از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ترمیم معدل کارشناسی پیام نور – شرایط جدید ترمیم معدل کارشناسی پیام نور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ترمیم معدل کارشناسی پیام نور

 

بعضی از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور که معدل بالایی را کسب نکرده اند ولی هم اکنون برای شرکت در آزمون ارشد ، ورود به شغل و یا اپلای ، نیاز به معدل بهتری دارند ، متقاضی ترمیم معدل خود هستند و می خواهند با شرکت مجدد در امتحانات دروس دارای نمره پایین ، معدلشان را بهبود ببخشند. با توجه به اینکه سوالات زیادی در خصوص ترمیم معدل کارشناسی پیام نور وجود دارد ، ادامه این مطلب را به توضیح این موضوع پرداخته ایم تا راهنمایی های لازم را ارائه کنیم.

شما عزیزان می توانید برای برای دریافت پاسخ سوالات خود راجع به ترميم معدل کارشناسی پیام نور ، با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا امکان ترميم معدل در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور وجود دارد

اولین سوالی که ممکن است شما هم داشته باشید این است که آیا امکان ترمیم معدل کارشناسی دانشگاه پیام نور وجود دارد ؟ در پاسخ به این سوالات لازم است بدانید که دانشگاه پیام نور شرایطی را فراهم کرده است تا دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره کارشناسی تمام رشته های تحصیلی ، بتوانند با شرکت در امتحانات بعضی دروس ، معدل پایین خود را جبران کنند و اگر شما هم دانشجوی پیام نور هستید و یا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اید ، در صورتی که معدلتان پایین است ، می توانید با شرکت در امتحانات ترمیم نمره ، معدلتان را افزایش دهید.

آیا نیاز به شرکت در امتحانات ترمیم معدل کارشناسی پیام نور می باشد ؟

هدف از ترمیم معدل کاشناسی ، شانس قبولی بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و یا شانس بیشتر برای استخدام است. البته دانشجویانی که معدل کارشناسی آنها کمتر از 12 است ، دانشگاه از آنها می خواهد که برای اخذ مدرک کارشناسی خود در طرح ترمیم معدل شرکت کنند ولی سایر دانشجویان دارای معدل پایین نیز امکان شرکت در این طرح را دارند.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل برای خارج از کشور 

شرایط ترمیم معدل کارشناسی پیام نور

شرکت در طرح ترمیم معدل کارشناسي پیام نور یکسری شرایط و ضوابط دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :

 • حداقل معدل لازم برای اخذ مدرک کارشناسی دانشگاه پیام نور ، معدل 12 است و دانشجویان دارای معدل پایین تر از 12 می توانند در امتحانات ترميم معدل شرکت کنند.
 • امتحانات ترمیم معدل کارشناسی پیام نور فقط برای دروسی برگزار می شود که دانشجو در آن دروس نمرات 10 تا 12 را کسب کرده است و برای دروس با نمره بالاتر از 12 ، اجازه شرکت در ترمیم نمره نیست.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور مجازند که حداکثر 10 واحد درسی به عنوان واحدهای درسی جبرانی برای ترميم معدل خوذ اخذ کنند.
 • دانشجویانی که در امتحان ترمیم معدل شرکت می کنند در صورت کسب نمره پایین تری از نمره امتحان قبلی ، همان نمره قبلی ملاک قرار می گیرد و در کارنامه ثبت می شود.
احتمالا این را هم بپسندید  گرفتن فوق دیپلم در کارشناسی پیوسته پیام نور 📞 ایا دانشجوی کارشناسی پیام نور میتواند مدرک کاردانی بگیرد

فرم ثبت درخواست ترمیم معدل کارشناسی پیام نور

دانشجویان متقاضی ترمیم معدل کارشناسي پیام نور ، برای ثبت درخواست خود باید به دفتر مدیر گروه آموزشی رشته تحصیلی خود مراجعه نمایند و فرم ترمیم معدل را تکمیل کنند. برای تکمیل فرم ترمیم معدل ، اطلاعات زیر لازم است :

اینجانب ………………………………….. به شماره دانشجویی ……………………….دانشجوی مقطع کارشناسی نوبت اول یا نوبت دوم ورودی سال …………… رشته/گرایش ………………………………………..که تاکنون تعداد ………..واحد را با معدل …………….گذرانده ام و معدل کل اینجانب ………….. است، با توجه به معدل کل زیر 12 ، درخواست گذراندن مجدد ……….. واحد درسی به منظور ترمیم معدل را دارم. خواهشمند است موافقت خود را در این زمینه اعلام فرمایید. در ضمن بدین وسیله متعهد میگردم تا تمام تلاش خود را برای فارغ التحصیل شدن در این فرصت داده شده به اینجانب، به کارگیرم.

فرم فوق باید به امضای مدیر محترم آموزش و  معاون یا ریيس محترم دانشکده برسد و پس از اعلام دروس توسط دانشکده،  واحدها توسط آموزش کل برای دانشجو ثبت می گردد.

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل کارشناسی ارشد – شرایط ترمیم معدل ارشد در تمام دانشگاه ها

سوالات متداول

 • آیا ترميم معدل در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور امکان پذیر است ؟

بله دانشجویان دارای معدل پایین دانشگاه پیام نور می توانند با ثبت نام در طرح ترميم معدل ، معدل خود را ارتقا دهند.

 • شرایط ترمیم معدل کارشناسی پیام نور چیست ؟

شرایط ترميم معدل کارشناسی پیام نور به طور کامل در این مطلب بررسی شد.

 • برای ترميم معدل کارشناسی پیام نور حداقل چند واحد درسی می توان اخذ کرد ؟
احتمالا این را هم بپسندید  شهریه خوابگاه دانشگاه پیام نور 1402 📞 هزینه خوابگاه دانشگاه پیام نور

دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور می توانند حداکثر 10 واحد درسی برای ترميم معدل خود اخذ کنند

 • آیا ترميم معدل کارشناسی پیام نور شهریه دارد ؟

بله ، دانشجویانی که در طرح ترمیم معدل شرکت می کنند می بایست شهریه متغیر دروس اخذ شده را بپردازند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

حذفیات دروس پیام نور

حذفیات دروس پیام نور 📞 لیست کامل حذفیات امتحانات پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور پس از گذراندن‌ هر ترم و واحدهای درسی باید در امتحانات …

3 نظر

 1. فاطمه قربانی

  سلام ببخشید واقعا راهی برای نرمیم معدل گارشناسی بعد از فارغ التحصیلی وچود داره؟

 2. سلام معدل من ۱۵/۴۷ آیا می تونم در ترمیم نمره شرکت کنیم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر