجویی بوده باشد و یا در دانشگاه تحصیل کرده باشد.
 • اگر محل زندگی فرد از این رشته برخوردار بوده باشد، باید بتواند مصاحبه تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. در این صورت است که می تواند به تحصیل بپردازد.
 • افرادی که می خواهند در این رشته وارد شوند، می توانند ورودی بهمن باشند.
 • یکی از مزیت های این رشته این است که فرد دارای تحصیلات رایگان است.
 • همچنین داوطلبانی که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند باید سه برابر طول دوره تحصیلی خود را متعهد به خدمت باشند.
 • در نهایت فردی که موفق به اتمام تحصیل خود بود، مدرکی برای او صادر می گردد که به طور کامل مورد تایید وزارت بهداشت است.

سخن آخر

همانقدر که منتظر ماندن برای دریافت جواب کنکور و یا انتخاب رشته بسیار استرس زا است، به همان اندازه نیز برای اعلام جواب نهایی پذیرش در رشته دندانپزشکی بدون کنکور نیز فرد را مورد اضطراب قرار می دهد. زیرا تحصیل در این رشته برای بسیاری از افراد دست نیافتنی است و از آن جایی که در آینده می تواند فرد را به درآمد بالا برساند افرادی که شرایط آن را دارند، به هر مسیری روی می آورند تا به این هدف بسیار ویژه دسترسی پیدا کنند.

در بالا نیز هر آنچه مربوط به پذیرش در این رشته در دانشگاه های مختلف بود گفته شد. اگر طرفدار اصلی کشورهای خارجی هستید، باید گفت که دو کشور سوئیس و آلمان بهترین دندانپزشک ها را تربیت می کند. از این رو اگر برای انتخاب کشور مورد نظر خود دچار شک و تردید هستید، این دو کشور ذکرشده را در اولویت های انتخاب خود قرار دهید و پس از اتمام تحصیل و گذراندن تمامی واحدهای خود با کوله باری از تجربه به افراد دیگر خدمت رسانی کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ایران

تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ایران

  تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ایران یکی از موضوعات پر ابهام در …

یک نظر

 1. سلام وقت بخیردندانپزشکی دانشگاه پردیس کیش تا چه سالی پذیرش داشته است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر