از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون نمونه دولتی 📞 راهنمای جامع آزمون نمونه دولتی کلیه پایه ها 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون نمونه دولتی

بسیاری از والدین تمایل دارند که فرزند خود را در مدارس برتری همچون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند و به دنبال کسب اطلاعاتی راجع به آزمون ورودی این مدارس می باشند. آزمون نمونه دولتی ، آزمونی است که در چند سال اخیر به صورت استانی برگزار شده‌ است. شرکت کنندگان در آزمون هر استان ، با توجه به ظرفیت پذیرش مدارس استان خود ، از شانس قبولی برخوردار می باشند. اگر شما هم می خواهید درباره آزمون مدارس نمونه دولتی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، لطفا ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما را به طول کامل راهنمایی نماییم.

شما عزیزان میتوانید برای بهره مندی از مشاوره شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و پرسیدن سوالات خود در زمینه های منابع ، شرایط ثبت نام آزمون و .. ، یک تماس مفید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما داشته باشید ،

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 1403

والدینی که فرزند کلاس ششمی دارند ، درباره آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم سوال می پرسند. درباره نحوه ثبت نام دوره اول متوسطه مدارس نمونه دولتی باید بگوییم که آزمون ورودی این دوره تحصیلی ، چند سالی می شود که حذف شده‌ است. زیرا نحوه پذیرش دانش آموز ، تغییر کرده‌ است. دانش آموزانی که کلاس ششم خود را به پایان رسانده‌ اند برای ثبت نام کلاس هفتم در مدارس نمونه دولتی ، باید به صورت حضوری به مدرسه مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه در پایه هفتم بدین صورت است که دانش آموز مدارک خود را به مدرسه تحویل می دهد. سپس منتظر بررسی مدارک خود می شود. مدرسه هم بعد از انجام بررسی های لازم ، دانش آموزانی که دارای سوابق تحصیلی بهتر و معدل بالاتر هستند را جذب می نماید.

بنابراین برای ثبت نام پایه هفتم و همچنین ثبت نام پایه های هشتم و نهم مدارس نمونه دولتی ، هیچ آزمونی برگزار نمی شود. نحوه ثبت نام در این پایه ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. اگر شما متقاضی ثبت نام هستید ، باید به مدارس نمونه دولتی محل سکونت خود مراجعه کنید و مدارک تان را ارائه دهید.

مرتبط بخوانید : پیش‌ ثبت‌ نام مدارس غیردولتی

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1403

آزمون نمونه نهم به دهم مثل آزمون تیزهوشان نهم به دهم ، هر سال اجرا می شود و دانش آموزان فقط در صورت برخورداری از شرایطی مثل معدل خوب ، می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1402 📞 راهنمای اعتراض به نتایج نمونه دولتی

شیوه برگزاری آزمون نمونه دولتي نهم به دهم بدین صورت است که کتاب های درسی پایه نهم ، مبنای طراحی سوالات آزمون قرار می گیرند. دانش آموزان شرکت کننده‌ در این آزمون ، با مطالعه دروسی مثل علوم تجربی ، فارسی ، زبان عربی ، زبان انگلیسی و … آمادگی لازم را کسب می کنند و می توانند به سوالات آزمون پاسخ دهند. در آزمون نمونه دولتي نهم به دهم ، 100 سوال طراحی می شود و این آزمون برای رشته های ریاضی ، تجربی و علوم انسانی برگزار می گردد.

ثبت نام امتحان نمونه نهم به دهم

اگر می خواهید ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1403 را انجام دهید ، باید در فروردین ماه 1403 برای ثبت نام خود پیگیری نمایید. نحوه ثبت نام با مراجعه به سامانه مای مدیو می باشد و برای راهنمایی شما ، یک دفترچه نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت. باید بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، نسبت به پرداخت هزینه در سایت مدیو و انجام ثبت نام خود اقدام نمایید.

برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

در صورت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در موعد مقرر و پرداخت هزینه آن ، امکان شرکت در جلسه آزمون را خواهید داشت. زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم معمولا در تیرماه است و برای سال 1402 نیز در 9 تیرماه برگزار گردید. داوطلبان باید از طریق سایت مای مدیو ، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی را دریافت کنند و سپس در حوزه امتحانی حضور یابند.

منابع امتحان نمونه دولتی نهم به دهم

راجع به منابع آزمون نمونه دولتي نهم به دهم سوالات زیادی پرسیده‌ می شود که در این بخش می خواهیم توضیح دهید. مبنای طراحی سوالات این آزمون ، کتاب های درسی پایه نهم متوسطه اول می باشند و دانش آموز باید دروس علوم تجربی ، فارسی ، زبان عربی ، زبان انگلیسی ، هدیه های آسمانی و علوم اجتماعی  را مطالعه نماید. سهم هر درس در آزمون نمونه دولتي ، 15 سوال بوده‌ و از درس زبان انگلیسی 10 سوال طراحی می شود.

داوطلبان برای ثبت نام آزمون نمونه باید رشته تحصیلی خود را از میان رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی انتخاب نمایند و سپس با اطلاع از ضریب دروس ، اولویت بندی را در مطالعه انجام دهند.

مرتبط بخوانید : برای آزمون نمونه دولتی چی بخونم

آزمون نمونه دولتی میان پایه 1403

آزمون نمونه دولتي فقط برای پایه نهم به دهم برگزار می شود و شیوه ثبت نام متوسطه اول این مدارس نیز از طریق ثبت نام حضوری است. اما آیا امکان ثبت نام پایه های یازدهم و دوازدهم مدارس نمونه دولتي وجود دارد؟ آزمون میان پایه نمونه دولتي که تحت عنوان آزمون تکمیل ظرفیت هم شناخته می شود ، فقط در بعضی از سال ها اجرا می گردد و دانش آموزان کلاس نهم و دهم سایر مدارس که تقاضای قبولی در مدارس نمونه دولتي را دارند ، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

شما عزیزان میتوانید برای بهره مندی از مشاوره شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و پرسیدن سوالات خود در زمینه های منابع ، شرایط ثبت نام آزمون و .. ، یک تماس مفید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما داشته باشید ،

مشاوران ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

البته ظرفیت پذیرش آزمون میان پایه نمونه بسیار کم است و در صورت برگزار شدن در بعضی از استان ، دانش آموزان بسیار محدودی پذیرفته می شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر دانش آموز کلاس نهم هستید ، تمرکز خود را برای کسب نمره قبولی در آزمون نمونه نهم به دهم قرار دهید.

مرتبط بخوانید : چگونه در مدارس نمونه دولتی قبول شویم

آزمون نمونه دولتي بهتر است یا آزمون تیزهوشان

آزمون نمونه دولتی

دانش آموزان کلاس نهم مجاز هستند به طور همزمان در هر دو آزمون نمونه دولتي و آزمون تیزهوشان شرکت نمایند و در صورت قبولی در هر دو مدرسه ، می توانند یک مدرسه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند. اگر بخواهیم واقع بینانه به سطح سوالات دو آزمون نگاه کنیم ، آزمون تیزهوشان سخت تر است و دانش آموزان باید تسلط بالاتری داشته باشند. همچنین برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ، نیاز به معدل بهتری هم می باشد.

مرتبط بخوانید : شهریه مدارس نمونه دولتی

سوالات شما

  • آزمون نمونه در کدام پایه ها برگزار می شود؟
احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج نمونه دولتی مازندران 1402 📞 زمان و سایت اعلام نتایج نمونه دولتی مازندران

امتحان نمونه دولتی هر ساله برای پایه تحصیلی نهم به دهم اجرا می گردد.

  • آیا ثبت نام آزمون نمونه دولتی شرط معدل دارد؟

بله ، دانش آموزان برای ثبت نام در امتحان نمونه دولتی باید دارای سوابق تحصیلی مناسب باشند.

  • زمان ثبت نام و برگزاری امتحان نمونه دولتي نهم به دهم در چه تاریخی می باشد؟

بازه زمانی ثبت نام امتحان نمونه دولتی معمولا در فروردین ماه و زمان برگزاری آزمون نیز در تیرماه هر سال است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

برای آزمون نمونه دولتی چی بخونم

برای آزمون نمونه دولتی چی بخونم 📞 برای ازمون نمونه دولتی چه بخوانیم

برای آزمون نمونه دولتی چی بخونم ؟ این سوالی است که علاقه مندان به شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر