از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تغییر رشته به کامپیوتر 📞 شرایط ، مدارک و دروس تغییر رشته به کامپیوتر

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تغییر رشته به کامپیوتر

کامپیوتر از رشته‌ های شاخه فنی حرفه ای است و علاقه مندان بسیاری دارد. با ادامه تحصیل در این رشته‌ می توان به عنوان مهندس کامپیوتر فارغ التحصیل شد و در شرکت های طراحی سایت ، خدمات شبکه کامپیوتری و … فعالیت کرد. این رشته‌ را می توان در زمان انتخاب رشته‌ نهم به دهم انتخاب کرد و مدت تحصیل در آن 3 سال است. اگر به رشته‌ کامپیوتر علاقه دارید و می خواهید تغییر رشته‌ دهید ، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را برای شرایط و زمان ثبت نام تغییر رشته به کامپیوتر راهنمایی کنیم.

برای اطلاع از شرایط و نحوه تغییر رشته در مدرسه و در دانشگاه و پرسیدن سوالات خود در این خصوص ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید. بهتر است با اطلاع از تمامی قوانین و شرایط ، آگاهانه وارد رشته مورد علاقه تان شوید. 

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط ورود به رشته‌ کامپیوتر

همانطور که در ابتدای مطلب هم شرح دادیم ، رشته‌ کامپیوتر از شاخه های فنی حرفه ای محسوب می شود و داوطلبان می توانند در زمان انتخاب رشته‌ نهم به دهم وارد این رشته‌ شوند. ورود به رشته‌ کامپیوتر نیازمند کسب حداقل نمره 12 در درس کار و فناوری و هنر و حداقل نمره 10 در دروس علوم و ریاضی می باشد. همچنین دانش آموزان باید حداقل معدل کل بالای 12 را داشته باشند و مجموع سه نمره کسب شده‌ در سه پایه هفتم ، هشتم و نهم درس های ریاضی ، علوم و حرفه و فن ، کمتر از ضریب 30 نباشد. اگر دارای نمرات فوق باشید می توانید وارد رشته‌ کامپیوتر شوید البته باید طبق فرم هدایت تحصیلی ، صلاحیت لازم برای این رشته‌ را نیز داشته باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته به هنر 📞 شرایط ، مدارک و دروس تغییر رشته به هنر در مدرسه و دانشگاه

رشته‌ های مجاز به تغییر رشته به کامپیوتر

ممکن است در زمان انتخاب رشته‌ نهم به دهم ، نمرات لازم برای ورود به رشته‌ کامپیوتر را نداشته باشید و یا در هر صورت ، وارد این رشته‌ نشوید و در سایر رشته‌ ها ثبت نام کنید. اگر همچنان به رشته‌ کامپیوتر علاقه دارید ، شما می توانید برای تغییر رشته‌ اقدام کنید. تغییر رشته‌ به کامپیوتر از تمام رشته‌ های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، فنی حرفه ای و کاردانش امکان پذیر است و با درخواست تغییر شاخه نیز احتمال موافقت وجود دارد.

شرایط تغییر رشته‌ به کامپیوتر

مهم ترین شرط تغییر رشته‌ به کامپیوتر ، شرکت در امتحانات دروس تخصصی این رشته‌ و کسب نمرات لازم است. شما باید در طول سال تحصیلی که تصمیم به تغییر رشته‌ دارید ، با مشاور مدرسه خود چند جلسه مشاوره داشته باشید و با آگاهی از دروس تخصصی رشته‌ کامپیوتر ، بازار کار این رشته‌ ، سختی های تحصیلی در رشته‌ کامپیوتر و … اقدام به ثبت درخواست کنید.

علاوه بر شرکت در امتحانات و کسب نمرات مدنظر مدرسه ، لازم است نظر موافقت والدین خود را نیز دریافت کنید. فرم درخواست تغییر رشته‌ شما باید توسط پدر و مادرتان مهر و امضا شود و به مدرسه تحویل داده‌ شود.

مرتبط بخوانید : معرفی انشگاه های آزاد تهران رشته کامپیوتر

زمان ثبت نام تغییر رشته‌ در مدرسه

تغییر رشته‌ به کامپیوتر نیازمند ثبت درخواست است و باید در زمان مقرر اقدام به ثبت درخواست نمایید. زمان ثبت نام تغییر رشته‌ ، حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خردادماه و شهریورماه می باشد. شما در مهلت تعیین شده‌ باید فرم تغییر رشته‌ را از مدرسه دریافت کرده‌ و تکمیل کنید. این فرم ابتدا در مدرسه و سپس در آموزش و پرورش بررسی خواهد شد و سپس زمان برگزاری امتحانات اعلام می گردد.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته از پزشکی به دندانپزشکی 📞 شرایط و راهنمای تغییر رشته از پزشکی به دندانپزشکی

لازم به ذکر است که شما برای تغییر رشته‌ می توانید هم در امتحانات خردادماه و هم در امتحانات شهریورماه شرکت نمایید. محل برگزاری امتحانات نیز در صورت دایر بودن رشته‌ کامپیوتر در مدرسه فعلی شما ، در همان مدرسه خواهد بود اما اگر در مدرسه کنونی ارائه نشود ، مدرسه برگزار کننده‌ امتحانات توسط آموزش و پرورش مشخص شده‌ و به شما اعلام خواهد شد.

دروس امتحانی و زمان برگزاری امتحانات تغییر رشته‌

دروس امتحانی تغییر رشته به کامپیوتر ، تمام دروس تخصصی این رشته‌ هستند. اسامی دروس رشته‌ کامپیوتر در پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم به شرح زیر می باشند :

لیست دروس پایه دهم

 • فیزیک
 • ریاضی 1
 • نصب و راه‌ اندازی سیستم‌ های رایانه‌ ای
 •  تولید محتوای الکترونیک و برنامه‌ سازی
 • نقشه کشی فنی رایانه‌ ای
 • دانش فنی پایه
 • الزامات محیط کار

مرتبط بخوانید : رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه آزاد

دروس تغییر رشته پایه یازدهم

 • شیمی
 • ریاضی 2
 • پیاده‌ سازی سیستم‌ های اطلاعاتی و طراحی وب
 • توسعه برنامه‌ سازی و پایگاه داده

لیست دروس پایه دوازدهم

تغییر رشته به کامپیوتر

 • ریاضی 3
 • نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت‌ افزار
 • تجارت الکترونیک و امنیت شبکه
 • کارآموزی
 • دانش فنی تخصصی
 • اخلاق حرفه ای
دروس عمومی میان رشته‌ های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش مشترک هستند و شما از هر رشته‌ ای وارد رشته‌ کامپیوتر شوید ، نیازی به شرکت در امتحانات دروس عمومی نیست.
سوالات شما
 • معدل لازم برای تغییر رشته به کامپیوتر چقدر است؟

برای تغییر رشته‌ به کامپیوتر باید نمرات لازم را در امتحانات دروس تخصصی کامپیوتر کسب کنید.

 • امتحانات تغییر رشته‌ در چه تاریخی برگزار می شوند؟

زمان برگزاری امتحانات تغییر رشته‌ در خردادماه یا شهریورماه می باشد.

 • از کدام رشته‌ ها می توان وارد رشته‌ کامپیوتر شد؟

دانش آموزان از تمام رشته‌ های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، فنی حرفه ای و کاردانش ، امکان تغییر رشته‌ به کامپیوتر را دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تغییر رشته به تربیت بدنی

تغییر رشته به تربیت بدنی 📞 شرایط ، مدارک و دروس تغییر رشته به تربیت بدنی

رشته‌ تربیت بدنی یکی از رشته‌ های ارائه شده‌ در شاخه فنی حرفه ای است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر