از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

برنامه ریزی برای کنکور 1400 – بهترین برنامه ریزی کنکور ، رایگان برای شما

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

برنامه ریزی برای کنکور 1400 - بهترین برنامه ریزی کنکور ، رایگان برای شما

 

برنامه ریزی کنکور 1400 برای سه دسته از داوطلبان کاربرد دارد ، داوطلبان نظام جدید که یا پایه دوازدهم هستند و یا یکبار کنکور داده و می خواهند یک سال دیگر نیز پشت کنکور بمانند ، داوطلبان دسته سوم نیز نظام قدیمی ها هستند که اهمیت برنامه ریزی برای این دسته از داوطلبان بیشتر است ، چرا که منابع درسی آن ها به طور کامل تغییر می کند و باید با نظام جدیدی ها ، در یک آزمون مشترک شرکت کنند.

در این مطلب قصد داریم در خصوص نحوه برنامه ریزی رایگان برای کنکور 1400 اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم ، با شروع تابستان شما داوطلبان کنکور سراسری باید فکر اساسی و جدی راجب برنامه ریزی داشته باشید ، اینکه چطور و از درسی شروع کنید ، چگونه برنامه ریزی انجام دهید ، چه ساعت مطالعه ای داشته باشید و … همگی در این مطلب به طور کامل توضیح داده شده است.

اصول برنامه ریزی برای کنکور 1400

مهم ترین و اصلی ترین مشکل داوطلبان در فرایند کنکور ، عدم توانایی در برنامه ریزی صحیح است ، مثلا داوطلبانی هستند که 10 ساعت در روز مطالعه می کنند اما تمام 10 ساعت را فقط به یک درس اختصاص می دهند و در نتیجه با رفتن سر جلسه آزمون آزمایشی و عدم کسب تراز مناسب ، دلزده از درس خواندن می شود.

داوطلبانی هم هستند با کمتر از 10 ساعت مطالعه در روز ، بسیار بهتر عمل می کنند و با تنظیم یک برنامه ریزی اصولی ، به هر یک از دروس ساعت مطالعه مشخصی را به نسبت اهمیتی که دارند ، اختصاص می دهند و در نتیجه بازدهی برنامه ریزی افزایش می یابد.

اما مهم ترین اصول تهیه یک برنامه ریزی کارآمد چیست و چطور می توان به برنامه زیزی پایبند بود ؟

شروع برنامه ریزی برای کنکور 1400 از تابستان

اکنون که تابستان فرا رسیده است ، بهترین فرصت برای شروع برنامه ریزی است. اگر دانش آموز هستید ، اهمیت سه ماه تابستان برای شما بیشتر است ، زیرا از مهر ماه با شروع مدارس ، حجم درس هایتان بیشتر می شود و در مقابل زمان کمتری هم دارید.

احتمالا این را هم بپسندید  برنامه ریزی برای کنکور 99 - تمامی رشته ها

پس بهتر است با جمع بندی پایه های دهم و یازدهم در تابستان ، با خیالی راحت به سراغ پایه دوازدهم بروید تا فرصت کافی را برای رسیدن به دروس این پایه را نیز داشته باشید.

برنامه ریزی متناسب با توانایی

برنامه ریزی شما باید متناسب با توانمندی تان باشد یعنی باید ببینید چقدر زمان آزاد دارید و حداکثر چند ساعت در روز می توانید مطالعه داشته باشید. توصیه می شود چند روز اولی که استارت مطالعه را زده اید ، بدون برنامه ریزی و فقط با ثبت ساعت هایی که به هر درس اختصاص داده اید ، مطالعه کنید.

مثلا روز شنبه ، 2 ساعت زیست ، 1/5 ساعت فیزیک ، 1/5 شیمی و 1 ساعت ادبیات مجموعا 6 ساعت درس خوانده اید و روز یکشنبه نیز به همین ترتیب. پس مشخص می شود که توانمندی مطالعاتی شما ، 6 ساعت در روز است و باید به مرور زمان به این 6 ساعت بیافزایید.

قابلیت ارزیابی برنامه ریزی

برنامه ریزی شما باید قابلیت ارزیابی داشته باشد ، حال منظور از ارزیابی برنامه ریزی چیست ؟ یعنی اینکه در انتهای روز ، هفته و ماه بدانید که چقدر از برنامه ریزی را پیش رفته اید. آیا توانسته اید مباحث مشخص شده را تماما جمع بندی کنید ؟ آیا ساعت مطالعه شما به ثبات رسیده است ؟

ارزیابی برنامه ریزی برای کنکور 1400 را می توان با استفاده از دفتر برنامه ریزی درسی متوجه شد. شما با ثبت ساعت مطالعه تان در دفتر برنامه ریزی ، در روز ، هفته و ماه متوجه خواهید شد که در هر درس چقدر پیش رفته اید و چند ساعت مطالعه کرده اید.

مثلا در ابتدای هفته تعیین کرده اید که 50 صفحه از شیمی دهم + 200 از مبحث را تمرین کنید و برای این حجم روزانه 1/5 مطالعه داشته باشید. یعنی باید در انتهای هفته با 9 ساعت مطالعه این حجم از درس و تست را کار کرده باشید.

توجه به دروس بر اساس اهمیت آن ها در برنامه ریزی

در برنامه ریزی برای کنکور 1400 باید به  هر یک از دروس بر اساس ضریبی که دارند ، اهمیت داد. مثلا در کنکور تجربی درس زیست سپس شیمی و پس از آن فیزیک و ریاضی اهمیت بیشتری دارند و تناسب مطالعاتی هفتگی برای این 4 درس در هفته می تواند به صورت زیر باشد :

  • 10 ساعت در هفته برای زیست شناسی
  • 8 ساعت در هفته برای شیمی
  • 7 ساعت در هفته برای فیزیک
  • 6 ساعت در هفته برای ریاضی
احتمالا این را هم بپسندید  برنامه ریزی کنکور 1400 - اصول برنامه ریزی حرفه ای کنکور

البته باید تسلط خودتان را درس های مختلف نیز مد نظر داشته باشید ، ممکن است شما در درس فیزیک ضعیف تر از شیمی باشید و در نتیجه باید به این درس زمان بیشتری را جهت تست و تمرین اختصاص دهید.

زمان های جبرانی در برنامه ریزی

در جدول برنامه ریزی برای کنکور 1400 حتما چند ساعت در هفته را به زمان جبرانی اختصاص دهید. منظور از زمان جبرانی این است که اگر در طول هفته نتوانستید در ساعت مشخصی درس مربوطه را بخوانید ، در زمان جبرانی آن را قرار دهید. روز های جمعه بهترین زمان برای مرور و جبران دروس عقب افتاده است.

نمونه جدول برنامه ریزی برای کنکور 1400

در ادامه نمونه جدول برنامه ریزی رایگان برای کنکور 1400 سه گروه ریاضی ، تجربی و انسانی قرار داده شده است. با استفاده از جدول های برنامه ریزی زیر می توانید در هفته 50 ساعت مطالعه داشته باشید و در یک آزمون آزمایشی نیز شرکت کنید.

ساعت مطالعه دروس بر اساس اهمیتی که دارند ، در این جدول برنامه ریزی رعایت شده است و در روز هم مطالعه می کنید و هم تست میزنید.

هم چنین زمان مدرسه ، استراحت بین درسی و زمان ناهار و شام نیز لحاظ شده است.

 

توصیه می شود که از طریق ارتباط با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی “پاسخ با ما” از مشاوره برنامه ریزی رایگان تخصصی بهره مند شوید. مشاوران به طور مرتب پیگیر برنامه ریزی روزانه شما هستند و با ارائه تکنیک های تست زنی و آموزش شیوه مطالعه هر یک از دروس ، شما را در رسیدن به هدفتان یاری می کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

قبول نشدن در کنکور - این پایان راه نیست 10 ترفند بازسازی نیرو برای کنکور بعدی

قبول نشدن در کنکور – این پایان راه نیست 10 ترفند بازسازی نیرو برای کنکور بعدی

  پس از برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج برخی از داوطلبان از عملکرد خود …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر