از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

درآمد دکترای پرستاری – آینده شغلی و میزان درآمد دکترای پرستاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

همراه با 30 درصد تخفیف پاییزه ، تماس از سراسر کشور: 9099071612

درآمد دکترای پرستاری

 

بسیاری از علاقه مندان به رشته پرستاری از ما می پرسند که وضعیت بازار کار و درآمد دکترای پرستاری به چه صورت است ؟ ایا با ادامه تحصیل در این رشته می توانیم به موقعیت های شغلی بهتر و در نتیجه درآمد بیشتری برسیم ؟ در همین راستا ، این مطلب را آماده کرده ایم تا آینده شغلی و میزان درآمد دکترای پرستاری را بررسی کنیم.

دانشجویان رشته پرستاری از همان سال آخر تحصیل و در دوران کارورزی پرستاری نیز می توانند وارد شغل خود شوند و ماهانه نیز حقوقی به آنها تعلق می گیرد ، پس استخدامی رشته پرستاری قطعی است مگر اینکه کسی خودش نخواهد کار کند.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص حقوق دکترای پرستاری ، از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

درآمد دکترای پرستاری

مراقبت های پزشکی قبل و بعد از عمل جراحی و همچنین حین جراحی و مراقبت های درمانی بیماران ، از وظایف پرستاران است و با توجه به اهمیت  کار این قشر که در بهبود و ارتقا سلامت بیماران نقش مثبتی دارند و افزایش نیاز به پرستاران توانمند در بیمارستان ها و مراکز درمانی ، درآمد خوبی برای آنها وجود دارد. رشته پرستاری شامل مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی است و درآمد یک پرستار بر اساس میزان تحصیلاتی که دارد و همچنین محل اشتغال و درجه او ، تعیین می شود و اگر شما می خواهید که زودتر استخدام شوید و شغل و حقوقتان تضمین شود ، رشته پرستاری گزینه مناسبی برای شماست.

در خصوص ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترای رشته پرستاری و کسب درآمد بیشتر نیز باید بگوییم که پرستاران می توانند همزمان با کار در بیمارستان ، تحصیلات خود را نیز ارتقا دهند و با بیشتر شدن سابقه کار و همچنین ارتقا تحصیلات پست های مهم تری  مثل  سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و یا ریاست پرستاری بیمارستان را به عهده بگیرند که درآمد بیشتری نیز برای آنها در پی دارد. ( میانگین حقوق پرستاری 10 الی 12 میلیون تومان)

دوره دکترای پرستاری

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری ، می توانند در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت شرکت نمایند و پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه و همچنین گذراندن دوره آموزشی دکتری تخصصی که شامل 25 واحد دروس اختصاصی و 20 واحد رساله دکتری است ، مدرک دکترای خود را دریافت نمایند.

طبق نظرات برخی دانشجویان رشته پرستاری ، بازار کار این رشته در دوره دکتری چندان جالب نیست و آنطور که باید باشد ، شرایط کاری ایده الی برای دارندگان مدرک دکتری پرستاری وجود ندارد و شاید درجه شغلی پرستاری که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین سابقه کار زیاد تری دارد ، از درآمد یک دکترای پرستاری بیشتر باشد.

یک دکترای پرستاری در نهایت می تواند به عنوان استاد دانشگاه تدریس کند و یا عضو هیئت علمی دانشگاه باشد و حقوق یک هیئت علمی را دریافت نماید و اینده کاری چندان جالبی برای دکترای پرستاری در ایران وجود ندارد و حدود 15 دانشگاه در این رشته دانشجوی دکترا پذیرش می کنند.

میزان حقوق درجات پرستاری

برای پرستاران در بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، مراکز درمانی ، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی امکان اشتغال فراهم است. شرایط محیط کار و میزان درآمد پرستاران با توجه به نوع مسئولیتی که دارند و بخش های بیمارستانی که در آنجا مشغول هستند ، متفاوت است. برای مثال پرستاری که در بخش اورژانس بیمارستان فعالیت می کند با پرستار بخش اطفال ، بخش داخلی و جراحی ، اتاق عمل ، ICU و CCU شرایط کاری متفاوتی دارند و وظایف محول شده به آنها نیز متفاوت است.

در سال جدید درآمد پرستاری در بیمارستان های دولتی حدود 4 میلیون تومان در ماه و در بیمارستان های خصوصی حدود 5 تا 8 میلیون تومان است که البته هر سال افزایش می یابد.

درجات پرستاری

نوع درجه وظایف و مسئولیت ها
پرستاران مترون  سرپرستار کل پرستاران و ماماهای بیمارستان هستند و اتاقی جداگانه در بیمارستان دارند.
سوپروایزر  هر شیفت یک سوپروایز دارد که نطارت و کنترل بخش ها را بر عهده دارند و لباس این پرستاران نیز سرمه ای است.
هدنرس هدنرس یا سرپرستار ، در هر بخش وجود دارد که به اعمال پرسنل هر بخش نظارت دارند.
استف استف ها معاون هدنرس هستند و در نبود هدنرس را مسئولیت بخش را به عهده دارند.
پرستار روتیشن دریافت اطلاعات بیمار و تحویل به پزشک ، کمک به بیمار ، فراهم کردن غذا و داروی بیمار از وظایف پرستار روتیشن است که لباسشان نیز سفید است.

 

با سابقه کار بیشتر و ارتقا تحصیلات ، درجه پرستار بیشتر می شود و بالاترین درجه پرستاری نیز مترون ها هستند که یک اتاق جداگانه در بیمارستان به آنها اختصاص داده می شود و سرپرستار کل پرستاران و ماماهای بیمارستان هستند و حقوق بیشتری نیز دریافت می کنند. پس شما با ادامه تحصیل در دکترای پرستاری می توانید به بالاترین درجه این شغل یعنی مترون ارتقا پیدا کنید و با سابقه کار بیشتر حتی می توانید به عنوان رییس بیمارستان مشغول به کار شوید.

احتمالا این را هم بپسندید  دفترچه انتخاب رشته پرستاری - دانلود دفترچه انتخاب رشته پرستاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کارشناس پرستاری چیست ؟ – معرفی و راهنمای کارشناسی پرستاری

کارشناس پرستاری چیست ؟ – معرفی و راهنمای کارشناسی پرستاری

  رشته پرستاری در مقطع کارشناسی طول دوره تحصیلی 4 ساله دارد و رشته ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر