از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اگر کنکور را سفید بدهیم 📞 شانس قبولی در دانشگاه با برگه سفید کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اگر کنکور را سفید بدهیم

اگر کنکور را سفید بدهیم چه می شود؟ سوالی که ممکن است به ذهن شما هم خطور کرده‌ باشد و می خواهید بدانید که در صورت سفید دادن‌ برگه کنکور ، آیا شانسی برای قبولی خواهید داشت یا خیر؟ همانطور که می دانید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مناسب ، می توان در دانشگاه های مختلف روزانه ، پردیس خودگردان ، آزاد ، شبانه و … پذیرش گرفت. شانس قبولی در هر یک از رشته‌ محل ها بستگی به رتبه اکتسابی دارد. شما با پاسخ دادن‌ به درصد بالایی از سوالات ، رتبه بهتری کسب می کنید و بدین صورت می توانید شانس خود را برای قبولی در دانشگاه ها و رشته‌ های بهتر ، افزایش دهید. در این مطلب می خواهیم به سوال شما که “اگر کنکور را سفید بدهیم ، چه اتفافق می افتد؟” پاسخ دهیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، تغییر رشته‌ با کارنامه سبز و ثبت نام رشته‌ های بدون کنکور،  با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

اگر کنکور را سفید بدهیم

کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود. داوطلبان می توانند در یک گروه آزمایشی اصلی و یک گروه آزمایشی شناور شرکت کنند. سپس بعد از اعلام رتبه ها از سوی سازمان سنجش ، اقدام به انتخاب رشته‌ نمایند. برخی از داوطلبان که برای کنکور برنامه ریزی و مطالعه نکرده‌ اند ، تصمیم دارند که برگه کنکور را سفید تحویل دهند. اما برای آنها سوال است که اگر کنکور را سفید بدهیم ، شانس قبولی به چه صورت است؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که تحویل برگه سفید باعث می شود شما به عنوان داوطلب غایب محسوب شوید. در واقع ، هیچ نمره ترازی برای شما ثبت نخواهد شد. با عدم کسب نمره و تراز ، شانس قبولی در بسیاری از رشته‌ ها را از دست خواهید داد. همچنین رتبه شما بسیار بالا و در حد رتبه های 5 و 6 هزار رقمی می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت ویرایش اطلاعات کنکور 📞 معرفی سامانه و نحوه ویرایش اطلاعات کنکور 1403

مرتبط بخوانید : نرم افزار انتخاب رشته سازمان سنجش

قبولی در دانشگاه فرهنگیان با پاسخنامه سفید؟

بسیاری از شرکت کنندگان کنکور سراسری به دنبال قبولی در رشته های دانشگاه فرهنگیان هستند و این دانشگاه با توجه به متقاضیان بسیاری که دارد ، شرایطی را برای پذیرش دانشجو تعریف کرده‌ است. یکی از مهم ترین شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان ، کسب تراز مناسب است و داوطلبان باید بتوانند حداقل تراز 6000 را در آزمون به دست آورند. بنابراین شما در صورت تحویل پاسخ برگ سفید ، هیچ شانسی برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان نخواهید داشت حتی اگر معدل و سوابق تحصیلی عالی داشته‌ باشید.

مرتبط بخوانید : نحوه اولویت بندی انتخاب رشته فرهنگیان

پذیرش در دانشگاه سراسری برای داوطلبان غایب

دانشگاه های سراسری به شرح روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، غیرانتفاعی و پیام نور ، رشته‌ های زیادی را ارائه می کنند. پذیرش در دانشگاه های برتر و رشته‌ های برتر مثل علوم پزشکی ، پیراپزشکی ، رشته های مهندسی در دانشگاه روزانه و شبانه و … فقط با کسب رتبه خوب در آزمون امکان پذیر است. بنابراین اگر هدف شما قبولی در یک رشته‌ و دانشگاه خوب سراسری است ، باید بتوانید رتبه مناسبی را در آزمون کسب نمایید اما در صورت سفید تحویل دادن‌ پاسخ برگ کنکور ، رتبه بسیار بالایی خواهید داشت و شانس قبولی در این رشته‌ ها را از دست خواهید داد.

اگرچه شما می توانید با رتبه بسیار بالا نیز شانس قبولی در بعضی رشته‌ محل های با کنکور را داشته‌ باشید همچنین می توانید با داشتن سوابق تحصیلی مناسب ، در رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پیام نور و غیرانتفاعی ثبت نام کنید. رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه های روزانه و شبانه ، نیاز به سوابق تحصیلی بهتری دارند اما در صورت داشتن معدل پایین ، شانس قبولی در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را دارید.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره تحصیلی تلفنی - مطمئن تحصیل کنید ، پاسخ شما اینجاست

مرتبط بخوانید : تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان

اگر کنکور را سفید بدهیم ، دانشگاه آزاد قبول می شویم؟

اگر کنکور را سفید بدهیم

دانشگاه آزاد نیز همچون دانشگاه های سراسری ، برای پذیرش دانشجو در بعضی از رشته‌ های خود فقط به رتبه و تراز داوطلبان توجه می کند اما تعداد بسیاری از رشته ها را هم به شیوه بدون کنکور ارائه می دهد. در پاسخ به این سوال که اگر کنکور را سفید بدهیم در دانشگاه آزاد قبول می شویم؟ بهتر است بدانید که شما شانس قبولی در رشته‌ های علوم پزشکی و پیراپزشکی را از دست می دهید اما شانس قبولی در سایر رشته‌ ها را دارید. همچنین می توانید ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را انجام دهید.

دانشگاه آزاد تعداد بسیاری از رشته‌ های خود را به صورت بدون کنکور قرار داده‌ است. داوطلبان صرفا با ارائه سوابق تحصیلی و معدل مناسب ، شانس قبولی دارند. این رشته ها از گروه های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان دایر هستند. بنابراین شما بر اساس علاقه مندی خود می توانید یک رشته‌ را برای ثبت نام و ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

سوالات شما

  • اگر کنکور را سفید بدهیم چه می شود؟

با سفید تحویل دادن‌ پاسخبرگ کنکور سراسری ، تفاوتی با داوطلبان غایب کنکور سراسری نخواهید داشت.

  • اگر کنکور را سفید بدهیم ، می توانیم در دانشگاه ازاد قبول شویم؟

قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد نیازمند کسب رتبه مناسب است اما شانس قبولی در سایر رشته‌ ها را دارید.

  • داوطلبان غایب کنکور سراسری چگونه می توانند وارد دانشگاه شوند؟

داوطلبان غایب کنکور سراسری که رتبه خیلی بالایی دارند می توانند برای ورود به دانشگاه ، در رشته‌ های بدون کنکور ثبت نام نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور گرافیک چگونه است

کنکور گرافیک چگونه است 📞 راهنمای شرکت در کنکور کاردانی و سراسری گرافیک

بسیاری از فارغ التحصیلان از هنرستان علاقه مند هستند که در دانشگاه وارد رشته‌ گرافیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر