از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سه‌شنبه , سپتامبر 22 2020

hamava – راهنمای جامع سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

هم آوا hamava
hamava راهنمای جامع سایت هم آوا

 

hamava یا سایت هم آوا در واقع سامانه اینترنتی تعلق یافته به دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد که به هر یک از دانشجویان این دانشگاه ، یک حساب کاربری جداگانه در این سامانه تخصیص یافته است.

در سال های گذشته و پیش از مهر ماه سال 90 ، دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه سجاد با دانشجویان در ارتباط بود ؛ اما پس از آن راه ارتباطی این دانشگاه با دانشجویان ، سایت هم آوا به نشانی اینترنتی edu.uast.ac.ir می باشد و اموری از قیبل ثبت نام اینترنتی ، پرداخت شهریه ، انتخاب واحد ، حذف و اضافه و …. را می توان از طریق این سایت انجام داد. بنابراین اطلاع از نحوه کار با سایت هم آوا برای دانشجویان این دانشگاه ضروری می باشد.

با مطالعه ادامه مطلب می توانید از راهنمای تصویری ورود به سایت hamava ، لینک مستقیم ورود به سامانه ، راهنمای بازیابی نام کاربری و رمز عبور و امکاناتی که این سایت برای دانشجویان فراهم کرده است ، مطلع شوید.

برای ورود به سایت هم آوا علمی کاربردی ، می توانید از لینک edu.uast.ac.ir وارد شوید.

hamava یا همان سامانه هم آوا علمی کاربردی چیست ؟

دانشگاه های سراسر کشور در جهت خدمات رسانی و ارتباط با دانشجویان ، سامانه ای اینترنتی طراحی و راه اندازی کرده اند که با استفاده از آن دانشجویان بتوانند بدون مراجعه حضوری به دانشگاه و به صورت اینترنتی ، امور دانشجویی خود را انجام دهند. سامانه اختصاص یافته به دانشگاه علمی کاربردی نیز سامانه هم آوا یا hamava می باشد و در صورتی که دانشجوی این دانشگاه هستید ، باید برای انجام مواردی مانند پیش ثبت نام اینترنتی و بارگذاری مدارک لازم ، انتخاب واحد ، واریز شهریه و … از این سامانه استفاده کنید.

هم چنین در مواقع ضروری که دانشگاه تعطیل می شود ، امکان برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین و مجازی از طریق سامانه اینترنتی فوق میسر می باشد. (مانند زمان شیوع ویروس کرونا که دانشگاه ها به مدت چند هفته تعطیل شد و برگزاری کلاس ها به شیوه آنلاین و مجازی و از طریق سامانه هر یک از دانشگاه ها انجام گرفت)

راهنمای تصویری ورود به سامانه hamava

دانشجویان پذیرفته شده در رشته های دانشگاه علمی کاربردی در هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی ، پس از انجام ثبت نام حضوری در دانشگاه ، برای آن ها یک حساب کاربردی در سامانه هم آوا ایجاد می شود که از این پس برای انجام کارهای دانشجویی نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نداشته و از طریق ورود به حساب کاربریشان بتوانند به امور خود رسیدگی کنند.

اما نحوه ورود به این سایت به چه صورت می باشد ؟ در ادامه می توانید مراحل و راهنمای تصویری ورود به سامانه را مشاهده کنید :

مرحله اول

جهت وارد شدن به سامانه hamava باید لینک edu.uast.ac.ir در گوگل جست و جو کنید.

hamava نحوه ورود به سایت هم آوا
hamava نحوه ورود به سایت هم آوا

مرحله دوم

در این صفحه ، مشاهده می کنید که برای ورود به سامانه نیازمند درج دو مورد زیر هستید :

 • نام کاربری که معادل کد ملی شماست.
 • کلمه عبور که شماره شناسنامه شما می باشد.
hamahamava نحوه ورود به سایت هم آواva
hamava راهنمای ورود به سایت

مرحله سوم

با وارد کردن اطلاعات فوق در سایت hamava ، صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که لازم است بر روی گزینه “دسترسی “ کلیک کنید.

hamava راهنمای ورود به سایت هم آوا
hamava نحوه ورود به سایت هم آوا

مرحله چهارم

در صفحه زیر همانگونه که مشاهده می کنید ، می توان با کلیک بر هر یک از بخش ها ، پرداخت شهریه ، انتخاب واحد و … را از طریق hamava انجام داد.

hamava نحوه ورود به سایت هم آوا
hamava نحوه ورود به سایت هم آوا

دانشجویان در صورت تمایل می توانند کلمه عبور خود را از طریق سایت hamava تغییر دهند که باید مطابق تصویر فوق ، گزینه “تغییر کلمه عبور” را انتخاب نموده و سپس رمز خود را تغییر دهند.

راهنمای ورود به سامانه سجاد آوا

سامانه سجاد آوا مختص به دانشجویان ورودی مهر ماه سال 90 و قبل از آن است و مطابق راهنمای زیر ، می توان از این سامانه استفاده نمود :

وارد شدن به سایت edu.uast.ac.ir و کلیک بر روی لینک “سامانه قدیم آموزش سجاد

راهنمای ورود به سامانه سجاد آوا
راهنمای جامع سایت هم آوا و سجاد آوا

حال اطلاعات خواسته شده را طبق تصویر زیر درج کنید تا وارد سامانه شوید.

راهنمای ورود به سایت سجاد آوا
راهنمای ورود به سایت سجاد آوا

همانطور که مشاهده می کنید ، از طریق سامانه فوق امکان ثبت درخواست تدریس در دانشگاه علمی کاربردی نیز وجود دارد ، برای انجام این کار کافیست بر روی لینک مربوطه در سایت hamava کلیک کنید.

فراموشی نام کاربری و رمز عبور سایت هم آوا

همانطور که در بند قبلی ذکر شد ، نام کاربری معادل کدملی و رمز عبور معادل شماره شناسنامه شما می باشد.

اما در صورتی که این اطلاعات را فراموش کردیم ، چگونه باید آن ها را بازیابی کنیم ؟ در ادامه توضیحات لازم در خصوص بازیابی اطلاعات از طریق سایت hamava ذکر شده است.

 • در مرحله اول باید وارد سایت uast.ac.ir شوید.
hamava فراموشی رمز عبور
hamava بازیابی رمز عبور

 • در قدم بعدی می بایست همانند تصویر زیر ، بر روی گزینه “نام کاربری / کلمه عبور خود را فراموش کرده اید” کلیک کنید.
hamava فراموشی رمز عبور
hamava آموزش بازیابی رمز عبور سامانه هم آوا

 • حال باید گزینه “من دانشجو هستم” را انتخاب کرده و کد ملی خود را وارد کنید.
  hamava فراموشی رمز عبور
  hamava فراموشی رمز عبور
 • پس از تایید اطلاعات ، مشخصات شما که شامل نام کاربری ، شماره دانشجویی ، رشته تحصیلی و آدرس ایمیل تان می باشد ، در صفحه سایت hamava نمایان می شود، که لازم است پس از بررسی صحت اطلاعات فوق ، بر روی گزینه “بازنشانی رمز عبور” کلیک کنید.
  hamava بازیابی رمز عبور
  هم آوا بازیابی رمز عبور hamava

نکته مهم : توجه شود که برای بازنشانی رمز عبور می بایست آدرس ایمیل خود را در سایت هم آوا ثبت کرده باشید تا رمز جدید به حساب ایمیل شما ارسال شود. در صورت عدم فعال سازی پست الکترونیکی در سایت ، با بخش آموزش واحد دانشگاهی خود تماس حاصل فرمایید.

خدمات و امکانات ارائه شده سامانه hamava دانشگاه علمی کاربردی

hamava - راهنمای جامع سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

 

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در طول تحصیل خود ممکن است نیاز به انجام مواردی از جمله انتخاب واحد ، پرداخت شهریه ، دریافت کارت ورود به جلسه و … داشته باشند که همه ی امور فوق فقط از طریق دسترسی به پروتال میسر می باشد. دانشگاه علمی کاربردی در ابتدا از سامانه سجاد برای ارتباط با دانشجویان استفاده می کرد اما با جایگزینی این سامانه به سایت هم آوا ، امکانات متعددتری که به شرح زیر هستند ، در اختیار دانشجویان قرار داده است :

 • پرداخت شهریه و تسویه حساب
 • شرکت در حذف و اضافه و ویرایش انتخاب واحد
 • دریافت برنامه هفتگی و کلاسی حضور در دانشگاه
 • مشاهده نمرات
 • ویرایش اطلاعات کلاس و مشخصات دانشجویی
 • صدور کارت دانشجویی ، ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل
 • اطلاع از زمان برگزاری امتحانات پایان ترم
 • دریافت کارت ورود به جلسه شرکت در آزمون
 • دریافت کارنامه
 • اطلاع از زمانبدی و راهنمای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید
 • درخواست انصراف از تحصیلی
 • درخواست انتقالی و میهمانی به واحد دانشگاهی دیگر
 • درخواست فارغ التحصیلی
 • و …

سایر خدمات قابل دسترسی hamava برای دانشجویان

میز کار : در قسمت میز کار ، اطلاعات دانشجو همانند رشته تحصیلی و دانشکده ، مقطع تحصیلی ، سهمیه مورد پذیرش و … درج شده است و راه مستقیم ارتباط دانشگاه با دانشجو همین بخش می باشد و چنانچه مورادی از جمله تعطیلی اضطراری دانشگاه ، تمدید زمان انتخاب واحد ، آغاز زمان انتقالی و میهمانی و … پیش آید ، از طریق این بخش به دانشجو اطلاع رسانی خواهد شد.

اطلاعات شخصی : در این بخش از hamava ، مشخصات فردی دانشجو از قبیل اطلاعات شناسنامه ای ، وضعیت نظام وظیفه دانشجویان آقا ، اطلاعات تماس و … درج شده است که این اطلاعات با توجه به مدارکی که دانشجو در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه تحویل داده ، ثبت شده است.

نیمرخ تحصیلی : در این بخش اطلاعات مربوط به دروس پیش نیاز و پس نیاز موجود است که دانشجویان برای انتخاب واحد باید از آن ها اطلاع داشته باشند تا در زمان فارغ التحصیلی با مشکلی مواجه نشوند. منظور از دروس پیش نیاز ، دروسی هستند که باید برای اخذ سایر دروس گذرانده شوند. برای مثال جهت اخذ درس زبان تخصصی 2 ، باید درس زبان تخصصی 1 را پاس کنید تا مجاز به اخذ آن شوید. بنابراین حتما بخش نیمرخ تحصیلی را مطالعه کنید تا ابهامات خود را در خصوص انتخاب واحد رفع کنید.

کارنامه مالی دانشجو 

در این قسمت از hamava میزان شهریه ثابت و متغیر درج شده است. میزان شهریه ثابت مربوط به هر نیمسال تحصیلی بوده و ثابت می باشد ولی میزان شهریه متغیر بر اساس دروس اخذ شده تعیین می گردد. چنانچه دانشجو شهریه را پرداخت نماید ، در بخش کارنامه مالی ثبت می شود.

کارنامه موقت

 در این قسمت کارنامه مربوط به هر نیمسال تحصیلی درج می شود و در صورتی که دانشجویان پس از آزمون و مشاهده نمرات خود ، نسبت به آن ها اعتراضی داشته باشند ، می توانند از همین بخش اعتراض خود را ثبت نمایند که این اعتراض برای استاد ارسال شده و در صورت تایید شدن ، نمره اصلاح می شود.

انتخاب واحد

در ابتدای هر نیمسال تحصیلی ، لیست دروس ارائه شده به همراه استادهای ارائه دهنده رشته ها و زمان برگزاری کلاس ها ، در این بخش از سامانه hamava قرار داده می شود و دانشجویان می توانند برنامه انتخاب واحد خود را بر اساس دروس و ساعاتی که ارائه شده است ، بچینند.

راهنمای ثبت نام دانشجویان در سایت هم آوا

دانشگاه علمی کاربردی فقط در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو پذیرش می کند ، البته در سال های گذشته در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرش دانشجو را داشته است ولی در حال حاضر این مقطع تحصیلی در این دانشگاه برگزار نمی شود.

داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه علمی کاربردی باید برای قطعی شدن ثبت نام خود ، وارد سامانه edu.uast.ac.ir شده و نسبت به تکمیل فرم اطلاعات فردی و همچنین بارگذاری مدارک لازم از قیبل عکس ، اصل کارت ملی و شناسنامه ، کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت (برای داوطلبان آقا) بپردازند.

با کلیک بر روی یکی از لینک های زیر (با توجه به مقطع تحصیلی خود) می توانید از راهنمای ثبت نام و نحوه استفاده از سامانه جامع آموزشی hamava مطلع شوید.

دانلود فایل pdf راهنمای ثبت نام در سایت هم آوا

جهت مشاهده راهنمای ثبت نام دوره کاردانی ناپوسته دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.
جهت مشاهده pdf راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی ناپوسته دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید

پس از مشاهده راهنمای ثبت نام ، لازم است به صفحه اول سامانه بازگردید و مراحل ثبت نام خود را از طریق لینک های قرار داده شده ، آغاز نمایید.

پاسخ به پرتکرار ترین سوالات دانشجویان

 • منظور از نام کاربری و رمز عبور سایت hamava چیست ؟

نام کاربری همان کد ملی و کلمه عبور ، شماره شناسنامه شما می باشد.

 • نحوه ورود به سامانه سجاد مشاهده نمرات به چه صورت می باشد ؟

سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی مربوط به دانشجویان ورودی مهر ماه سال 90 و ما قبل آن می باشد و در حال حاضر سامانه هم آوا جایگزین آن شده است. با مطالعه این مطلب می توانید از نحوه ورود به سامانه سجاد مطلع شوید.

 • دسترسی به سامانه هم آوا مشاهده نمرات چگونه می باشد ؟

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی برای مشاهده نمرات اکتسابی خود باید وارد سایت edu.uast.ac.ir شوند.

 • چگونه می توان رمز عبور و نام کاربری را بازیابی کرد ؟

برای بازیابی نام کاربری و رمز عبور ، می بایست از طریق سایت با انتخاب گزینه “نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده ام” اطلاعات خود را بازیابی کنید.

 • آیا انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت هم آوا انجام می گیرد ؟

دانشجویان برای انجام انتخاب واحد و اطلاع از لیست دروس ارائه شده ، باید وارد بخش انتخاب واحد سایت شوند.

 • برای اطلاع از برنامه هفتگی و زمان برگزاری کلاس ها باید به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

در سایت hamava جدول برنامه هفتگی هر یک از دانشجویان قرار داده شده است.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی
مدارک لازم برای ثبت نام علمی کاربردی
مشاوره تلفنی دانشگاه علمی کاربردی
رشته های بدون کنکور سازمان سنجش
رشته های بدون کنکور

 

مطلب فوق با عنوان راهنمای جامع سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی ارائه شد و امیدواریم با مطالعه آن ، ابهامات شما رفع شده باشد. علاوه بر این مطلب ، مشاوران ارشد ما در بخش مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی ، «پاسخ با ما» مطابق با آخرین اطلاعات و اخبار برای راهنمایی شما آماده اند.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی - بهترین مشاوره انتخاب رشته

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

هر ترم دانشگاه علمی کاربردی چند ماه است ؟ - مدت زمان ترم تحصیلی

هر ترم دانشگاه علمی کاربردی چند ماه است ؟ – مدت زمان ترم تحصیلی

  دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر