از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

المپیاد دانش آموزی 📞 راهنمای کامل المپیاد دانش آموزی از ثبت نام ، منابع تا برگزاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

المپیاد دانش آموزی

المپیاد دانش آموزی هر ساله برای رشته‌ های مختلفی همچون فیزیک و نجوم ، ریاضی ، زیست شناسی ، ادبیات و … برگزار می شود و داوطلبان بر اساس علاقه مندی های خود و شرایطی که دارند ، می توانند حداکثر در دو رشته‌ ثبت نام کنند. شرکت در المپیاد دانش آموزی ، نیاز به برخورداری از یکسری شرایط می باشد و لازم است در زمان مقرر با مراجعه به سایتی که در ادامه معرفی خواهد شد ، اقدام به نام نویسی نمود. برای اطلاع از جزئیات المپیاد دانش آموزی 1403 ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای راهنمایی در خصوص شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی و دریافت نمونه سوالات المپیاد رشته مدنظر خود، با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید. مشاوران می توانند ثبت نام اینترنتی شما را در المپیاد نیز انجام دهند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

درباره المپیاد های دانش آموزی

المپیاد دانش آموزی برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم برگزار می شود و دانش آموزان با شرکت در المپیاد رشته‌ مورد علاقه خود ، می توانند مدال طلا ، نقره و برنز دریافت کنند. رشته‌ های المپیاد دانش آموزی شامل رشته‌ هایی همچون ریاضی ، نجوم ، شیمی ، زیست ، کامپیوتر و … می باشند و معمولا هم المپیاد به صورت سه مرحله ای برگزار می گردد.

دانش آموزان پس از ثبت نام المپیاد ، در مرحله اول این آزمون شرکت می کنند و اگر بتوانند نمره لازم را به دست آورند ، وارد مرحله دوم آزمون می شوند. سوالات مرحله اول المپیاد ، به صورت تستی طراحی می شوند و حدود 600 تا 800 داوطلب موفق به قبولی در این مرحله می شوند. در مرحله دوم المپیاد دانش آموزي ، تعداد سوالات کمتری طراحی می شوند و حدود 40 نفر از شرکت کنندگان ، راهی مرحله سوم خواهند شد.

مرحله سوم المپیاد دانش آموزی ، به صورت برگزاری دوره آموزشی می باشد. این دوره آموزشی به مدت 2 ماه برگزار می گردد و زمان آن در تابستان است. دانش آموزانی که به دوره آموزشی تابستانه راه یافته اند در پایان دوره ، در یک آزمون هم شرکت خواهند کرد و نهایت منتخبین موفق به دریافت مدال های طلا ، نقره و برنز می شوند.

مرتبط بخوانید : ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی

ثبت نام المپیاد دانش آموزي ، دارای شرایط عمومی و اختصاصی برای هر یک از رشته‌ ها می باشد. این شرایط به شرح زیر می باشند :

ضوابط عمومی ثبت نام المپیاد دانش آموزی

 • دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد باید مشغول به تحصیل در دوره دوم متوسطه باشند.
 • دانش آموزانی که واجد شرایط لازم هستند ، می توانند در بیش از یک المپیاد شرکت کنند.
 • متقاضیان المپیاد نباید در دوره دوم متوسط خود سابقه تکرار پایه ، ترک تحصیل یا وقفه تحصیلی داشته باشند.
 • دانش آموزان پایه دهم که در المپیاد رشته‌ های ادبی و فیزیک شرکت می کنند ، حضور آنها در المپیاد به صورت آزمایشی می باشد و امکان ورود به دوره آموزشی تابستان را ندارند.
 • دانش آموزانی که در المپیاد سال گذشته شرکت کرده‌ اند و مدال برنز رشته‌ کامپیوتر و یا نقره و برنز سایر رشته‌ ها را به دست آورده‌ اند ، در صورت تمایل به شرکت در المپیاد سال جاری ، باید مجددا ثبت نام کنند.،این دسته از شرکت کنندگان المپیاد صرفا در صورت با موفقیت گذراندن آزمون می توانند به مرحله بعدی صعود نمایند.
 • دانش آموزان منتخب نهایی هشتمین آزمون المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در دوره آموزشی تابستان 1403 مدال طلا را به دست آورند ، از امتیاز گذراندن دوره کار آموزی در شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی باز ساختی مورد حمایت ستاد سلول های بنیادی بهره مند خواهند شد.
 • دانش آموزانی که علاقه مند به ثبت نام المپیاد کامپیوتر و فیزیک هستند ، لازم است بدانند که علاوه بر مرحله دوم و دوره آموزشی تابستان ، یک مرحله سوم هم خواهند داشت که به صورت آزمون عملی اجرا می گردد. برگزیدگان مرحله سوم این المپیاد موفق به ورود در دوره آموزشی تابستان خواهند شد.
 • پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیاد سواد رسانه ای مجاز هسند در رقابت انتخابی مسابقه تلوزیونی فضانورد که در تابستان 1403 تولید و پخش می شود، شرکت نمایند.

مرتبط بخوانید : سوالات المپیاد ریاضی دانش آموزی

شرایط اختصاصی ثبت نام المپیاد دانش آموزی

المپیاد دانش آموزی

المپیاد شرایط اختصاصی تسهیلات بینار ملی نخبگان امتیاز ورود به دانشگاه

جغرافیا

با توجه به اینکه آزمون المپیاد بین المللی جغرافیا به زبان انگلیسی است تعدادی از سوالات این المپیاد در مراحل مختلف ملی نیز به زبان انگلیسی طراحی می شوند. دارد ندارد

علوم زمین

بدون ملاحظات ندارد ندارد

نانوفناوری

بدون ملاحظات دارد ندارد

زیست شناسی

بدون ملاحظات دارد دارد

سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی

منتخبین المپیاد سلول های بنایدی و پزشکی باز ساختی در دوره آموزشی تابستان و دانش آموزان دارنده‌ مدال های طلا، نقره و برنز سایر المپیادها، در صورت علاقه مندی به شرکت در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، باید در مرحله اول المپیاد شرکت کنند و فقط در صورت قبولی در مرحله اول ، امکان ورود به مراحل بعدی را خواهند داشت. دارد ندارد

شیمی

شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی است و دوره آموزشی تابستان برای آنها برگزار نمی شود. دارد دارد

ادبی

شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی است و دوره آموزشی تابستان برای آنها برگزار نمی شود. دارد دارد

ریاضی

براساس بالاترین نمره اکتسابی آزمون مرحله اول، تعداد 600 نفر از هر دو پایه (دهم و یازدهم) به آزمون مرحله دوم راه می یابند.

تعداد 900 نفر دیگر از دانش آموزان نیز به شکل آزمایشی در آزمون تشریحی مرحله دوم شرکت می کنند اما امکان ورود به دوره آموزشی تابستانه را نخواهند داشت.

دارد دارد

کامپیوتر

دانش آموزان پایه یازدهم که در سال گذشته موفق به کسب مدال نقره این المپیاد شده‌ اند به صورت مجدد می توانند در آزمون شرکت کنند. این دانش آموزان با مطالعه منابع المپیاد کامپیوتر برای آزمون آماده می گردند. دارد دارد

فیزیک

شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی است و دوره آموزشی تابستان برای آنها برگزار نمی شود. دارد دارد

نجوم و اختر فیزیک

بدون ملاحظات دارد دارد

مرتبط بخوانید : سوالات المپیاد شیمی دانش آموزی

زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی

المپیاد دانش آموزی

زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی به متقاضیان آن اطلاع رسانی می شود تا بتوانند در مهلت اعلام شده‌ اقدام به ثبت نام کنند. برای ثبت نام المپیاد سال گذشته ، تاریخ 16 تا 25 آذرماه در نظر گرفته شده بود و احتمالا در سال جاری نیز همین بازه زمانی در نظر گرفته شود. می توانید برای پیگیری های بیشتر اخبار ثبت نام المپیاد ، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مرتبط بخوانید : سوالات المپیاد زیست شناسی دانش آموزی

سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی

تا سال های قبل ، ثبت المپیاد دانش آموزی در سایت oly.medu.ir انجام می گرفت اما طبق بخشنامه جدید ، تمام مراحل ثبت نام المپیاد و اخبار مربوط به آن از طریق سایت مای مدیو انجام خواهد شد. دانش آموزان با ورود به این سامانه باید مشخصاتی به شرح کد ملی و سری سریال شناسنامه ارائه کنند و با وارد شدن به پنل کاربری خود ، گزینه “ثبت نام المپیاد” را انتخاب نمایند. سپس با ارائه مدارک و اطلاعات مورد خواست و در نهایت واریز هزینه تعیین شده‌ ، ثبت نام خود را انجام دهند.

مشاوره شرکت در المپیاد دانش آموزی

شما برای شرکت در المپیاد باید برنامه ریزی مطالعاتی مناسبی داشته باشید و از منابع با کیفیت استفاده کنید همچنین لازم است از جدیدترین شرایط و قوانین مربوط به آزمون آشنا باشید تا بتوانید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید. در این راستا ، می توانید راهنمایی های لازم را از مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما دریافت کنید. مشاوران می توانند ثبت نام اینترنتی شما را در المپیاد انجام دهند ، برنامه ریزی درسی ارائه کنند و بهترین منابع را معرفی نمایند.

سوالات شما

 • المپیاد دانش آموزی در چه رشته‌ هایی برگزار می شود؟

رشته‌ های المپیاد دانش آموزي به شرح ریاضیات ، نجوم و فیزیک ، ادبی ، کامپیوتر و … هستند.

 • زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1403 در چه تاریخی است؟

ثبت نام المپیاد 1403 احتمالا در آذرماه انجام گیرد.

 • سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزي کدام است؟

داوطلبان برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی باید به سامانه مای مدیو مراجعه نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد اقتصاد 1403 📞 راهنمای المپیاد اقتصاد دانش آموزی و دانشجویی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مرحله دوم المپیاد ریاضی

مرحله دوم المپیاد ریاضی 📞 صفر تا صد مرحله دوم المپیاد ریاضی

مرحله دوم المپیاد ریاضی مرحله جدی تر شدن این آزمون علمی است و از میان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر