از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

جهشی خواندن نهم به یازدهم 📞 راهنمای ثبت نام جهشی نهم به یازدهم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

جهشی خواندن نهم به یازدهم

جهشی خواندن برای جلو افتادن‌ در سال های تحصیلی برای دانش آموزانی که از توانایی هوشی و تحصیلی بالاتری برخوردار هستند ، یک فرصت محسوب می شود و می توانند زودتر وارد دانشگاه شوند. امتحانات جهش تحصیلی در پایه های متوسطه اول ، متوسطه دوم و ابتدایی ، برگزار می شوند. دانش آموزان می توانند پس از ثبت درخواست خود در دفتر مدیریت مدرسه ، منتظر بررسی درخواست و مدارک خود باشند و در صورت موافقت با درخواست آنها ، در امتحانات شرکت کنند. در این مطلب می خواهیم شرایط و راهنمای جهشی خواندن نهم به یازدهم را ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیزی که قصد شرکت در امتحانات جهش تحصیلی را دارید ، می توانید برای بهره مندی از مشاوره تخصصی برنامه ریزی جهش تحصیلی و دریافت برنامه ریزی مختص به خودتان ، با مشاوران ارشد مجموعه پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

امکان جهشی خواندن نهم به یازدهم

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم ، دانش آموزان می توانند در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم ، جهش تحصیلی داشته‌ باشند. در هر مقطع فقط یکبار امکان جهشی خواندن وجود دارد. در واقع ، دانش آموز در کل دوران تحصیل خود می تواند حداکثر سه پایه تحصیلی را جهش داشته‌ باشد. جهش تحصیلی در پایه های اول به سوم ، دوم به چهارم ، سوم به پنجم ، چهارم به ششم ، هفتم به نهم و دهم به دوازدهم ، بیشترین متقاضیان را دارد و با درخواست جهش تحصیلی در این پایه ها موافقت می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  جهش تحصیلی در ابتدایی 📞 بررسی شرایط و نحوه ثبت نام جهشی ابتدایی

اما در پایه های اول هر مقطع یعنی پایه های اول ابتدایی ، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم ، شرایط جهشی خواندن سخت تر است و در اکثر موارد نیز با درخواست جهشی در این پایه ها موافقت نمی شود. بنابراین برای ثبت نام جهشی نهم به یازدهم ، به احتمال زیاد با درخواست شما موافقت نشود مگر آنکه شرایط ویژه ای داشته‌ باشید.

مرتبط بخوانید : برنامه ریزی برای جهشی خواندن

شرایط جهشی خواندن نهم به یازدهم

دانش آموزان برای جهش تحصیلی در مقطع متوسطه دوم باید از شرایطی برخوردار باشند. این شرایط به شرح زیر هستند :

  • دارا بودن‌ حداقل معدل 18.5
  • کسب حداقل نمره 17 در تمام امتحانات
  • ثبت درخواست حداکثر تا دو هفته قبل از برگزاری امتحانات خردادماه
  • موافقت والدین
  • دانش آموزانی که در سال های قبل برای ثبت نام جهش تحصیلی اقدام کرده‌ اند اما موفق به کسب حداقل امتیاز نشده‌ اند می توانند تقاضای مجدد برای ثبت نام جهش تحصیلی داشته‌ باشند.
  • دانش آموزان جهشی با دانش آموزان تجدیدی به صورت همزمان آزمون می دهند.
  • برای جهش تحصیلی نهم به یازدهم ، آزمون IQ برگراز می شود. اگر نمره IQ دانش آموز بالاتر از 120 شود ، اجازه شرکت در امتحانات جهشی را خواهد داشت.

مرتبط بخوانید : امتحانات جهشی کی برگزار می شود

زمان و نحوه ثبت نام جهش تحصیلی

جهشی خواندن نهم به یازدهم

دانش آموزان برای ثبت نام جهشی نهم به یازدهم باید به مدرسه مراجعه کنند و مدارک را ارائه نمایند. زمان ثبت نام جهش تحصیلی حداکثر تا دو هفته قبل از برگزاری امتحانات خردادماه است و اگر در تاریخ مشخص درخواست ثبت نشود ، به درخواست های بعدی رسیدگی نخواهد شد. دانش آموزان بعد از ارائه مدارک باید منتظر اعلام نتایج از سوی مدرسه باشند و سپس در امتحانات تست هوش و همچنین امتحانات جهشی شرکت کنند. در نهایت پس از برگزاری تمام آزمون ها ، نتایج در شهریورماه اعلام می گردد و در صورت پذیرفته‌ شدن‌ ، دانش آموز از مهرماه وارد پایه یازدهم خواهد شد.

مرتبط بخوانید : راهنمای تست هوش جهش تحصیلی

سوالات شما

  • آیا با درخواست جهشی نهم به یازدهم موافقت می شود؟
احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام جهش تحصیلی 1402 📞 زمان و سامانه ثبت نام جهش تحصیلی

جهش تحصیلی در پایه های هفتم به نهم و دهم به دوازدهم امکان پذیر است. با درخواست جهش نهم به یازدهم فقط در برخی موارد خاص موافقت می شود.

  • شرایط ثبت نام جهش تحصیلی نهم به یازدهم به چه صورت است؟

ثبت نام جهشی نهم به یازدهم نیازمند برخورداری از معدل و سوابق تحصیلی مناسب است.

  • برای ثبت نام جهش تحصیلی متوسطه دوم به چه معدلی نیاز است؟

دارا بودن‌ حداقل معدل 18.5 برای ثبت نام جهش تحصیلی متوسطه دوم الزامی است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین پایه برای جهشی خواندن

بهترین پایه برای جهشی خواندن 📞 بهترین پایه جهشی در مقاطع مختلف

بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند که یک یا چند پایه تحصیلی خود را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر