از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند – درصد تاثیر سهمیه مدارس شاهد در کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند

 

آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند ؟ این سوالی است که بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد از مشاوران ما می پرسند مخصوصا دانش آموزانی که می خواهند وارد دوره دوم متوسطه مدارس شاهد شوند و به دنبال کسب امتیاز در کنکور با تحصیل در مدارس شاهد هستند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند یا خیر و شرایط استفاده از سهمیه این مدارس در کنکور به چه صورت است.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه سهمیه مدارس شاهد در کنکور ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند

در کنکور سراسری سهمیه های مختلفی وجود دارند که داوطلبان با توجه به شرایط خود می توانند از یکی از این سهمیه ها بهره مند شوند. پر جمعیت ترین سهمیه کنکور ، سهمیه مناطق است که شامل سه دسته سهمیه منطقه یک ، سهمیه منطقه دو و سهمیه منطقه سه می باشد و پس از آن سهمیه ایثارگری به عنوان سهمیه دوم پر جمعیت قرار دارد که از دو دسته سهمیه 5 درصد ایثارگران و سهمیه 25 درصد ایثارگران تشکیل شده است.

به جزء سهمیه های مناطق ، ایثارگران و رزمندگان ، یک سهمیه دیگر با نام سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری وجود دارد که پدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید می توانند از این سهمیه بهره مند شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط رشته ریاضی⁩ - شرایط انتخاب رشته ریاضی در دبیرستان های مختلف

دانش آموزانی که در مدارس شاهد ثبت نام می کنند ، ممکن است دارای یکی از سهمیه های ایثارگران ، رزمندگان و یا خانواده شهدا باشند که این سهمیه در کنکور سراسری نیز برای انها اعمال می شود. در واقع ، در کنکور سراسری سهمیه ای با عنوان سهمیه مدارس شاهد نداریم ولی دانش آموزان این مدارس می توانند از سهمیه خود در کنکور سراسری نیز استفاده کنند.

ضمن اینکه دانش آموزان عادی که سهمیه ندارند و در مدرسه شاهد ثبت نام می کنند ، در کنکور برای آنها سهمیه مناطق در نظر گرفته می شود و سهمیه ویژه ای شامل حال آنها نمی شود.

مرتبط بخوانید : چه استان هایی هنرستان بهیاری دارند ؟ 

نکاتی در خصوص سهمیه های ایثارگران و خانواده شهدا کنکور

  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها ؛ آزادگان و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثران مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران 25 درصد در کنکور هستند که 25 درصد از ظرفیت هر رشته محل به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد.
  • جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران 5 درصد در کنکور هستند که 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد.
  • کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد ، شرط استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور است.
  • پدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید مشمول استفاده از سهمیه خانواده شهدا در کنکور هستند.
  • آن دسته از رزمندگانی که از تاریخ 31 شهریور سال 1359 حداکثر تا تاریخ 31 شهریور سال 1367 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب به صورت داوطلبانه در جبهه بوده اند ،  سهمیه رزمندگان در کنکور شامل حال آنها می شود.
  • داوطلبانی که سهمیه رزمندگان در کنکور دارد ، حداقل باید 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه عادی را کسب کنند تا امکان استفاده از سهمیه خود را داشته باشند.

مرتبط بخوانید : مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد 

سوالات متداول

  • آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند ؟
احتمالا این را هم بپسندید  لیست ذخیره مدارس شاهد 1402 📞 اسامی ذخیره شدگان مدارس شاهد

سهمیه ویژه ای در کنکور سراسری برای دانش آموزان مدارس شاهد در نظر گرفته نشده است.

  • تاثیر سهمیه مدارس شاهد در کنکور چقدر است ؟

مدارس شاهد در کنکور سراسری سهمیه ندارند.

  • آیا دانش آموزانی که بدون سهمیه وارد مدارس شاهد شده اند ، در کنکور سراسری برای آنها سهمیه در نظر گرفته می شود ؟

سهمیه دانش آموزان عادی مدارس شاهد در کنکور سراسری سهمیه مناطق است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 📞 دانلود دفترچه ثبت نام مدرسه شاهد 1402

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد برای دانش آموزانی که متقاضی پذیرش در این مدارس هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر