از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند 📞 راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ؟ از سوالات علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان این است که برای رسیدن به شغل معلمی چند سال باید در رشته‌ های مختلف در این دانشگاه تحصیل کنند. رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان ، در مقطع کارشناسی ارائه می گردد. به این معنی که متقاضیان پس از چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و یا تربیت دبیر شهید رجایی ، معلم می شوند و می توانند برای شروع کار خود اقدام کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از پاسخ به سوال برای معلم شدن چند سال باید درس خواند؟ آشنا شویم.

برای اطلاع از جزئیات تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و رشته‌ های تحصیلی ارائه شده‌ ، با مشاوران مجرب پاسخ با ما در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ؟

دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری در پنج زیر گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان های خارجی اقدام به جذب دانشجو می کند. دسته ای از دانش آموزان که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان ، تربیت دبیر شهید رجایی و معلم شدن هستند ؛ باید از طریق کنکور سراسری اقدام کنند.

مطابق دفترچه انتخاب رشته‌ کنکور سراسری در پنج زیرگروه آزمایشی که نام بردیم ، رشته‌ های ارائه شده‌ در دانشگاه فرهنگیان در مقطع کارشناسی است. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نیز چهار سال می باشد.

پس از اتمام چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، این امکان برای فارغ التحصیلان وجود دارد که بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود در یکی از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ، برای تدریس وارد مدارس شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  چه کسانی در مصاحبه فرهنگیان رد می شوند 1402 📞 عوامل رد شدن در مصاحبه فرهنگیان

بنابراین اینطور می توان به سوال برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ، پاسخ داد که علاقه مندان به شغل معلمی و تدریس ، در صورتی که در کنکور سراسری و دانشگاه موفق عمل کنند ؛ می توانند پس از چهار سال تحصیل معلم شده‌ و مشغول به کار شوند.

البته لازم است اشاره داشته باشیم اینکه دانشجوی رشته‌ های مختلف در دانشگاه فرهنگیان در چهار سال و یا زودتر فارغ التحصیل شود ، بستگی به تلاش های دانشجو دارد. در صورتی که دانشجوی رشته‌ های معلمی در دانشگاه فرهنگیان عملکرد خوبی نداشته باشد ؛ ممکن است تحصیل او بیشتر نیز به طول بیانجامد.

مرتبط بخوانید : شرایط جدید معلم شدن

قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ؟

یکی از مراحل درس خواندن برای معلم شدن ، قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان است. با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان مزایای زیادی را برای دانشجویان در حال تحصیل و همینطور پس از فارغ التحصیلی در پی دارد ؛ بخش قابل توجهی از داوطلبان کنکور سراسری علاقه مند به ورود به این دانشگاه می باشند.

زیاد بودن داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، به معنای این است که متقاضیان در صورتی می توانند موفق عمل کنند که خوب درس خوانده‌ و مطالعه کرده‌ باشند. در واقع نمی توان پاسخ مشخصی به سوال ، قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ؟ داد. هر داوطلب باید متناسب با ویژگی ها و توانمندی های خود ، آمادگی لازم برای قبولی در کنکور و ورود به دانشگاه فرهنگیان را کسب نماید. بنابراین اگر داوطلب کنکور سراسری می باشید ، برای معلم شدن باید تلاش کنید در کنکور سراسری موفق عمل کنید.

مرتبط بخوانید : شرایط معلم ابتدایی شدن

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند – آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

برای معلم شدن چند سال باید درس خواند

علاوه بر تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، روش دومی نیز برای معلم شدن وجود دارد. روش دوم معلم شدن شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. تمامی افرادی که علاقه دارند معلم شوند اما جزو فارغ التحصیلان دیگر رشته‌ ها می باشند و از طرفی شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان را نیز ندارند ، می توانند از طریق شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به شغل معلمی راه پیدا کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  استخدام آموزش و پرورش رشته عمران 1402 🟢 شرایط و راهنمای استخدام

برای پاسخ به سوال برای معلم شدن از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورشچند سال باید درس خواند ، می توان گفت فارغ التحصیلان دیگر رشته‌ ها برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می توانند متناسب با اطلاعات زمینه ای و دیگر توانمندی های خود زمان مناسب را برای مطالعه سرفصل های امتحانی آزمون جامع اختصاص دهند.

در صورتی که افراد پس از شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شوند ؛ باید برای آشنایی بیشتر با شغل معلمی به مدت حداکثر یک سال دوره های آموزشی دانشگاه فرهنگیان را بگذرانند.

مرتبط بخوانید : آیا با رشته‌ انسانی میشود پرستاری خواند

سوالات متداول

 • برای معلم شدن چند سال باید درس خواند ؟

برای معلم شدن از طریق دانشگاه فرهنگیان ، باید چهار سال در مقطع کارشناسی تحصیل کرد.

 • متقاضیان برای معلم شدن از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، چند سال باید تحصیل کنند ؟

فارغ التحصیلان دیگر رشته‌ ها در صورت قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ملزم به طی دوره های حداکثر یک ساله دانشگاه فرهنگیان هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ویرایش اطلاعات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ویرایش اطلاعات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 ✨ زمان و راهنما

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام کرده اند ، می توانند …

20 نظر

 1. سلام من 25سالمه برای اموزش ابتدایی دانشگاه آزاد میخوام شروع کنم دیر نیست بعد چهارسال آموزش پرورش استخدامی میگیره یا فقط نیروهای که سنشون کمتره رومیگیره

  • پاسخ با ما

   با سلام. دارا بودن حداکثر سن 35 سال برای دارندگان مدرک لیسانس آزمون استخدامی آموزش و پرورش الزامی است.

 2. سلام من نهم هستم و می‌خوام برم پایه دهم رشتمو انسانی می‌خوام بگیرم و خیلییییییی معلمیو دوص دارم ولی میترسم این اتفاق نیافته

 3. سلام اگه واقعا دووص داری و تلاش کنی حتما به ارزوت میرسی
  همچنین من یازدهم انسانی هستم و دوس دارم معلم بشم و تلاش میکنم ان شاءالله هممون به ارزوهامون برسیم 💗

 4. سلام من می خوام معلم ادبیات دبیرستان بشم و در این صورت رشته ی تخصصیم ادبیات فارسیه ایا من وقتی معلم شدم میتونم هم ادبیات تدریس کنم هم تاریخ و جغرافیا؟

 5. سلامخسته نباشی من پایه نهم هستم و میخوام برم دهم و رشتم هم انسانی هس من اگه بخوام معلم زبان برای راهنمایی بشم نخوام چهار سال درس بخونم فقط و فقط یک دوره از آموزش های استخدامی ببسنم‌چی؟؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای استخدام رسمی در آموزش و پرورش یا باید از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شوید و یا در آزمون استخدامی شرکت نمایید.

 6. سلام من کلاس نهم میرم امسال چه رشته ای انتخاب کنم که هم آسون باشه هم خوب میخام معلم ابتدایی بشم

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته های آموزش ابتدایی ، آموزش ریاضی ، آموزش علوم تجربی ، آموزش فیزیک ، آموزش تاریخ و …. را می توانید در دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنید.

 7. سلام من دارم میرم کلاس هفتم و از بچه گی آرزو داشتم معلم بشم انشالا که همون به آرزو هامون میرسیم فقط باید تلاش کنیم

  • سلام من ۲۹ سالمه دیپلم بزرگ سال گرفتم میتونم ادامه بدم معلم بشم یا سنم. بالا میره نمیشه استخدام بشم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با لیسانس می توانید تا سن 36 سالگی در آزمون استخدامی شرکت کنید.

 8. برای دبیری ازطریق رشته تجربی چندسال باید خوند ؟

 9. سلام من ۲۵سالمه میخوام معلم ابتدایی بشم مدرک‌دیپلم فنی دارم چه مدرکی باید داشته باشم و باید کنکور بدم؟ دقیقا نمیدونم‌چکار باید بکنم
  تو توضیحات نوشته شده حداکثر ۲۴ سال سن برای من‌دیر هست آیا؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن 24 سال قبول است اما برای شرکت در آزمون استخدامی شرط سنی مدرک لیسانس 36 سال است. می توانید در یکی از رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی مدرک بگیرید و در آزمون شرکت نمایید

 10. سلام میشه از طریق دیپلم بزرگسالان کنکور بدیم و بریم دانشگاه

 11. سلام مت میخام از رشته انسانی برم رشته پرستاری میشه؟ چن سال باید درس خواند؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید با شرکت در کنکور سراسری تجربی وارد رشته پرستاری شوید. طول دوره تحصیل کارشناسی پرستاری 4 سال است

 12. ابوالفضل

  سلام خسته نباشین ببخشید یه سوال خیلی مهم من برای فرهنگیان توی کارنامه ام غیر مجاز خورده مشاور گفت که برم علوم پایه بخونم ۲ سال رو بعد میرم توی دانشگاه فرهنگیان خواستم ببینم حرف ایشون درست هست یا نه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای استخدام رسمی شدن در آموزش و پرورش یا باید در دانشگاه فرهنگیان قبول شوید که فقط از طریق کنکور سراسری امکان پذیر است و یا اینکه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید. با تحصیل در رشته های مختلفی از رشته های علوم پایه ، علوم انسانی ، فنی مهندسی و … و دریافت مدرک لیسانس از این رشته ها ، امکان شرکت در آزمون استخدامی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر