از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

جهش تحصیلی در ابتدایی 📞 بررسی شرایط و نحوه ثبت نام جهشی ابتدایی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

جهش تحصیلی در ابتدایی

جهش تحصیلی در ابتدایی این امکان را برای دانش آموزان این مقطع فراهم می سازد که بتوانند دو پایه تحصیلی را به صورت همزمان بخوانند و مدت زمان تحصیل خود را کاهش دهند. برای جهش تحصیلی دانش آموز با استعدادی که شرایط لازم را داشته باشد، بایستی مراحل مختلف را پشت سر گذاشته و نمره های لازم را کسب کند. دو موضوع بهتر است برای تمامی دانش آموزان ابتدایی مورد بررسی قرار بگیرد. اولین موضوع بهره هوشی دانش آموز و سنجش اینکه آیا دانش آموز پتانسیل جهش تحصیلی را دارد یا نه و دوم اینکه شرایط جهش تحصیلی در ابتدایی را دارا می باشد یا خیر. آگاهی از این دو موضوع باعث می شود شما قادر باشید تصمیم گیری های لازم را با اطلاعات کافی اتخاذ کنید. برای اطلاع از شرایط و چگونگی جهش تحصیلی در مقطع ابتدایی، لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

شما دانش آموزان عزیزی که قصد شرکت در امتحانات جهش تحصیلی را دارید ، می توانید برای بهره مندی از مشاوره تخصصی برنامه ریزی جهش تحصیلی و دریافت برنامه ریزی مختص به خودتان ، همچنین اطلاع از شرایط جهشی خواندن در پایه های مختلف ،  با مشاوران ارشد مجموعه پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط جهش تحصیلی در ابتدایی

دانش آموزانی که تمایل دارند یکی از پایه های تحصیلی را در مقطع ابتدایی به صورت جهشی بخوانند، در قدم اول بایستی شرایط چنین کاری را داشته باشند. این موارد در بخشنامه آورده‌ شده‌ اند و لازم الاجرا می باشند. شرایط ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی عبارتند از:

 • شرط اول مربوط به نمرات دانش آموز می شود. دانش آموز می بایست در تمامی دروس کارنامه خود نمره خیلی خوب را کسب کرده‌ باشد.
 • فاکتور بعدی، ضریب هوشی متفاضی می باشد که از طریق نمره آزمون هوش مشخص می شود. برای اقدام به جهش تحصیلی، داوطلب باید از طریق پاسخگویی به سوالات در این آزمون حداقل نمره 120 را به دست بیاورد.
 • دانش آموزانی که شرایط لازم را برای تحصیل جهشی نداشته باشند، می توانند در سال های بعدی شانس خود را در این زمینه دوباره امتحان کنند.
 • امکان جهشی خواندن‌ برای بار دوم نیز وجود دارد و متقاضیان در صورت کسب نمره های قبولی می توانند دوباره نسبت به جهشی خواندن‌ پایه های تحصیلی در مقطع ابتدایی یا دبیرستان اقدام کنند.
 • جهش تحصیلی در ابتدایی در پایه اول وجود ندارد و این قابلیت فقط برای پایه های بالاتر در دسترس می باشد.

مرتبط بخوانید : مای مدیو جهش تحصیلی

زمان ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی

علاقه مندان به جهشی خواندن‌ پایه های تحصیلی ابتدایی می بایست از زمان ثبت نام جهش تحصیلی مطلع باشند تا بتوانند در زمان مقرر نسبت به نام نویسی اقدام کنند. این زمان بعد از امتحانات پایان ترم دوم شروع می شود چرا که دانش آموز ابتدا باید کارنامه پایه تحصیلی قبلی خود را دریافت کرده‌ و نسبت به وضعیت معدل خود اطمینان حاصل کند. سپس قادر خواهد بود در صورت داشتن شرایط مورد نیاز ، مراحل ثبت نام برای جهش تحصیلی را انجام دهد. بنابراین زمان ثبت نام جهش تحصیلی اواخر خرداد یا اوایل تیرماه می باشد.

منابع آزمون جهش تحصیلی در ابتدایی

برای اینکه دانش آموز قادر به جهش تحصیلی باشد می بایست نمره قبولی را در آزمون هوش کسب کرده‌ باشد. برای دستیابی به این نمره، دانش آموز باید با منابع ازمون آشنایی داشته باشد تا بتواند از طریقه مطالعه آنها نمره مورد نظر را کسب کند. مهم ترین منابع این آزمون کتاب های درسی دانش آموز هستند. لازم است متقاضی جهش تحصیلی، کتاب های درسی پایه ای که تمام کرده‌ است را به علاوه کتاب های درسی پایه ای که قصد دارد به صورت جهشی بخواند برای این آزمون مورد مطالعه قرار دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  جهشی اول به سوم 📞 راهنمای ثبت نام جهش تحصیلی اول به سوم

برای مثال اگر دانش آموز قصد دار پایه سوم را به صورت جهشی بخواند و مستقیما از پایه دوم به پایه چهارم حهش داشته باشد، لازم است دروس پایه دوم و سوم را برای آزمون بخواند. علاوه بر این درصد زیادی از سوالات مربوط به پرسش های هوش می شود که برای تمرین پاسخ به چنین سوالاتی شما می توانید از منابعی مثل کتاب سنجش هوش و استعداد گاج یا کتاب 1000 تست استعداد تحلیلی بهره بگیرید.

مرتبط بخوانید : برنامه ریزی برای جهشی خواندن

سایت ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی

جهش تحصیلی در ابتدایی

متقاضیان جهش تحصیلی در ابتدایی از طریق چه سایتی می توانند اقدام به ثبت نام کنند؟ دانش آموزان پس از دریافت کارنامه نوبت دوم، ابتدا باید هماهنگی های لازم را با مدیر مدرسه خود انجام دهند تا مدیر بتواند فرایند های اداری لازم را انجام داده‌ و آنها را به درستی راهنمایی کند. دستورالعمل های مربوط به جهشی هرساله در قالب بخش نامه ای در اختیار مدارس ابتدایی و مدیران آنها قرار می گیرد. سپس دانش آموز می بایست با مراجعه به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir هزینه ثبت نام را پرداخت کرده‌ و سایر مراحل نام نویسی را پشت سر بگذارد.

مراحل ثبت نام امتحانات جهشی به صورت زیر است :

 • وارد سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوید.
 • شماره ملی و سری سریال شناسنامه دانش آموز را وارد کنید.
 • وارد پروتال کاربری دانش آموز شوید.
 • گزینه “جهش تحصیلی” را انتخاب کنید.
 • مدارک و اطلاعات لازم را ارائه کنید.
 • هزینه امتحانات جهشی را پرداخت نمایید.
 • ثبت نام به پایان رسیده است.

مرتبط بخوانید : شرایط جهشی خواندن

سوالات متداول

 • اگر تمامی نمره های دانش آموز خیلی خوب باشد و تنها یکی از نمرات او خوب باشد می تواند نسبت به جهش تحصیلی اقدام کند؟
احتمالا این را هم بپسندید  جهشی هفتم به نهم 1402 📞 جهشی خواندن هفتم به نهم

خیر، برای جهش تحصیلی در این مقطع، حتما باید صد درصد نمرات دانش آموز خیلی خوب باشد.

 • آیا امکان جهش تحصیلی برای پایه اول ابتدایی نیز وجود دارد؟

خیر،جهش تحصیلی برای تمام پایه های ابتدایی به جز پایه اول تعریف می شود.

 • برای ثبت نام جهش تحصیلی چگونه اقدام کنیم؟

ثبت درخواست جهش تحصیلی دانش آموزان بر عهده مدیر مدرسه می باشد. شما می توانید از طریق مراجعه به دفتر مدیر، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام جهشی

ثبت نام جهشی 📞 صفر تا صد ثبت نام جهش تحصیلی 1403

ثبت نام جهشی مورد تقاضای دانش آموزانی است که تمایل دارند یکی از پایه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر