از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ترمیم معدل 📞 راهنمای ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ترمیم معدل

ترمیم معدل برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری که دارای معدل پایینی هستند ، امکان پذیر می باشد. آموزش و پرورش شرایطی را فراهم کرده‌ است که داوطلبان کنکور سراسری که سوابق تحصیلی آن ها برای شرکت در این آزمون در نظر گرفته می شود ، اما دارای معدل پایینی هستند بتوانند در امتحانات ترميم معدل شرکت کنند و معدل خود را ارتقا دهند. این دسته از متقاضیان فقط باید در نظر داشته باشند که برای شرکت در امتحانات ترميم معدل ، قبل از برگزاری امتحانات نهایی در خرداد ، شهریور و یا دی ماه اقدام نمایند. در ادامه این مقاله قصد داریم به راهنمای ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1403 بپردازیم.

چنانچه پیرامون ترميم معدل ابهاماتی برایتان وجود دارد و نیازمند راهنمایی هستید ، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماساز طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ترمیم معدل چیست ؟

همانطور که اطلاع دارید، علاوه بر عملکرد داوطلب در کنکور سراسری ، سوابق تحصیلی او نیز در قبولی نهایی او در دانشگاه اهمیت دارد. این موضوع سبب نگرانی دسته ای از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری شده‌ است که معدل پایینی دارند.

خوشبختانه آموزش و پرورش برای داوطلبان کنکور سراسری با معدل پایین ، راه حل استفاده از ترمیم معدل را پیشنهاد می کند. مطابق با این توضیحات داوطلبانی که معدل پایینی دارند ؛ می توانند در امتحانات ترميم معدل شرکت کنند و سوابق تحصیلی خود را بهبود ببخشند. هر فرد در طول دوران تحصیل خود مجاز است یکبار در امتحانات ترمیم معدل شرکت کند اما در انتخاب تعداد دروس محدودیتی ندارد.

در این رابطه بخوانید :  امکان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه های نظام جدید

اهمیت ترمیم معدل برای کنکور 1403 چیست ؟

اهمیت ترميم معدل در این است که داوطلبان کنکور سراسری که دارای معدل دیپلم پایینی هستند ، می توانند در فرصتی که در اختیارشان قرار داده‌ می شود ؛ مجدد در امتحانات نهایی شرکت کنند و با کسب نمرات بالاتر معدل خود را بهبود دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  سامانه مای مدیو ترمیم معدل 📞 راهنمای ثبت نام ترمیم معدل در مای مدیو

متقاضیان می توانند برای ترمیم معدل فقط در امتحانات دروسی شرکت کنند که نمره خوبی در آن ها کسب نکرده‌ اند. پس از شرکت در امتحانات ترميم معدل ، نمرات جدید به عنوان سوابق تحصیلی داوطلب در نظر گرفته می شود ولی در کارنامه او درج نمی گردد.

در نهایت داوطلبی که اقدام به ترميم معدل کرده‌ است ، می تواند کد رشته‌ محل هایی از کنکور سراسری را که دارای شرط معدل هستند همچون دانشگاه فرهنگیان را نیز انتخاب کند. به عبارت کلی تر ترمیم معدل دیپلم ، شانس قبولی داوطلب را در کنکور سراسری افزایش می دهد. البته لازم است بدانید اگر داوطلبی در امتحانات ترمیم معدل شرکت کند اما نمرات جدید او کم تر از نمرات قبلیش باشد ، نمره بالاتر برای او لحاظ می گردد.

در این رابطه بخوانید : ترمیم معدل برای خارج از کشور

افراد مجاز برای شرکت در ترميم معدل دیپلم

کاربرد ترميم معدل فقط برای داوطلبانی است که قصد دارند در کنکور سراسری شرکت کنند یا در رشته‌ های ارائه شده‌ بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته‌ کنند ؛ می باشد. شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال ایجاد شود که چه کسانی مجاز به استفاده از قانون ترميم معدل هستند. به طور کلی سه دسته از دانش آموزان به شرح موارد زیر مجاز هستند در امتحانات ترميم معدل شرکت کنند:

 • دسته اول : فارغ التحصیلان با مدرک دیپلم رشته‌ های نظری شامل ریاضی ، تجربی و انسانی پس از سال 84
 • دسته دوم : فارغ التحصیلان با مدرک پیش دانشگاهی پس از سال 91
 • دسته سوم : فارغ التحصیلان نظام جدید 6-3-3 با مدرک دیپلم پس از سال 98
احتمالا این را هم بپسندید  ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات در my medu ir ✨ راهنمای کامل

مطابق با این توضیحات ، دارندگان دیپلم نظام قدیم قبل از سال 84 و فارغ التحصیلان با مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش ، مشمول سوابق تحصیلی نیستند و به همین دلیل نمی توانند در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنند.

زمان و محل ثبت نام جهت ترمیم معدل برای کنکور 1403

مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم افرادی که قصد دارند در امتحانات ترميم معدل شرکت کنند ، باید یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی در خرداد ماه ، شهریور و یا دی ماه اقدام کنند. معمولا هر ساله امتحانات ترمیم معدل در مدارس بزرگسالان است. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در امتحانات ترميم معدل دیپلم شرکت کنند، باید یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی به مدرسه بزرگسالی در منطقه آموزشی که در آنجا مدرک خود را دریافت کرده‌ اند ، مراجعه کنند و سپس مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. لازم است اشاره داشته باشیم که داوطلبان برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل باید برای هر درس مبلغی را به عنوان هزینه چاپ و تصحیح اوراق بپردازند.

در این رابطه بخوانید : مدارک لازم برای ثبت نام ترمیم معدل

سوالات متداول

 • امکان ترميم معدل در چه بازه زمانی وجود دارد ؟

داوطلبان باید یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی در خرداد ، شهریور و یا دی ماه جهت ترميم معدل اقدام کنند.

 • اهمیت ترميم معدل چه می باشد ؟

دسته ای از داوطلبان کنکور سراسری که دارای معدل پایینی هستند ، می توانند با شرکت در امتحانات ترميم معدل ، سوابق تحصیلی خود را بهبود دهند.

 • آیا پس از ترميم معدل ، نمرات داوطلب در کارنامه او درج می شود ؟

ترميم معدل صرفا جهت بهبود سوابق تحصیلی داوطلب برای شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه می باشد. معدل ترمیمی در کارنامه او درج نمی شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ترمیم نمره نظام جدید

ترمیم نمره نظام جدید 📞 امکان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه های نظام جدید

  ترمیم نمره دروس نهایی برای دیپلمه های نظام جدید فرصتی برای بهبود سوابق تحصیلی …

9 نظر

 1. سلام خسته نباشید
  من در یک درس تجدید میشم بعد اگر شهریور اون درس رو امتحان بدم تا نمره قبولی کسب کنم بعد دی میتونم تو امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم تا نمره همه دروس رو ببرم بالا یا باید همون شهریور همشو شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 2. خب ما که نطام قدیم نبودیم نطام جدید بودیم ولی دیپلم قبل سال ۸۴ هست اونوقت چی

 3. فهیمه ربانی

  با سلام و تشکر از زحماتتون
  من دیپلم انسانی هستم فارغ التحصیل سال ۸۷-۸۸ لیسانس علوم تربیتی ورودی ۹۰ چندوقتی هس ک واقعا دوس دارم کنکور تجربی بدم و پزشکی قبول بشم چ کارهایی باید انجام بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 4. سلام بنده دیپلم کارودانش نظام جدید دارم
  برای کنکور تجربی ثبت نام کردم
  حالا سوابق تحصیلی ۵۰درصد اهمیت داره
  ولی چون بنده دیپلم کارودانش دارم از این سوابق محروم میشم
  باید چکار کنم ک بتونم امتیاز سوابق تحصیلی رو دریافت کنم (۵۰٪)

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت کنید. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 5. سلام من دوازدهم الکترونیک هستم برای کنکور ریاضی 1403 ثبت نام کردم برای ترمیم معدل و سوابق تحصیلی باید دروس عمومی رو هم امتحان بدم خردادماه یا نه فقط دروس تخصصی رشته ریاضی

  • پاسخ با ما

   با سلام. لازم است در امتحانات دروس عمومی هم شرکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر